Jump to content

Oduzimanje opreme radi dokazivanja počinjenja kaznenog djela


teni123

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me kakav je postupak i praksa kako bi se određenom pojedincu ili pojedincima oduzela oprema koja na sebi može imati dokaze o počinjenju kaznenog djela.

NPR. ukoliko ja prijavim osobu X radi sumnje na počinjenje kaznenog dijela, te sumnjam da bi se na laptopu osobe mogao nalaziti dokaz o počinjenju tog kaznenog djela, hoće li se isti oduzeti?

kakav je postupak, praksa te koja težina krivičnog djela mora biti kako bi se gore navedeno sprovelo?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, teni123 je napisao:

NPR. ukoliko ja prijavim osobu X radi sumnje na počinjenje kaznenog dijela, te sumnjam da bi se na laptopu osobe mogao nalaziti dokaz o počinjenju tog kaznenog djela, hoće li se isti oduzeti?

kakav je postupak, praksa te koja težina krivičnog djela mora biti kako bi se gore navedeno sprovelo?

Ako navedenu činjenicu iznesete u kaznenoj prijavi, predmet će se oduzeti. Visina zapriječene kazne odnosno težina djela nema ulogu u provođenju dokazne radnje privremenog oduzimanja predmeta, a koju policija može poduzeti i samostalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, G-man je napisao:

Ako navedenu činjenicu iznesete u kaznenoj prijavi, predmet će se oduzeti. Visina zapriječene kazne odnosno težina djela nema ulogu u provođenju dokazne radnje privremenog oduzimanja predmeta, a koju policija može poduzeti i samostalno.

Zahvaljujem na brzom odgovoru.

Zanima me kako izgleda sam postupak oduzimanja predmeta, odnosno oduzima li se predmet uz prethodnu najavu ili "na prepad".

Jasno vam je zašto ovo pitam jer su dva klika dovoljna kako bi se bilo kakav dokaz izbrisao sa takve opreme.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija