Jump to content

Premještaj policijskog službenika


cannondale105

Preporučene objave

Poštovani

Molim stručan odgovor na rješenje Zakona o policiji NN 129/00 po čl.102 i čl 103 tada važeceg zakona.

Do premještaja u drugo mjesto rada došlo je po čl.102 i 103.

Cl.102 privremeni premjestaj po potrebi sluzbe. 

Cl.102 kaze da privremeni premjestaj po potrebi sluzbe moze trajati do JEDNE godine.

Moj premjestaj po potrebi sluzbe sukladno clanku 102 i 103 nije trajao do jedne godine  vec dvije i pol godine.Tek nakon toga  po potrebi sluzbe dobio rjesenje o trajnom premjestaju sukladno cl.104. Dakle, poslodavac je trebao nakon jedne godine ukoliko ima potrebe dati rjesenje o trajnom premjestaju ili vratiti  na radno mjesto i u mjesto rada od kuda sam i premjesten. 

Molim u tom smjeru strucan odgovor.

Hvala

uređeno: od cannondale105
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije u zastari jer je predmet pred.opcinskim sudom i u tijeku je

 

Nisu smjeli ali za mup vrijedi/vazi zakon da se krsi.....građane pozivamo da postivaju ustav i zakon ove zemlje a sami ga krsimo gdje god stignemo. Da jos zacinim sve ovo....dodjele rjesenje u kojem obrazlose da je nuzna popuna odredenog radnog mjesta, a onda nakon 600km udaljena od mjesta prebivalista utvrde da nisam osposobljen za obavljanje tog radnog mjesta pa radim posve druge poslove 👍 privremeno rjesenje traje sukladno zakonu do jedne godine u mom slucaju 2.5 godine pa tek onda dobio rj.o trajnom premjestaju. Pravnici su misljenja da nakon isteka privremenog rjesenja, a to je sukladno zakonu godina dana nastupio trajni premjestaj, a to sto 2.5 godine nisu postupali je propust mup a. Na zalost ti ljudi i danas rade u mup u i visoko kotiraju. Po okoncanju presude, cu dati papire u javnost pa nek porezni obveznici vide kakav slamperaj placuju. Nepravomocna presuda je vec donesena u moju korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drze se one ma valjda nece pokrenut postupak ili od njih 10 jedan pokrene i opet su dobro prosli. Nema odgovornosti i tu je problem. policajci odgovaraju za svakakve sitnice, a oni rade stete u milijunima kuna i prolaze bez ikakvih posljedica. Kad bude doslo do toga da taj vrsni pravnik u mup u koji je pocinio mat.stetu plati iz svog dzepa e onda ce onaj iza njega razmisljati hoce li istu glupost napraviti. Ja im cvrsto jamcim da cu ih po okoncanju poatupka imenom i prezimenom javno prozvati. 💪

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

:palac:

Eto G-man na neke moje upite dobijem iz uprave odgovor da sam u isto vrijeme da budem precizan isti dan,mjesec i godina u isto vrijeme obavljao dva radna mjesta. Dakle, osoba xy potpise da su tocni njihovi i moji navodi.🤣 Neopisivi šlamperaj. Dalje u odgovoru priznaju kršenje zakona al obrana im je jos jaca jer kazu pa bilo je toga i u drugim slucajevima. Da se čovjek doista zapita gdje je ludilu kraj. Eto, ovakvo sto placaju porezni obveznici. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nepoznavanje problema.Niti ti pravnici daju premještaj niti ti plaćaju prekovremene tako da tu njihove krivice nema.A pošto su pravnici na sud moraju jer si tužio poslodavca.Poslodavac se može nagodit i prije suda i na sudu a pošto ti pravnici nisu poslodavac opet su nedužni.

Dvoje koji različito misle traže pravdu na sudu koji i postoji radi toga.Sve ok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , cannondale105 je napisao:

Onda neka taj pravnik uzme svoju diplomu i baci u wc školjku ako radi  suprotno zakonu.

Ako je na svoju ruku donio takvu odluku, mogao bih se složiti. Ali, i on nekome odgovara. A kad je tako, onda je ljutnja usmjerena na krivu adresu.

Eto vam za paralelu što država (a usudio bih se reći i pravosuđe svojom inertnošću) rade jedinom čovjeku, koji je preživio kornatsku tragediju. Zanimljivo je da su obitelji poginulih davno dobile obeštećenje, a preživjeli će valjda još godinama čekati pravdu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drot13....rjesenje u mom slucaju nije potpisao bilo tko.....upravo pisem o potpisniku rjesenja, a ta osoba nije nekakav kotacic sluzbenik vec bio/bila i sada jos veca faca. Kad sam nazvao bas tu osobu ona meni kaze mi smo misljenja, a ja kazem nisam zvao za vase misljenje vec odgovor na moj upit gdje sam citirao rjesenje i zakon. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne znam gdje se mi ne razumijemo...

Pa naravno da rješenje potpisuju glavonje, upravo o tome i govorimo, bez obzira na ikakvo mišljenje pravnih, kadrovskih i drugih službi. Glavonje koji su najčešće većinu karijere na pozicijama i ovakve (opravdane) tužbe ih, na žalost, ne mogu uzdrmati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , cannondale105 je napisao:

SIVKO.....Da si procitao sve moje prije napisano nebi nastavio sa vrludanjem. Znam sta pisem.

 

Problem je sto se donese rjesenje i onda se nepostuje. Pitaj se zasto mup i morh gube sudske sporove u milijunima kuna godisnje. Da placaju sve to iz svog dzepa itekako bi pazili sto rade. 

Primio sam ja više svakakvih rješenja od tebe.Tko je kriv piše ti u zaglavlju u lijevom kutu,a možda nisu ni oni krivi nego netko drugi koji je da najvećeg vrha dao uputu/naputak.Pravnici su zaposlenici koji je donose rješenja pa ih se ne može ni prozivati.

Uglavnom do pravde se može na sudu (osvjedočio se davnih godina).

Gube jer trenutno nemaju love za plaćanja a dok sud donese odluku za par godina već će u proračunu odvojit tu lovu.

Ne treba se uopće sekirat jer do sada isplaćuju bar po presudama a mogli bi i presude ignorirat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Pravnici su zaposlenici koji je donose rješenja pa ih se ne može ni prozivati.

budi siguran da koliko god pravnici nisu krivi,kad bi kojim slučajem došlo do traženja krivca ,kako bi ti pravnici na brzinu postali krivci jer bi bilo da su upravo oni sugerirali šefovima da to što radi je u skladu zakona ili bar da se zakon može tumačiti ovako ili onako.....

prije 3 sati , sivko je napisao:

Uglavnom do pravde se može na sudu (osvjedočio se davnih godina).

pa i o tom bi se dalo podosta...

, cannondale105 je napisao:

građane pozivamo da postivaju ustav i zakon ove zemlje a sami ga krsimo gdje god stignemo.

u dosta institucija se tako radi...razlozi su poznati...od toga da su pojedini nadređeni nespososobni,pa do toga da ih nije briga za svoje zaposlenike,a na kraju krajeva podosta ih na taj način radi karijeru jer izvršavaju nečije zapovijedi.....

prije 3 sati , cannondale105 je napisao:

Pravda je pri kraju......nepravomocno.je vec rjeseno

ima dosta primjera gdje se netko izbori za pravdu,pa kasnije ima drugih problema...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Mister-X je napisao:

budi siguran da koliko god pravnici nisu krivi,kad bi kojim slučajem došlo do traženja krivca ,kako bi ti pravnici na brzinu postali krivci jer bi bilo da su upravo oni sugerirali šefovima da to što radi je u skladu zakona ili bar da se zakon može tumačiti ovako ili onako.....

Pa nisu ovi iz kadrovske male bebe da ne znaju kako postupit jer svi rade od davnih dana i nisu im to prvi premještaji tako da oni debelo znaju samo "ne rade svoj posao na vrijeme".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Mister-X je napisao:

budi siguran da koliko god pravnici nisu krivi,kad bi kojim slučajem došlo do traženja krivca ,kako bi ti pravnici na brzinu postali krivci jer bi bilo da su upravo oni sugerirali šefovima da to što radi je u skladu zakona ili bar da se zakon može tumačiti ovako ili onako.....

pa i o tom bi se dalo podosta...

u dosta institucija se tako radi...razlozi su poznati...od toga da su pojedini nadređeni nespososobni,pa do toga da ih nije briga za svoje zaposlenike,a na kraju krajeva podosta ih na taj način radi karijeru jer izvršavaju nečije zapovijedi.....

ima dosta primjera gdje se netko izbori za pravdu,pa kasnije ima drugih problema...

 

Mister-x pa nismo u Sjevernoj Koreji.......u najgorem slucaju mogu po pitanju problema dobiti gripu 😂

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • G-man locked this forumu
Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija