Jump to content

studiur

Korisnik
  • Broj objava

    4
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. Imate pravo nakon izmjena- bjanko zadužnicu može izdati i fizička osoba čl. 183.a. - hvala na upozorenju. Međutim, što se tiče ostaloga, ostajem pri rečenom.
  2. Prije svega "Bjanko zadužnicu" može izdati samo "Trgovac", a to je prema Zakonu o trgovačkim društvima - trgovac pojedinac ili trgovačko društvo, dakle radnik-fizička osoba ne može izdati "bjanko zadužnicu". Fizička osoba može izdati samo "Običnu zadužnicu" koja glasi na točno određeni iznos. Nadalje, zadužnica je regulirana Ovršnim zakonom i članak 183. st.1. istog propisuje: "Dužnik može ispravom na kojoj je javno ovjerovljen njegov potpis dati suglasnost da se radi naplate tražbine određenoga vjerovnika zapkljene svi računi ...." Ovo što poslodavac traži je protuzakonito, jer je Zadužnica instrument osiguranja postojeće tražbine i izdaje ju dužnik - u konkretnom slučaju radnik nije dužnik u odnosu prema poslodavcu. Radnik može postati dužnik ukoliko npr. nanese određenu štetu poslodavcu ili od njega pozajmi novac i tek ukoliko on postane dužnik poslodavca tada mu može izdati zadužnicu kao instrument osiguranja tražbine, ali ga poslodavac na to ne može siliti.
  3. što ako se snima privatni posjed, npr. kuća i dvorište u privatnom vlasništvu, i dođe do počinjenja nekog kaz.djela (krađa, teška krađa...) može li se tada koristiti snimka kao dokaz u postupku, a nije postojalo istaknuto upozorenje o video nadzoru??
  4. je li istina da se snimka video nadzora prostorija ne može koristiti kao dokaz u kaznenom postupku ako nije postojao natpis da postoji video nadzor??
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija