Jump to content

Obiteljsko pravo


ZLICA

Preporučene objave

Poštovani!

Bio sam u vezi  kratak vremenski period.Ona je ostala trudna.Bio sa presretan jer cu postati otac.Od saznanja da je trudna sve se promjenilo.Non stop smo se svadali i vise nismo bili skupa.Djete se rodilo i ja sam priznao djete.Placam redovno alementaciju od 1.000,00 kuna mjesecno.Dobio sam sudsko rjesenje o vidanju djeteta.Medutim kad god sam nazvao da bih dosao vidjeti djete,uvijek je bio neki izgovor da ne moze! Pa bih ja u dva mjeseca vidio djete jednom.Djete je imalo tri mjeseca a ona je vec pocela da zivi sa drugim covjekom.Za koga se na kraju i udala.Nije mi dozvoljavala da ucestvujem u odgoju djeteta.Vidao sam je samo slucajno na ulici ili u ducanu...Preko Centra za SS sam dobio obavjest da ona zeli da doda pored mog prezimena djetetu prezime sadasnjeg muza.I da se oni sele u drugi grad.Sve sam to potpisao.Jer su mi ovi u centru rekli da ako ne pristanem,ici ce na sud.I opet cu na kraju morati pristati jer je to za dobrobit djeteta...Mala mene zove Barba,a njenog muza tata...Zanima me da li ja sad mogu da trazim analizu DNK ,jer dijete ima 8 god. Sve mi je to sumnjivo ispalo.Mnogi su mi rekli da je pored mene bilo jos drugih muskaraca.Vise nisam siguran jesam li ja otac tog djeteta.🙁

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, ZLICA je napisao:

..A u biti sam htio zamoliti da mi neko pojasni pravilo od 300 dana od rodenja dijeteta....

Što se tiče, kako navodite, "pravila 300 dana" tu je riječ o utvrđivanja očinstva  presumpcijom (čl. 60. st. 1. ObZ), po kojem se, sukladno čl. 61. st. 1. istog zakona, djetetovim ocem smatra majčin muž ako je dijete rođeno za vrijeme trajanja braka ili u razdoblju do tristo dana od prestanka braka....

Kod Vas se je riječ o čl. 60. st. 2. Obiteljskog zakona, jer ste Vi dijete priznali na zapisnik pred matičarom, u CZSS ili u sudu, a što je primjenom, čl. 65. st. 1. ObZ. neopozivo, dakle, Vi nemožete više "povući" to priznanje...

No, Vi bi, pred nadležnim sudom, mogli osporavati očinstvo Tužbom za osporavanje očinstva, ali najkasnije do navršene sedme godine života djeteta (čl. 402. st. 1. ObZ), tako da Vam, po Vašim navodima u postu, i to otpada..

Jedino Vam ostaje mogućnost podnošenja kaznene prijave protiv majke djeteta radi nepoštivanja sudske odluke o kontaktima, tj. radi kršenja prava djeteta, kao i Vaših osobnih prava, na kontakte i viđanja Vas i djeteta, a koji kontakti su određeni sudskom odlukom...

Sretno..!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija