Jump to content

Prijedlog za upis nekretnine


amaliaa

Preporučene objave

U Narodnim noviama kupila sam obrazac Prijedloga za upis nekretnine.

Sve je jasno sto se popunjavanja obrasca tiče, izuzev jedne sitnice.

Naime radi se o slijedećem:

Brat je s majkom imao Ugovor o doživotnom uzdržavanju i sve je provedeno na sudu, stoji zabilježba, nekretnine koje su navedene u Ugovoru nisu bile predmet ostavinske rasprave.

U Ugovoru o doživotnom uzdržavanju su dvije nekretnine:

1 - kuća, dvorište i vrt - kao jedna katastarska čestica

2 - Zemlja (oranica) kao druga katastarstka čestica

Moje pitanje je slijedeće:

da li na jedan prijedlog za upis mogu staviti dvije katastarske čestice (jer su obje navedene u istom Ugovoru o udržavanju) ili za svaku katastarsku česticu moram pisati posebni Prijedlog za upis.

Naravno radi se i o troškovima - za svaki obrazac navodno moramo platiti 250 kn u gruntovnici.

 

hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje iskustvo.

Mislio sam, da za provesti ugovor o DU jednostavno dođe na z.k. odjel, priloži se ugovor, 250kn biljega i gotovco...ali vraga nije, samo je malo kompliciranije, naime, ovaj "moj" službenik, tražio me da lijepo na jedan prijedlog popišem sve čestice i z.k.uloške koje iz ugovora želim uknjižiti, tako sam i napravio.

Znači, na jedan prijedlog, zatražena uknjižba više čestica u različitim z,k. ulošcima, 250kn pristojbe, uz priložen ugovor o DU, smrtni list primatelja uzdržavanja i sve prošlo, bar meni, ne vjerujem da je zakon različit za razne dijelove RH...ili možda...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija