Jump to content

Pravomoćnost presude


tonybaraba

Preporučene objave

Poštovani !

Na VPS stoji žalba već 16 mjeseci i nikako da postane pravomoćna.ja sam jedan od okrivljenika  a žalio se drugi okrivljenik.Obojica smo proglašeni krivima.Predmet ide u zastaru dogodine u ožujku. Da li je moguće da predmet ode u zastaru ikako to spriječiti.Glupo mi je da šaljem požurnicu jer požurujem nešto što je protiv mene ,ali iz nekih razloga treba mi pravomoćna presuda.Kako se postaviti i što napraviti.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VPS inače u zadnje vrijeme solidno pazi da do zastare ne dođe, jer to je onda znak da su oni zeznuli, stoga sam mišljenja da će ipak donijeti odluku, ali kada - samo oni znaju. Koliko vidim, imaju još dosta vremena.

Nemate tu puno toga za napraviti doli poslati požurnicu ili pokušati saznati u kojoj je fazi postupak, pa dobiti okvirno vrijeme kada bi odluka mogla biti donesena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvao sam ja pisarnicu ,ali što da mi kaže službenica zaposlene tamo.Ona kaže da predmet nije hitan i da se nalazi kod suca na čekanju da dođe na red.znači okvirno mi ništa nije rekla.ko mi još može dati informaciju? Puno mi znači što vi mislite da će oni ipak donijeti odluku.

 

jeste li i vi mišljenja da je glupo slati požurnicu za nešto što je protiv mene.Jednostavno neznam koje razloge navesti i da li reći uglavu što me muči i u čemu je problem u toj eventualnoj požurnici.

 

inače par odvjetnika mi je savjetovalo da ništa ne radim a par da napišem sve razloge i pošaljem požurnicu.ko će ga sad znati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, tonybaraba je napisao:

ko mi još može dati informaciju?

Eventualno sudac, ali pitanje je možete li doći do njega. Na ovim višim razinama je to iznimno teško.

Prije 32 minuta, tonybaraba je napisao:

jeste li i vi mišljenja da je glupo slati požurnicu za nešto što je protiv mene.Jednostavno neznam koje razloge navesti i da li reći uglavu što me muči i u čemu je problem u toj eventualnoj požurnici.

Nije glupo što želite čitavu priču staviti iza sebe, a požurnicu ne treba posebno objašnjavati.

Prije 26 minuta, tonybaraba je napisao:

inače par odvjetnika mi je savjetovalo da ništa ne radim a par da napišem sve razloge i pošaljem požurnicu.ko će ga sad znati

U vašoj situaciji, mislim da sa požurnicom nećete ništa pokvariti. No, odluka je samo vaša, da ne ispadne da vas ja nagovaram.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koji razlozi u požurnici molim vas.već ste mi jednom savjetovali da kažem da je u koleraciji sa kaznenim.jel još uvijek tako mislite ili da to ne spominjem. ako ne spominjem kazneni  koje razloge navesti. Bez brige za vas ja donosim konačnu odluku i snosim odgovornost

 

volim pitati na više strana ali ja ću odlučiti što  i kako iako nisam stručan u pravu ali kužim ja neke stvari.znam ja kako sistem funkcionira .nema predaje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , tonybaraba je napisao:

koji razlozi u požurnici molim vas.već ste mi jednom savjetovali da kažem da je u koleraciji sa kaznenim.jel još uvijek tako mislite ili da to ne spominjem. ako ne spominjem kazneni  koje razloge navesti.

Može se spomenuti korelacija, ali kako bi VPSRH na to gledao - ne znam. Neki drugi razlozi mogli bi biti ishodovanje vize ili posao u inozemstvu gdje se traži i podaci koji se tiču prekršaja (ali i to je dosta "mršavo"). No, kao što sam rekao, ne morate obrazlagati požurnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija