Jump to content

Zastara u kaznenom postupku


macak_15

Preporučene objave

Poštovani,

 pronašao sam da se zastara u kaznenom postupku računa od počinjenja kaznenog djela. No, što ako je kazneno djelo počinjeno kroz dulje razdoblje, recimo kroz razdoblje od godinu dana. Znači li to da će do zastare doći 6 godina nakon početka razdoblja počinjenja kaznenog djela ili 6 godina nakon kraja razdoblja kaznenog djela? Npr. da karikiram, imate da je kazneno djelo počinjeno kroz dulje razdoblje koje je započelo 1.1.2015. i završilo 31.12.2015. i zastara je 6 godina. Nastupa li zastara 1.1.2021. ili 31.12.2021?

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara za produljeno kazneno djelo počinje teći od dovršetka zadnje radnje koja ulazi u to kazneno djelo.

Ako netko vrši pronevjeru iz nekog xy trgovačkog društva u periodu 2015-2018, zastara kreće od zadnje radnje u svezi tog djela u 2018, odnosno od zadnjeg protupravnog prisvajanja imovine.

 

I bilo bi dobro kada bi rekli o kakvom je točno djelu riječ, pretpostavio sam da je moguće ovo što sam opisao, jer su takva i slična najčešća. Ali ponekad je računanje zastare moguće i za svako djelo posebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija