Jump to content

Posjed


Sapeda

Preporučene objave

  • Spitfire je promijenio naziv u Posjed

Nije dobrovoljno iselio.

Ima rješenje o ovrsi na osnovu dobivene tužbe za smetanje posjeda, na koje smo se žalili po osnovi čl. 50. st 1. toč.9 OZ. jer je u međuvremenu presuda o iseljenju postala pravomoćna. Međutim županijski sud je odbio žalbu.

Sada će vjerojatno on ići na izvršenje tog ovršnog rješenja, pa me zanima što ja mogu učiniti dalje.

Vlasništvo nam je pravomoćno od 2015.

 

 

 

 

 

 

Što se tiče posjeda, trenutno smo mi dok se ne izvrši ovrha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Sapeda je napisao:

Nije dobrovoljno iselio

Vaša je greška što ste presudu proveli bez ovršnog postupka i samim tim počinili čin smetanja posjeda,a što će rezultirati ovrhom tj.deložacijom,no jasno da nakon toga Vi imate mogućnost ići ovrhom na temelju pravomoćne presude kao ovršne isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala,

znači, ne mogu pokrenuti ovrhu dok druga strana fizički ne uđe u posjed. Zanima me u slučaju da predam ključeve (rok još nije istekao), iza toga odmah mogu podnijeti tužbu?

Postoji li nekakav rok od vraćanja posjeda, kada mogu ponovo ući da se to ne računa kao ponovno smetanje? Odnosno, imam li nekakva prava nakon podnošenja prijedloga za ovrhu ili moram čekati pravomoćnost iste?

Rješenjem o iseljenju obuhvaćena su dva posjednika, a ovršno rješenje za smetanje posjeda provodi samo jedan. Mogu li ići ovrhom na drugog posjednika koji nije u ovršnom rješenju za smetanje posjeda?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sapeda je napisao:

imam li nekakva prava nakon podnošenja prijedloga za ovrhu ili moram čekati pravomoćnost iste?

Čekati da se pravomoćno rješenje o ovrsi provede na terenu ili da vam se u međuvremenu posjed nekretnine preda mirnim putem.

 

, Sapeda je napisao:

Mogu li ići ovrhom na drugog posjednika koji nije u ovršnom rješenju za smetanje posjeda

Kad? Vi se još nalazite u istoj nekretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Sapeda je napisao:

ako sada podnesem prijedlog za ovrhu po presudi za iseljenje

Ovršenik bi u tom slučaju izjavio redovni pravni lijek navodeći da se uopće ne nalazi u posjedu nekretnine i kao dokaz takvoj tvrdnji priložio ovršno rješenje kojim se upravo vama nalaže da predate posjed nekretnine,odnosno uspostavite prijašnje stanje.

 

Prije 3 minuta, Sapeda je napisao:

u slučaju da druga strana ne ide na izvršenje svog rješenja o ovrsi

Izvjesno da ide,jer u suprotnom ne bi pokrenuo ovršni postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija