Jump to content

Prolazak kroz crveno


macak2

Preporučene objave

Lijep pozdrav, 

Upravo sam počinila prekršaj prolaska kroz crveno svjetlo (da bravo ja), nakon čega me je zaustavila policijska patrola, uzela moje podatke, te rekla da ću na kućnu adresu dobiti prekršajnu prijavu. Meni nisu ništa konkretno rekli, već su međusobno "porazgovarali": kazna 2000-5000kn, 3 kaznena boda.

Zanima me, koliku kaznu mogu očekivati? Prošlu godinu sam platila kaznu za 14km iznad dopuštene brzine na autocesti, drugih kazni i opomena nemam.

Predviđena kazna za ovaj prekršaj? Da li ću morati na sud? I ono što me najviše plaši: oduzimanje vozačke??? Radim 65km od mjesta stanovanja, bez mogućnosti korištenja javnog prijevoza.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobit ćeš prekršajni nalog na 2000 kn i mjeru zabrane.Na njega češ se žalit i tražit smanjenje kazne i ukidanje mjere jer priznaješ prekršaj,kaješ se,nisi prekršajno kažnjavana (ako si kaznu platila policiji ili uplatnicom s prekršajnog naloga) i treba ti vozačka zbog putovanja.Možeš i sama tražit u prigovoru da te sud sasluša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,  fakat sam si lijepo zakuhala!

Dakle kad dobijem doma kaznu, nalog (što već), pišem prigovor. Vozačka mi ostaje do odluke suda?

Ili dobijem poziv na sud?

Isprike na gnjavaži sa pitanjima. Vozim preko 15 god i još nisam imala ovakav prekršaj. 

 

I zašto mi nisu jutros ništa dali? Nikakav zapisnik, cedulju, ništa.. Dobit ćete doma i bok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da će napisati, ali kad sad razmišljam mogu napisati što god hoće, a ja nemam dokaza ni za ni protiv.

Još su se bili dogovarali jel budu ili ne budu pisali kaznu. On: koliko?

Ona: 2000-5000 i 3 boda,

On: šta ti kažeš 

Ona: kako ti hoćeš. 

I tako se dogovoriše da nisam dovoljno simpatična za opomenu, iako nemam prethodnih kazni. Iako mi auto treba za posao... poslat ćemo vam na kućnu adresu, doviđenja. 

Kriva sam, kužim, ali da mi je bilo to snimiti! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , macak2 je napisao:

Dakle kad dobijem doma kaznu, nalog (što već), pišem prigovor. Vozačka mi ostaje do odluke suda?

Ili dobijem poziv na sud?

Kad dođe prekršajni nalog pišeš prigovor, a tek onda sve ide na sud. Svo to vrijeme normalno voziš.

 

prije 6 sati , macak2 je napisao:

I zašto mi nisu jutros ništa dali? Nikakav zapisnik, cedulju, ništa.. Dobit ćete doma i bok.

Mogli su ti odmah napisati, a može ti doći naknadno, nema nikakve formalne razlike.

 

prije 4 sati , macak2 je napisao:

Znam da će napisati, ali kad sad razmišljam mogu napisati što god hoće, a ja nemam dokaza ni za ni protiv.

Napisali odmah ili kasnije, svejedno.

 

prije 4 sati , macak2 je napisao:

I tako se dogovoriše da nisam dovoljno simpatična za opomenu, iako nemam prethodnih kazni.

Nemaju se što dogovarati, jer ako bi ti odmah pisali prekršajni nalog, mogu ga pisati samo na jedan način (oni ne mogu umanjiti niti povećati kaznu/mjeru), a za ovaj prekršaj ti nisu niti mogli izdati upozorenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija