Jump to content

Razvod, prava nezaposlene majke


Kety01

Preporučene objave

Poštovanje, 

suprug i ja smo podstanari, on zaposlen, ja ne, imamo dvoje djece u dobi od 4 i 6 god. 

Želim se razvesti i spremna sam s djecom otići u podstanarstvo, dali mi on s pravne strane može raditi komplikacije vezano za djecu s obzirom da nemam posao? Imam ušteđevinu kojom bi plaćala stan (uštedila sam od povremenih poslova zadnjih par godina). 

Dali mi alimentaciju mora plaćati odmah ili po završetku postupka razvoda odnosno dodjele skrbništva? 

Također me zanima - u braku smo kupili auto koji je "na njega", imam li pravo na auto? 

Unaprijed hvala i lijep pozdrav! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Kety01 je napisao:

Poštovanje, 

suprug i ja smo podstanari, on zaposlen, ja ne, imamo dvoje djece u dobi od 4 i 6 god. 

Želim se razvesti i spremna sam s djecom otići u podstanarstvo, dali mi on s pravne strane može raditi komplikacije vezano za djecu s obzirom da nemam posao?

Ne ako nije donesena odluka o zajedničkoj roditeljskoj skrbi..

 

prije 10 sati , Kety01 je napisao:

...Dali mi alimentaciju mora plaćati odmah ili po završetku postupka razvoda odnosno dodjele skrbništva?..

Po završetku postupka razvoda braka, tj. po donošenju odluke o roditeljskoj skrbi, jer nije isključeno da će djeca pripasti ocu djece na daljnji odgoj i brigu, da će živjeti s njim, a Vama, primjenom čl. 310. ObZ, biti određeno plaćanje uzdržavanja (alimentacija)..

prije 10 sati , Kety01 je napisao:

..Također me zanima - u braku smo kupili auto koji je "na njega", imam li pravo na auto?..

Tretira se kao bračna stečevina bez obzira što glasi na supruga, imate pravo na auto kao i on.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nije donesena pravomoćna sudska odluka o roditeljskoj skrbi nad mlt. djetetom nebi Vas mogao prijaviti za otmicu, protupravno i prisilno odvođenje djeteta isl.

Također, Zakon o prebivalištu (čl. 5. st. 5.) predviđa da ako roditelji mlt. djeteta ne žive zajedno (u bračnoj zajednici), a nije donesena odluka o tome s kojim će roditeljem dijete živjeti (odluka o roditeljskoj skrbi nad mlt. djetetom), prebivalište djeteta se prijavljuje na adresi roditelja s kojim dijete živi, uz suglasnost CZSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Kety01 je napisao:

Poštovanje, 

suprug i ja smo podstanari, on zaposlen, ja ne, imamo dvoje djece u dobi od 4 i 6 god. 

Želim se razvesti i spremna sam s djecom otići u podstanarstvo, dali mi on s pravne strane može raditi komplikacije vezano za djecu s obzirom da nemam posao? 

Kompetentan roditelj neće uzeti djecu i otići, a da se prije toga ne dogovori sa drugim roditeljem oko buduće organizacije života djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija