Jump to content

Prometna nesreća, molim savjete hitno!


puff91

Preporučene objave

Poštovani,

moja supruga je prije 2 dana sudjelovala u prometnoj nesreći.

Sa magistrale se, nakon što je dala pokazivač smijera, pokušala priključiti na sporednu cestu sa sjeverne strane.

U tom trenutku vozač drugog auta, kretajući se iz smijera prema stražnjem kraju supruginog vozila, usljed prevelike brzine (+80 kmh u naseljenom mjestu) shvaća da se ne može zaustaviti na vrijeme i počinje manevar zaobilaženja i udara u auto moje supruge koje se dijelom već nalazi u suprotnoj traci.

Sudeći prema mišljenju svih nazočnih, ukjučujući i polijske službenike moja supruga je u pravu ali prema informacijama koje smo dobili naknadno,

moju suprugu se krivi za uzrokovanje nesreće jer je trebala uočiti i propustiti vozilo koje ju je "pretjecalo" (preko pune crte i pokraj pješačkog).

Isplati li se angažirati odvjetnika ako se stvarno pokaže da je zaključno ona okrivljena?

Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po nacrtanom, oduzela je prednost nailazećem vozilu kod uključivanja na glavnu cestu... Je li i ona skretala preko pune crte?

U vezi tvog pitanja, ako stvarno bude okrivljena, može na sudu tražiti prometno vještačenje i rekonstrukciju događaja, ali bez svjedoka je nemoguće utvrditi je li ona prije počela skretati (ako nije točno ovo što sam gore pitao) ili ovaj pretjecati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

U privitku je nova skica u koju sam ubacio smijer kretanja vozila da bude jasnije.

Tamno plavo auto je suprugino, bijelo je auto koje je udarilo u njezino a sivo je svjedok koji je sve vidio.

Smatram da nije nikome oduzela prednost jer je auto došlo odzada i to u traci u kojoj se uopće nije smijelo nalazit.

Traka je isprekidana nekoliko metara na mjestu skretanja  jer je to funkcionalno raskrižje.

sudar final-01.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija