Jump to content

Drugostupanjsko liječničko povjerenstvo


svib54

Preporučene objave

ako je to to

PRAVILNIK O RADU LIJEČNIČKIH POVJERENSTAVA U POSTUPKU ZA OSTVARIVANJE PRAVA PO ZAKONU O ZAŠTITI VOJNIH I CIVILNIH INVALIDA RATA

http://www.mineaid.hr/9-uncategorised/14-pravilnik-o-radu-lijenikih-povjerenstava-u-postupku-za-ostvarivanje-prava-po-zakonu-o-zatiti-vojnih-i-civilnih-invalida-rata.html

 

uređeno: od ecwashere
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, malo o drugostupanjskoj.... iz malog sam grada, puno se ljudi poznaje međusobno... puno mojih poznanika se sad sjetilo da imaju psihičke probleme uzrokovane ratnim traumama, imaju samo papire stare par godina i bilo mi nekako drago (ebga) kad nisu prošli na prvostupanjskoj, no.... opet poznanik, dragovoljac, sa PTSP dijagnozom od '94, puno liječenja i svega ostalog, nakon rata se zasposlio, nije tražio na vrijeme ništa (a trebao), prošao na prvostupanjskoj sa 30%, papiri užasni, sve moguće dijagnoze vezane za traume iz rata, utvrđeno da je stanje nepromjenjivo i trajno, komorbiditet, suicidalnost, 30kg smršavio u zadnje dvije godine, čovjek ne pije alkohol, obiteljski čovjek, ali zaista bolestan..... drugostupanjska ga ruši ispod 20%. Za čovjeka vjerojatno kraj života, samo on zna do kada će. Sreo ga kod liječnika, pita šta da radi, kažem ništa, skupljaj još liječenja i na godinu ponovo... kaže teško da će izdržati. I pita on mene za koga je pisan ovaj zadnji zakon. Šutim i pozdravljam ga i mislim si putem, kad bi znao, bilo bi mu još teže. Ja razumijem da je biti član a pogotovo čelnik te komisije jako teško, nije jednostavno svakodnevno slušati "zamolbe" moćnih ljudi iz vlasti ili pri vlasti, pritisci su užasni, ne ispunjavaju sve njihove želje, ali razmjerno je velik broj ovih što moraju. Džaba papiri, mali si čovjek, krepaj (ne govorim na pamet niti izmišljam, ali tako je to). Ovo sam morao napisati, i ne bih želio da možebitna rasprava ode u krivom smijeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , buda2 je napisao:

Ima li netko podatak koliki broj branitelja je podnijelo zahtjev za status RVI ? 

Za priznavanje statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida na osnovi bolesti do 31. svibnja 2018. u nadležnim uredima državne uprave zaprimljeno je 8490 zahtjeva, po osnovi bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti kao posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. To je službeno a neslužbeno još 4000 do 01.01.2019. Ukupno 8500 službeno i još 4000 neslužbeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

Za priznavanje statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida na osnovi bolesti do 31. svibnja 2018. u nadležnim uredima državne uprave zaprimljeno je 8490 zahtjeva, po osnovi bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti kao posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. To je službeno a neslužbeno još 4000 do 01.01.2019. Ukupno 8500 službeno i još 4000 neslužbeno.

Naravno , neće svi ostvariti status i onda će biti kako komisije nisu " kompetentne " za određivanje statusa ( već čitano na forumu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima 27 000 oboljelih od PTSP-a. Nekima se sigurno bolest pogoršala, nekom poboljšala a netko poput Predraga Matića se i izliječio. Ta bolest nije konačna kao što je netko tko je izgubio nogu (nova mu neće sigurno narasti) zato je po meni glupo da se novi oboljeli odbijaju zato što ima previše "starih pacijenata" Tu bi trebale češće kontrole (svakih 5 g.) tako da se dobije uvid u pravo stanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav,

čitam tu uredbu o metodologijama vještačenja i na listi II pod točkom 238. na kojoj osnovi se dobije RVI piše PRIVREMENO DO 3 GODINE, A NAKON TOGA TRAJNO od strane DLP odnosno Ministarstva branitelja kao revizornog tijela. Sad me zanima da li trajno rješenje može biti i več nakon prve godine ili druge. Da li postoji ta mogućnost ili je točno određeno zakonom da prije treće godine nema trajnog rješenja. Hvala 

Screenshot_18541.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Skywalker007 je napisao:

Lijep pozdrav,

čitam tu uredbu o metodologijama vještačenja i na listi II pod točkom 238. na kojoj osnovi se dobije RVI piše PRIVREMENO DO 3 GODINE, A NAKON TOGA TRAJNO od strane DLP odnosno Ministarstva branitelja kao revizornog tijela. Sad me zanima da li trajno rješenje može biti i več nakon prve godine ili druge. Da li postoji ta mogućnost ili je točno određeno zakonom da prije treće godine nema trajnog rješenja. Hvala 

Screenshot_18541.png

Neki su dobili trajno nakon četvrtog DLP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija