Jump to content

Izvanbracna zajednica


Adamsmark

Preporučene objave

Molim Vas za pravni savjet. 

Zivjela sam s zarucnikom 3 ipo godine u mome stanu. Mislim da je dvije godine kod mene bio prijavljen s boravistem. Nisam sigurna. Ali u svakom slucaju dogovorili smo se usmeno da ce on placati rezije u iznosu od 1000 kn. I 1000 kn po osnovi stanarine i zajednickog zivota. Rezije je placao sa svog tekuceg racuna a 1000 kn je uplacivao sa svog tekuceg racuna u korist moga. Da li sada on te novce pravno i zakonski moze potrazivati. 

Hvala na savjetu i pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Imam jos jedno pitanje. Naime ja sam u vezi bila stedljiva dok je on bio rastrosniji samo po pitanju sebe. I tako sam ja za vrijeme izvanbravne veze ustedjela novce na stednji. Zanima me da li mogu reci da su mi te novce roditelji pozajmili i da sam ih morala vratiti. I na taj nacin izbjeci placanje polovice njemu. Hvala vam. Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete Vi njemu reći što hoćete, samo hoće li on to Vama vjerovati, to je "drugi par rukava", inače bi se i to tretiralo kao zajednička stečevina, jer, dok ste Vi, kako kažete, štedjeli, tretira se da je on podmirivao druge zajedničke troškove, bez obzira da li je ili nije, zajednički ste trošili, zajednički ste štedjeli, sve je to zajednička imovina

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija