Jump to content

Lazno terecenje,pronevjera


n.stevanovic

Preporučene objave

Postovanje,

Prije 2godine bila sam u radnom odnosu neprijavljeno,radila sam kao konobarica na crno.

Da skratim,sefica me nije placala i dosla sam taj dan na posao,uzela 500 kuna i otisla iz kafica van. Prekipilo mi je,smatram da su to bili moji novci s obzirom da mi je dobro kasnila s isplatom te da sam radi nje izgubila pravo na zdrastveno osiguranje.

Ona je naravno u policiji dala iskaz da sam uzela 2500 kuna te je optuznicu diglo ODO. U to vrijeme fiskal nije radio niti je kafic u danu imao vise od 500kn prometa. Moze neki savjet,na sudu sto reci,napraviti? Kako da ja dokazem da sam u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako vas ljudski mogu razumjeti, pravno gledajući niste smjela to učiniti, jer se radi o pronevjeri, neovisno o motivu.

Iznos jeste bitan u kontekstu ovlaštenog tužitelja, ako bi se radilo o iznosu do 1.000,00 kn, onda se djelo progoni po privatnoj tužbi, dakle nema DORH-a u igri. Može li netko osim vas potvrditi o kojem iznosu je bila riječ ili postoji li kakva evidencija stanja u kasi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija