Jump to content

Plaćanje kazne za prekoračenu brzinu


Guest

Preporučene objave

Dobio sam kaznu i uplatnicu bez upisane svote za prekoračenje brzine od 23 km/h. To je bilo prije 2 i pol mjeseca pa se slabo sjećam što je točno bilo, ali može biti da sam nakon cjelodnevne vožnje na autocesti jednostavno previdio brzinu na Bologni (ili sam nešto zaoblazio?).

Zanimaju me samo dvije stvari: 1) Propisana kazna je 1000 kn-obzirom što piše o uplati unutar 3 dana i polovice propisanog minmuma, znači li to da ako unutar 3 dana uplatim 500 kn i dostavim dokaz o uplati, onda nema kaznenih bodova, postupka itd. i tu sve završava?

                                                 2) Također piše da je potrebno dostaviti dokaz o uplati "ovoj postaji". Druga postaja u Jadranskoj aveniji mi je dosta taleko pa me zanima moram li donijeti uplatnicu osobno ili mogu biti miran i ako im pošaljem na mail s njihove stranice:

                                                 Email za dostavu potvrda o uplaćenoj kazni: ii.pprp.zagreb.uplate@mup.hr

 

Kazna za nedostavljanje podataka je od 2000 kn pa mi se čini da je 500kn bolja opcija..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Guest je napisao:

1) Propisana kazna je 1000 kn-obzirom što piše o uplati unutar 3 dana i polovice propisanog minmuma, znači li to da ako unutar 3 dana uplatim 500 kn i dostavim dokaz o uplati, onda nema kaznenih bodova, postupka itd. i tu sve završava?

Da, tu sve završava i kazna ne ulazi u prekršajne evidencije, tako da u nekom eventualnom budućem prekršajnom postupku možeš reći da si nekažnjavan.

 

Prije 3 minuta, Guest je napisao:

2) Također piše da je potrebno dostaviti dokaz o uplati "ovoj postaji". Druga postaja u Jadranskoj aveniji mi je dosta taleko pa me zanima moram li donijeti uplatnicu osobno ili mogu biti miran i ako im pošaljem na mail s njihove stranice:

                                                 Email za dostavu potvrda o uplaćenoj kazni: ii.pprp.zagreb.uplate@mup.hr

Možeš poslati na mail.

 

Prije 3 minuta, Guest je napisao:

Kazna za nedostavljanje podataka je od 2000 kn pa mi se čini da je 500kn bolja opcija..

Da, kod ovakvih kazni najbolja opcija je plaćanje 1/2 kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, drot13 je napisao:

Da, tu sve završava i kazna ne ulazi u prekršajne evidencije, tako da u nekom eventualnom budućem prekršajnom postupku možeš reći da si nekažnjavan.

Hvala na brzom odgovoru i hvala na ekstra info, ovo bi moglo biti korisno makar valjda neće trebati.

uređeno: od Guest
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav imam i ja pitanje vezano uz ovu temu. Naime ista je situacija, samo se radi o prekoračenju od 27km/h. Samo sto smo dostavili podatke o vozacu unutar 3 dana od primitka obavijesti, jer nisam vozio ja(vlasnik) vec moja supruga. Kakva je sad dalje procedura? Cekamo da kazna stigne na onog ko je zapravo vozio ili da platimo? Dali vrijedi onda isto pravilo od pola kazne u roku 3 dana ili..sto da radimo?

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija