Jump to content

KAMEROM ZABILJEŽENO PREKORAČENJE BRZINE


bonitabanana

Preporučene objave

Mup-u  sam dostavila podatke  o mogućim vozačima osobnog automobila koji je uhvaćen 21km prekoračenja brzine, no sudac bez obzira što je prošlo godinu dana traži mi evidenciju o posuđivanju automobila (unutar obitelji). Ja nikad cula za to??? Odredio mi kaznu iako ja nisam vozila automobil (netko iz obitelji je vozio-svi imamo isto prezime i adresu). Molim Vas pomoć....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policijska i sudska praksa je da dostavu podataka više osoba tretiraju kao nevjerodostojan podatak, pa shodno tome idu kaznu za nedavanje podataka.

Kažu da neki sudovi prihvaćaju protek vremena kao obranu, tj. da se nakon toliko vremena jednostavno ne sjećate tko je tog dana upravljao autom, ali na žalost, nisam vidio niti jednu takvu presudu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bonitabanana je napisao:

dostavila sam podatke ukućana-obitelji: dakle, tata, mama, sestra...

Možeš li malo preciznije napisati koje si sve podatke o ukucanima-obitelji dala

samo ime i prezime ili kao npr.

                                            1.ime i prezime

                                            2.datum rođena

                                           3.oib,

                                          4. broj vozacke i datum i rok vazenja iste

                                          5. adresa prebivališta/boravišta

imaju li svi ukucani vozacku dozvolu,  adresa prebivalista svima je ista, itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MUP to ne istražuje zato je tako i zakon napisan tj.traže o vlasnika vjerodostojan podatak.

E sad, neki suci ne kažnjavaju ako je prošao neki rok od prekršaja do obavijesti policije da traži tko je vozio jer se to naravno jako teško ili nikako ne može znat sa sigurnošću.S druge strane neki suci kažnjavaju jer smatraju da se takvim odgovorima (više osoba) izbjegava prekršajna odgovornost.

Sad treba čekat presudu pa vidjet što taj sudac misli i onda se žalit VPS-U.

Inače policija šalje za takve prekršaje prekršajni nalog na 2000 kn pa se onda daje prigovor sucu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija