Jump to content

Stjecanje Hr.drzavljanstva temeljem cl.16


Me2018

Preporučene objave

Pozz.

Imam jedno pitanje vezanje za stjecanje Hr.drzavljanstva temeljem cl.16.

Naime predala sam sve trazene dokumente i sve dokumente koje sam imala sa upisanom nacionalnocsu,nakon nepunih mjesec dana trazili su mu nadopunu u vidu obrazlozenja temljem cega je upisana nacionalnost u rodni list na to sam odg.dostavljanjem rijesenje o upisu nacionalnosti.

Sada ponovno dobijem obavijest sa cudnom odlukom,pozivam se u Zagreb osobno u policijsku upravu da upotpunim zapisnik svojom izjavom.

Je li se itko sustretao sa ovim?

Zahtjev sam podnijela preko konzularnog 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poz.

Davno mi je prijatelj imao slicnu situaciju ,ovo govorim iz sjecanja .

Ista situacija kao i kod vas nadopuna dokumenata i  i na kraju su ga pozvali na razgovor, i odlucio je se otici .
Isao sam sa njime u ZG , i  otisao  je u MUP  i nakon 2-3h je  tek  onda zavrsio koliko se sjecam pitali su ga sljedece, 

- Od roditelja do bake i dida ispitivali da li su hrvati (kako su se izjasnjavali te pitanja o  blizoj   rodbini ,  poznavanje HRV kulture i jezika  , zasto zeli postati hrvatski drzavljanin koje interese ima  , ne sjecam se najbolje razgovor nije dugo trajao kako je on kazao  , vratili smo se doma u BiH  i nisam ga vise pitao da li  je se rijesilo  ali pitat cu ga .

Kao sto sam vec napomenuo,  ne sjecam se najbolje mozda je bilo vise pitanja mozda bilo manje ,njega je trema uhvatila jedva je usao u MUP :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Me2018 je napisao:

Pozz.

Imam jedno pitanje vezanje za stjecanje Hr.drzavljanstva temeljem cl.16.

Naime predala sam sve trazene dokumente i sve dokumente koje sam imala sa upisanom nacionalnocsu,nakon nepunih mjesec dana trazili su mu nadopunu u vidu obrazlozenja temljem cega je upisana nacionalnost u rodni list na to sam odg.dostavljanjem rijesenje o upisu nacionalnosti.

Sada ponovno dobijem obavijest sa cudnom odlukom,pozivam se u Zagreb osobno u policijsku upravu da upotpunim zapisnik svojom izjavom.

Je li se itko sustretao sa ovim?

Zahtjev sam podnijela preko konzularnog 

Pozdrav,

Da li ste bili na razgovoru u Zagrebu i kako je sve proteklo?

Pitam vas ovo jer su i meni nakon mjesec dana od predaje dokumenata poslali obavijest da dopunim dokumente.

Trebam ovih dana da predam sve vezano za dopunu.

Cudno mi sto su ovako brzo trazili te dopune...jer ljudi su na ovom forumu pisali da se bas dugo ceka.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Mali update ukoliko se netko bude susretao sa ovim pozivom na razgovor.

Na prvi poziv nisam mogla otici te sam pisala zamolbu za novi termin.Odobrili su mi i bila u ponedjeljak 06.05.

Sve ukupno je trajalo nekih 3 sata,razgovarate sa jednim sluzbenikom općenito o svojim razlozima za pokretanje zahtjeva,prepricate svoju biografiju...pitaju vas malo o vasim roditeljima,i blizoj rodbini.Sluzbenik vodi zabilješke i na kraju sastavi kao neki izvještaj,vi nakon tog razgovora idete na jos jedan kraci razgovor koji je u vidu izjave i tamo ukratko svojom usmenom izjavom potvrdite sve one dokumente koje ste priložili kao dokaze o vasem nac.izjasnjavanju.I vazno je da se i pred sluzbenicima izjasnite o svojoj nacionalnoj pripadnosti.Oni vas to možda nece pitati ali meni su u konzulatu u Berlinu tako skrenuli pažnju da je to dosta važno.Mene nisu pitali ali ja sam se izjasnila.Rekli su mi da to sada ide dalje na obradu te da cu konačnu odluku po nekim njihovim predvidjanjima znati za nekih najviše 6 mjeseci.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Planiram da predam za primitak na osnovu pripadnosti. S' obzirom da sam rodjena u Srbiji, 1987, nemam mnogo dokumenata gde mi pise nacionalnost. Imam novijeg datuma. Ali imam od oca, bake, dede. Baba i deda su se iselili iz Like kolonizacijom posle 2 sv.rata.

Vecina dokumenata mi je na cirilici. Da li treba da se prevode na latinicu? Predala bih u mup u Belom Manastiru jer mi je blize i jeftinije nego u konzulatu u Subotici. Ali su mi iz konzulata rekli da ne mora nista da se prevodi. Da li to vazi za njih ili uopce?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
, Me2018 je napisao:

Mali update ukoliko se netko bude susretao sa ovim pozivom na razgovor.

Na prvi poziv nisam mogla otici te sam pisala zamolbu za novi termin.Odobrili su mi i bila u ponedjeljak 06.05.

Sve ukupno je trajalo nekih 3 sata,razgovarate sa jednim sluzbenikom općenito o svojim razlozima za pokretanje zahtjeva,prepricate svoju biografiju...pitaju vas malo o vasim roditeljima,i blizoj rodbini.Sluzbenik vodi zabilješke i na kraju sastavi kao neki izvještaj,vi nakon tog razgovora idete na jos jedan kraci razgovor koji je u vidu izjave i tamo ukratko svojom usmenom izjavom potvrdite sve one dokumente koje ste priložili kao dokaze o vasem nac.izjasnjavanju.I vazno je da se i pred sluzbenicima izjasnite o svojoj nacionalnoj pripadnosti.Oni vas to možda nece pitati ali meni su u konzulatu u Berlinu tako skrenuli pažnju da je to dosta važno.Mene nisu pitali ali ja sam se izjasnila.Rekli su mi da to sada ide dalje na obradu te da cu konačnu odluku po nekim njihovim predvidjanjima znati za nekih najviše 6 mjeseci.

 

Pozdrav, 

A kad i gdje ste tacno predali zahtjev...koliko vremena je proslo od predavanja do tog razgovora u Zagrebu.

Ja sam imala jednu nadopunu u aprilu i of tada tajac...

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, Zeljkec je napisao:

Pozdrav, 

A kad i gdje ste tacno predali zahtjev...koliko vremena je proslo od predavanja do tog razgovora u Zagrebu.

Ja sam imala jednu nadopunu u aprilu i of tada tajac...

Hvala

Ispricavam se na kasnom odg.

Ja sam predala zahtjev u ambasadi u Berlinu jer tu sada zivim.Od predaje zahtjeva do poziva na raz.je proslo pola godine.Tada na razgovoru su mi rekli da je to "zavrsni"korak i da sada za rijesenje mog zahtjeva ne bi trebalo trajati duze od 6 mjeseci.Međutim...tih 6 mjeseci je proslo 06.11.a ja nemam jos nikakav odg.

Sada sve ukupno od predaje zahtjeva cekam godinu i 2 mjeseca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Da li je neko dobio ovakav odgovor od ministarstva:

Poštovana, 


obavještavamo Vas da je postupak povodom Vašeg zahtjeva za stjecanje hrvatskog državljanstva prirođenjem okončan. Radi preuzimanja odluke biti ćete pozvani od strane nadležnog Veleposlanstva Republike Hrvatske u Beogradu.

 

 

S poštovanjem

Kabinet ministra, Služba za odnose s javnošću  |  Minister’s office, Department for Public Relations

 

t: +385 1 61 22 353 |  f: +385 1 61 22 771

e: pitanja@mup.hr


Ul. grada Vukovara 33  |  10 000 Zagreb


mup.gov.hr

Ne znam kako da ovo protumacim jer ne zele da mi kazu da li je resenje pozitivno ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sivko je napisao:

Standardni odgovor.Oni su riješili i sad treba čekat da rješenje pošalji u veleposlanstvo.Ili nisu još riješili a ne žele požurnice/upite.

 

Prije 17 minuta, Anitabc83 je napisao:

A recite mi ukoliko je odbijenica kako nas onda obavestavaju,ovde stoji radi preuzimanja odluke bicete obavesteni,da li se i odbijenica preuzima ili samo pozitivno resenje?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sivko je napisao:

Odluka je i pozitivno i negativno rješenje.

Naravo,razumem ja to,ali nije moguce da nas zovu da preuzmemo negativno resenje,negativno resenje moze biti prosledjeno i postom sa obrazlozenjem,a ako je doneseno pozitivno logicno bi bilo da se ono preuzima jer mora da se potpise,bar ja tako mislim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Oboje moraš potpisati da se zna kad je primljeno je zbog žalbenog postupka.

Hvala puno na odgovoru,sada mi jedino ostaje da cekam i da vidim kakvo je resenje doneseno u mom slucaju,inace da napomenem da sam cekala devet meseci sa jednom nadopunom  nakon cetiri meseca,nadam se najboljem :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Anitabc83 je napisao:

Hvala puno na odgovoru,sada mi jedino ostaje da cekam i da vidim kakvo je resenje doneseno u mom slucaju,inace da napomenem da sam cekala devet meseci sa jednom nadopunom  nakon cetiri meseca,nadam se najboljem :)

Na internetu sam nasla sajt matice@web gde se moze proveriti da li ste upisani u maticne knjige,kontaktirala sam ih i dobila sledeci odgovor:


Poštovani,

Vaša prijava pod brojem APIS00000225564 je riješena.

Rješenje zahtjeva:
Poštovana,
zahtjev uputite nadležnom matičnom uredu.

Lijep pozdrav,

Da li to znaci da mi resenje pozitivno cim oni imaju moju prijavu i trebam da se obratim maticnom  uredu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
, Anitabc83 je napisao:

Danas su me zvali iz konzulata u Beogradu da mi je resenje stiglo kod njih i da mogu da idem da ga preuzmem,na moju zalost gospodja  koja me je obavestila nije htela da mi kaze kakvo je resenje doneseno.Ostaje mi da se nadam najboljem.

I jel pozitivno rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija