Jump to content

Obavijesni razgovoru i izdavanje tjeralice


Nana232

Preporučene objave

Pozdrav, evo trebala bih nekog da mi što hitnije pomogne objasniti jer nigdje ništa konkretno ne mogu naći. 

Prije cca tjedan dana sam prijavila osobu za prijetnje i iznude i u razgovoru sa inspektorom navela kako je dotična osoba htjela isključivo pričati sa mojim momkom iako ga ne zna.  

Jučer ujutro su dva inspektora došli na adresu gdje je momak prijavljen te je njegova majka rekla da je kod mene i da ga tamo traže. U međuvremenu smo mi otišli u moj rodni grad gdje je momak našao privremeni posao i jučer ujutro ga zove privatni broj da otvori vrata. Momak im govori kako je na poslu te da uopće nije u gradu i inspektor mu kaže da dode danas ujutro u postaju na razgovor te da nije ništa strašno, da se ne treba bojati, međutim nismo nikako u mogućnosti doći tamo jer on radi, nemamo prijevoz, a ni financije. 

Zaboravih reći da na pitanje o čemu se radi, dobio je odgovor da mu ne može preko telefona jer da kako on može sto posto biti siguran da priča sa policijom. 

E sad, danas ga opet zove isti inspektor i govori ako ne dođe do 11 da će izdati tjeralicu za njim, on opet objašnjava kako je na poslu te da nema prijevoz na što inspektor odgovara da nisu na pazaru i da bas njega briga za njegov posao. 

Konkretno pitanje glasi može li se izdati tjeralica i ako da na temelju čega jer on nije dobio pisani poziv? 

I zanima me još s obzirom da sam ja podstanar na toj adresi gdje ih je majka uputila, nisam prijavljena na toj adresi, već u drugom gradu, jesu li oni imali pravo praktički zvoniti skroz trećoj osobi i tražiti momka? 

uređeno: od Nana232
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Nana232 je napisao:

Konkretno pitanje glasi može li se izdati tjeralica i ako da na temelju čega jer on nije dobio pisani poziv?

Može, s obzirom da ne stanuje na adresi na kojoj je prijavljen.

 

Prije 23 minuta, Nana232 je napisao:

I zanima me još s obzirom da sam ja podstanar na toj adresi gdje ih je majka uputila, nisam prijavljena na toj adresi, već u drugom gradu, jesu li oni imali pravo praktički zvoniti skroz trećoj osobi i tražiti momka? 

Imali su.

 

Ako sam dobro shvatio, traže ga da potvrdi tvoju stranu priče, tj. on je svjedok da je tebi netko prijetio i iznuđivao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, G-man je napisao:

Ne razumijem - čemu strah i nevoljkost da se stvari rasčiste? Ne možete prijaviti ozbiljno kazneno djelo i onda stvarati probleme kod utvrđivanja relevantnih činjenica i prikupljanja dokaza.

Ma ja sam losa u objasnjavanju, ja sam htjela prijavit kazneno djelo ali mi je inspektor u postaji rekao da on ne bi još to, nego samo da dotičnu dovede da je upozori da to ne ponavlja, stoga nisam ni prijavila kazneno djelo, nego ako se to opet ponovi je rekao da onda prijavim, a što se tiče toga, nije problem otić na razgovor nego jednostavno ne može danas nikako, dobija je posao 7 dana samo ovdje i onda se vraća nazad u grad. Htjeli smo sinoć ići međutim inspektor ne može jer radi jutro. 

 

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Može, s obzirom da ne stanuje na adresi na kojoj je prijavljen.

 

Imali su.

 

Ako sam dobro shvatio, traže ga da potvrdi tvoju stranu priče, tj. on je svjedok da je tebi netko prijetio i iznuđivao?

Ne može on biti svjedok, jer dok je on došao prijavljeni su otišli, samo su zahtijevali da pričaju sa mojim momkom pod izgovorom da je muško pa da će s njim na drugačiji način, međutim nisu ga dočekali na kraju. 

 

A to za adresu, mi smo praktički otišli na tjedan dana samo, to je isto kao da smo otišli na poslovni put u Zagreb pa ćemo se vratiti, to što on katkad prespava kod mene ne znači da ne stanuje na toj adresi. 

I nije mi jasno i dalje da li treba biti pisani poziv ili se može to ovako obaviti? a

Tako se mogao na mobitel javiti Mate Matić i tvrditi da je momak. 

 

Ništa mi nije jasno više 😬

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, Nana232 je napisao:

...Nšta mi nije jasno više 😬..

Poštovana, a i drugi učesnici u temi, oprostite što ću se umješati i iznijeti svoje mišljenje, od početka pratim ovu temu koju ste Vi pokrenuli i smatram da ste dobili adekvatne odgovore i mišljenja na Vaša pitanja, ako Vama ništa nije jasno u tim odgovorima i mišljenjima, oprostite, meni nije jasno zašto takva kontradiktornost u navodima u Vašem početnom postu i postovima napisanim poslije dobivanja, smatram, adekvatnih odgovora i iznošenja mišljenja učesnika u ovoj temi koju ste pokrenuli i tražili odgovore na Vaša postavljena pitanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nana, neka se dečko dogovori sa inspektorom neki termin, koji će mu odgovarati ili neka porazgovara s poslodavcem da ga taj dan pusti, pa će ga odraditi kasnije.

Telefonski pozivi i nisu idealno rješenje, ali ponekad zbog bržeg rješavanja stvari, poseže se i za takvim načinom pozivanja, stoga tu ne treba tražiti razloge neodazivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Željac047 je napisao:

Poštovana, a i drugi učesnici u temi, oprostite što ću se umješati i iznijeti svoje mišljenje, od početka pratim ovu temu koju ste Vi pokrenuli i smatram da ste dobili adekvatne odgovore i mišljenja na Vaša pitanja, ako Vama ništa nije jasno u tim odgovorima i mišljenjima, oprostite, meni nije jasno zašto takva kontradiktornost u navodima u Vašem početnom postu i postovima napisanim poslije dobivanja, smatram, adekvatnih odgovora i iznošenja mišljenja učesnika u ovoj temi koju ste pokrenuli i tražili odgovore na Vaša postavljena pitanja?

Ma mislila sam da mi ništa nije jasno što se tiče zakona i policije, ja ne mogu stvarno vjerovat da oni imaju pravo izdati tjeralicu za njim kao da je najveći kriminalac 😬😬, a moj problem je što ne znam objasniti situaciju kad pišem nego kad pričam, jer ovako bih to bilo na 10 stranica objašnjavano 😂

Ugl hvala svima na odgovorima, zvala sam postaju ovdje pa su mi rekli da tražimo telefonski tog inspektora i pitamo da pošalje njima dopis pa će se razgovor moći obaviti ovdje. Sad kad smo zvali postaju, inspektor je bio na terenu tako da čekamo sutra opet 🙄

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Nana232 je napisao:

Prije cca tjedan dana sam prijavila osobu za prijetnje i iznude i u razgovoru sa inspektorom navela kako je dotična osoba htjela isključivo pričati sa mojim momkom iako ga ne zna

 

prije 18 sati , Nana232 je napisao:

Ne može on biti svjedok, 

Nije svjedok da su oni došli nego ih zanima da li tvoj momak zna zašto bi ti netko prijetio i zašto bi radio iznudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija