Jump to content

Povreda djetetovih prava


Lovemore

Preporučene objave

E ovak, 

Da ne ulazim previše u detalje, zanima me Vaše mišljenje jer moj odvjetnik je stvarno začuđen. 

Prije 6g zaposlio sam se u jednoj školi kao nastavnik tzk. 

Bla Bla Bla događao se mobing, ustrojavali su roditelje i djecu protiv mene Bla Bla, govorili da ne predajem dobro, vrijeđam djecu, derem se... 

Dobio sam otkaz. 

Tužio otkaz na radnom sudu. 

Kako su se rasprave odvijale u moju korist i kako se vidilo da su to laži (svjedočili i nastavnici, pedagog, ravnatelj, ali i roditelji) pred izricanje presude ravnatelj je podnio i kaznenu prijavu protiv mene zbog povrede djetetovih prava. 

Paralerno su se održavala i doazna ročišta na županijskom sudu (djeca govore svašta, neki neke uvrede rekli, druga govorila da ih nikada nisam vrijeđao...) 

Nakon toga me ODO krenuo vještacit i tako po trajalo to godinama. 

U međuvremeno ja radni sud dobivam i pobijam otkaz(naravno na radno mjesto se ne želim vratim zbog mobbinga tako dobivam sudski raskid ugovora o radu) škola mi plaća odštetu. 

 

E sad nakon svega toga ODO podiže optužnicu(ti je začudilp mog odvjetnika jer tvrdi da djeca nisu niti na sudu ponovila stavke iz optužnice + dokazna snaga pravomoćne presude) 

 

SUD potvrđuje optužnicu i sada čekamo pripremno ročište. 

Sada moj odvjetnik tvrdi da su otkaz trebali svakako izuzet jer je pravomoćnom sudskom presudom proglašen protuzakonitim, ali oni ne samo da su se na njega pozvali nego odgovor na optužnicu koji je moj odvjetnik napisao u potvrdivanju naprasto ismijavaju citat: okrivljenih se poziva na pravomoćnu presudu, a uz spisa je jasno proturječje s dokazima.. Bla bla

 

Sada mene zanima trebaju li izuzet taj otkaz i stvari na koje se on odnosio i što mogu očekivati od suđenja. 

Odvjetnik je naprosto začuđen. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radni spor i kazneni postupak dvije su odvojene stvari. Uspjeh u jednom postupku ne dovodi inercijom i do uspjeha u drugom. Kod radnog spora, problem može biti i u nepoštivanju procedure otkazivanja, ne nužno nepostojanja validnog razloga za otkaz.

Što vam se točno stavlja na teret optužnicom - verbalno ili fizičko zlostavljanje djece?

Također, kad kažete

prije 3 sati , Lovemore je napisao:

...djeca govore svašta, neki neke uvrede rekli...

na što točno mislite? Kakve uvrede?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma gluposti po meni. 

Ako sam u jednom procesu dokazao budem i u drugom (nije otkaz pao zbog procesuoznih pogriješaka, nego sud presudio iskaze neke nevjerodostojnima, dokazao da sam se ja borio za prava djece, a ravnatelj ogriješili zakon i neprijavkjivao nasilje) 

Teret me za vrijeđanje cijelog razreda. 

Konkretno da sam im rekao su glupi (to nitko nije ponovio) da su najgori razred (većina djece njekala, jedan rekao da jesam) i da sam im rekao da su spori (to jesam u kontekstu kada me jedan učenik pitao zašto je dobio 3, a drugi učenik 5,rekao sam mu da je trcao sporije od njega, što je njega navodno jako povrijedilo i negiralo njegove sposobnosti, ako je to kd priznajem ga odmah) 

I još me terete da sam im se prijetio da ću ih prijaviti na socijalnu službu i policiju, što sam meduostalim i učinio jer su zlostavljali jednog učenika što je ravnatelj zataskivao (a to sam i dokazao u tom radnom sporilu) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pita li se država kako nezaposlene osobe prežive dok se vodi kazneni postupak, jer većina poslodavaca traži uvjerenje. Pa to traje godinama i godinama. Na kraju neko bude i pravomoćno oslobođen, a izgubio je godine. Tko je kriv? Nitko. Koga je briga? Nikog.

I to famozno uvjerenje bi se trebalo regulirati na neki način..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, G-man je napisao:

Slažem se.

Po mom mišljenju, presumpcija nedužnosti bi trebala imati prednost, osim u slučaju nekih delikatnijih poslova (bilo sigurnosnih/vojnih bilo poslova s djecom).

Kada spoznate činjenicu da radno mjesto III. vrste u nekim lokalnim samoupravama je bolje plaćeno od radnog mjesta I. vrste u pravosuđu zapitaš se. Po običaju toliko puno pitanja, a tako malo odgovora. U svakom slučaju, vi ako budete pravomoćno oslobođeni, vidite sa odvjetnikom možete li koga tužit i za što. Pa procijenite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima. 

 

Zanima me samo još nešto. 

U odgovoru na optužnicu odvjetnik je stavio zahtjev za izdvajanje protuzakonitih dokaza. 

Nije uvažen, niti posebno razmatrani nego je optužnica samo potvrdena. 

Sada. Odvjetnik se žalio županijskom sudu za izdvajanje protuzakonitih dokaza (na potvrđenu optužnicu) 

 

I to sad stoji na županijskom sudu preko 7 mjeseci. 

Pisao je pozurnicu, bez uspjeha. 

Tražio sastanak s predsjednikom suda da se to malo ubrza, bez odgovora. 

Ja sam čak Pisao prije dva mjeseca na inspekciju da se to ubrza (ja bi isto htio završit s tim pa kakva god bila presuda) no još mi nisu odgovorili. 

Sada mene zanima šta to zbilja tako dugo traje? Zar su sudovi toliko zatrpani? 

 

Koliko je meni odvjetnik objašnjavao za djecu bi trebalo biti ubrzano. A ovdje to baš i nisu više djeca. Punoljetni su. Neki čak i svoju djecu imaju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Lovemore je napisao:

U odgovoru na optužnicu odvjetnik je stavio zahtjev za izdvajanje protuzakonitih dokaza. 

Nije uvažen, niti posebno razmatrani nego je optužnica samo potvrdena. 

Odvjetnik se žalio županijskom sudu za izdvajanje protuzakonitih dokaza (na potvrđenu optužnicu) 

I to sad stoji na županijskom sudu preko 7 mjeseci. 

Pisao je pozurnicu, bez uspjeha. 

Tražio sastanak s predsjednikom suda da se to malo ubrza, bez odgovora. 

Ja sam čak Pisao prije dva mjeseca na inspekciju da se to ubrza (ja bi isto htio završit s tim pa kakva god bila presuda) no još mi nisu odgovorili. 

Sada mene zanima šta to zbilja tako dugo traje? Zar su sudovi toliko zatrpani? 

Koliko je meni odvjetnik objašnjavao za djecu bi trebalo biti ubrzano. A ovdje to baš i nisu više djeca. Punoljetni su. Neki čak i svoju djecu imaju. 

To je trebalo dosad biti riješeno, tim više što se u postupcima, u kojima su involvirana djeca, postupak nastoji riješiti čim prije. Zašto nije, to je pitanje za konkretan sud.

Pokušajte napisati dopis ministru pravosuđa, možda njihov interes "ubrza" stvari.

Glede oštećenika, gleda se njihova dob u trenutku počinjenja djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cijeli spis stoji jer je županijski sud poslao spis županijskom državnom odvjetništvu na odlučivanje.

Zar je to procedura? Kakve veze sad pak županijski državno odvjetništvo ima veze s tim? 

Navodno u utorak vijeće odlučuje jer je pak županijskom državno odvjetništvo vratilo spis u proceduru. 

Zar je to procedura? 

Općinski podnese optužnicu. 

Odvjetnik žalbu županijskom. 

Županijski sud preda spis županijskom državnom odvjetništvu na odlučivanje. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, G-man je napisao:

U postupku žalbe, žalbeni sud šalje čitav spis sa žalbom na razgledanje višem DO-u, pa nakon toga zakazuje sjednicu vijeća na kojoj se odlučuje o samoj žalbi.

ZKP doduše, propisuje rok od 8 dana za povrat spisa, no to se u praksi baš i ne poštuje uvijek.

Potpuno legitimno je jedan naš odvjetnik konstatirao na televiziji. Uputa o pravnom lijeku; zakasnite 1 dan, žalba odbačena. A sudovi, odvjetništvo i rokovi...to što ste rekli, ne poštuje se u praksi baš uvijek. Nažalost.

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Povreda djetetovih prava, to bi G-man mogao potvrditi, je bivše (iz prethodnog KZ-a) djelo zlostavljanja i zanemarivanja djeteta. Moram priznati da nikad nisam čula da je ijedan nastavnik odgovarao za to kazneno djelo, to je djelo u 95% slučajeva činio roditelj ili skrbnik koji nije adekvatno skrbio o djetetu (izgladnjela djeca, neoprana, u hladnom, nedovoljno odjevena, koja ne idu u školu i sl.) Meni se čini da se ovo što ste Vi činili, ako ste činili, uopće ne može podvesti pod navedenu kvalifikaciju i mislim, ako je onako kako ste rekli, da imate dobre šanse da budete oslobođeni, jednom kad se postupak pokrene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je kako s rekao (mogu ja stavit i dokumente zamagljene) nije problem... Poslat u DM... Nemam motiva lagati na forumu.. 

Inače supruga mi je socijalni radnik. Kaže da oni to pišu u suradnji s policijom roditeljima. Tako da znam zašto se piše, ali čuo sam da je u Medulinu bio slučaj. Ali još je na sudu pa ne znam. 

 

Znam da mi je slučaj dobar. Vjerujem i ja u to. Odvjetnik mi kaže, prijatelji također. Moje je mišljenje, bez da ikoga vrijeđam ili omalovazavam da se u tzv prethodnom postupku malo ide na ruku dorhu. Da se stranke sa slušaju tek na rocistima, ali stresno je to. Traje već neko vrijeme. Inače sam se s tom školom 3 puta građanski audio i sve tri paenice dobio. Tak da mi ovo dođe ko šaka u oko. Nikako da se oprostim s njima i krenem dalje. Zapravo rade mi šaku u oko 😀

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

Povreda djetetovih prava, to bi G-man mogao potvrditi, je bivše (iz prethodnog KZ-a) djelo zlostavljanja i zanemarivanja djeteta.

:palac:

Zapuštanje i zlostavljanje djeteta ili maloljetne osobe (čl. 213. "starog" KZ-a).

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

Moram priznati da nikad nisam čula da je ijedan nastavnik odgovarao za to kazneno djelo, to je djelo u 95% slučajeva činio roditelj ili skrbnik koji nije adekvatno skrbio o djetetu (izgladnjela djeca, neoprana, u hladnom, nedovoljno odjevena, koja ne idu u školu i sl.) Meni se čini da se ovo što ste Vi činili, ako ste činili, uopće ne može podvesti pod navedenu kvalifikaciju i mislim, ako je onako kako ste rekli, da imate dobre šanse da budete oslobođeni, jednom kad se postupak pokrene.

Slažem se, pogotovo ako su iskazi proturječni.

Prije 44 minuta, Lovemore je napisao:

Moje je mišljenje, bez da ikoga vrijeđam ili omalovazavam da se u tzv prethodnom postupku malo ide na ruku dorhu.

Tu se nitko ne može uvrijediti, jer ste iznijeli činjenicu. Prethodni postupak je domena DORH-a, a on je stranka u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija