Jump to content

Solidarna pomoć nakon 90 dana bolovanja


Natkar

Preporučene objave

Radim u privatnoj firmi koja po njihovom pravilniku o radu isplaćuje solidarnu pomoć za bolovanje duže od 90 dana. U pravilniku stoji da će se naknada isplatiti ako radnik ostvari uvjete za isplatu, no nigdje u pravilniku ti uvjeti nisu definirani. S obzirom da sam ja na komplikacijama u trudnoći poslala sam upit u firmu za tu naknadu, a firma je odgovorila da nemam pravo jer trudnoća nije bolest. Znam da privatnici imaju slobodu ne isplaćivati tu naknadu, ali me zanima ne bi li to onda pravilnik trebao detaljnije definirati jer komplikacije u trudnoći jesu bolovanje?

uređeno: od Natkar
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Natkar je napisao:

a firma je odgovorila da nemam pravo jer trudnoća nije bolest.

 

prije 18 sati , Natkar je napisao:

ne bi li to onda pravilnik trebao detaljnije definirati jer komplikacije u trudnoći jesu bolovanje

Imate pravo na novčanu pomoć za bolovanje duže od 90 dana i to na temelju bolovanja zbog komplikacije u trudnoći. Ništa ne treba detaljnije definirati, sve je jasno rečeno. Naime, niste Vi na bolovanju "jer ste trudni" i takvo bolovanje ne postoji, već ste na bolovanju "zbog komplikacija" koje su različitih naravi. Da koristite rodiljni dopust, tada ne bi imali pravo na ovu pomoć, jer rodiljni dopust nije bolovanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija