Jump to content

Octopus2009

Korisnik
  • Broj objava

    18
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je Octopus2009 objavio

  1. Pozdrav svima i hvala unaprijed na vremenu.

    Imam konkretno pitanje - prebivalište mi je u Zagrebu i tu sam zaprimila prijedlog za ovrhu od vodoopskrbe u Šibeniku. Prigovor sam vec poslala, ali sada sam saznala da javni biljeznik iz Šibenika nije mjesno nadležan. Da li naknadno mogu dostaviti sudu tu informaciju/prigovor? Jučer sam dobila poziv za ročište za 2/2017 za općinski sud u Šibeniku.

    Hvala na pomoći.

  2. Trebala bi mišljenje...

    Situacija je slijedeća: mi smo bili investitori na izgradnji stamb.-posl. zgrade.

    Nadzor, naš, je ovjeravao situacije bez izlaska na teren i provjere količina (po ugovoru su bili dužni voditi kompletan stručni nadzor) kada smo uvidjeli šta se događa pismeno smo im zabranili daljnje ovjere. No oni su i nakon toga izvođačima ovjeravali situacije. Temeljem takvih ovjerenih situacija izvođač sudski traži naplatu.

    Mi imamo 2 vještačenja koja smo mi angažirali gdje su oba vještaka ustvrdila lošu kvalitetu izvedenih radova te velike količine neizvršenih radova, a koji su po situacijama ovjerenih od strane nadzora izvršene. Materijalna šteta je ogromna.

    Mi bi sada digli tužbu protiv nadzora i izvođača. Kazneno pretpostavljam da bi teško mogli dokazati direktnu namjeru izvođača i nadzora za počinjenje djela na sudu. Ali tužbu za naknadu štete sa neispunjenjem ugovora? Koji zakoni i članci bi se tu vezali?

    Ako ima neki pravnik tko je dobar u tom području i bio bi voljan raditi na tom predmetu, može mi se i javiti na PM.

    Zahvaljujem na svim savjetima i mišljenjima.

  3. Poštovani,

    molim pomoć!

     

    Naime imam potpisan ugovor o zakupu poslovnog prostora koji je također solemiziran kod javnog bilježnika.

    Naime zakup je ugovoren na rok od 1 godine te je ugovrom ugovoreno da se zakupoprimac obvezuje nadoknaditi svu izgubljenu dobit koji ću ja kao zakupodavac pretpjeti ako zakupoprimac svojevoljno odlući izači iz prostora prije ugovrenog roka od 1 godine.

     

    Zakupoprimac mi je poslao otkaz ugovora o zakupu 3 mjeseca nakon potpisa ugovora o zakupu, zanima me na koji način mogu potraživati izgubljenu dobit za preostalih 9 mjeseci do isteka godine dana.

    Da li je potrebno pokretati neki od sudskih postupaka ili je dovoljno ispostaviti račun za zakupninu za sljedečih 9 mjeseci koje je zakupoprimac obvezan platiti. Te da li izgubljenu dobit predstavlja iznos zakupnine koji je bio ugovoren ili se to izračunava na neki drugi način.

    Unaprijed zahvaljujem na odgovrima!!!

  4. Molila bih savjet, pojašnjenje.

    Imam fiducijarno vlasništvo na nekretnini (Upisano u gruntovnici) temeljem pozajmice jednom d.O.o.

    Rok za povrat te pozajmice je istekao. Taj d.O.o. je u velikim problemima i sada mu prijeti ovrha banke tj. već je pokrenuta.

    I sada mene zanima šta je pametnije da pokrenem svoju fiduciju i prenesem vlasništvo na sebe? jer novac mi neće vratiti

    da li banka može osporiti moju fiduciju (fiducija je upisana prije postupka ovrhe banke)

    Zahvaljujem puno na savjetima

  5. Poštovani,

     

    molim ako mi netko može odgovoriti ili savjetovati..situacija je slijedeća, kupili smo poslovni prostor na kojem postoji dug prijašnjeg vlasnika - d.O.o. (ne od onih od kojih smo mi kupili). D.O.o. je likvidiran i brisan iz trgovačkog suda no HEP traži nas da mi platimo dug te ne želi uključiti struju u prostoru dok se taj dug ne podmiri.

    Po nekim pravilima ako je d.O.o. brisan iz registra onda bi se trebala i otpisati dugovanja istog? HEP zna da je taj d.O.o. brisan, ali ne želi isto napraviti nego na nas vrši pritisak da mi platimo ili nema struje.

    Hvala puno na odgovorima

  6. Poštovani,

     

    da li itko zna neku informaciju, članak zakona vezano za fakturiranje režija najmoprimcima.

    Naime, prošle godine smo imali porezni nadzor i kaznili su nas jer na račune za režije nismo stavljali ponovno stopu PDV-a (po nama je to bio porez na porez jer račun od struje i sl. već ima porez sadržan). Nadzor nam je tvrdio da prilikom svakog prefakturiranja mora se ponovno obračunati PDV. To nam je veliki problem, i normalno je da nam se sad najmoprimci žale, ne žele plaćati režije, iste ne žele prebaciti na sebe pa da im direktno dolaze računi itd.

    Onda sam zvala RRiF koji mi je rekao da se nipošto ne obračunava ponovno PDV. I sad tko je tu u pravu? Nitko mi ne želi dati na pismeno potvrdu, ni porezna ni RRiF za svoje tvrdnje da se mogu naknadno ako dođe opet do nadzora pozvati na taj dokument.

     

    Zahvalna na Vašim mišljenjima i pomoći...

  7. Molila bih pomoć.

    Muž i ja kupujemo kuću. Prodavatelj ju dobija u nasljeđe ostavinskom raspravom od majke. On želi da se ugovor direktno radi s njegove mame na nas. Zanima me kako to ide? Kako da ispišem ugovor? Da li uz taj ugovor prilažem dokument sa ostavinske rasprave? Je li to uopće moguće? Također u vlasnčkom listu kuća se vodi na adresi koja se promjenila tj. ima novi naziv ulice. Bila bih zahvalna na bilokakvim smjernicama.

    Hvala puno

  8. Što to znači da bi moglo biti problema? mislim ta gospođa sad nama prijeti policijom jer smo isključili struju. Da li ja sada mogu poslati službeni otkaz o najmu stana? Koliki je minimalni rok koji joj moram zakonski dati da se iseli?

    Dogovorno iseljenje nije opcija, jer se ona jednostavno ne želi iseliti. Sud je jedina opcija? jer bojim se da bi to onda opet moglo potrajati par godina...

    Hvala vam svima na pomoći i savjetima.

  9. Poštovani,

     

    zanima me koja su moja prava kao najmodavac (pravna osoba tj. stan je u vlasništvu firme). Naime, imam u najmu gospođu koja 4g. ne plaća stanarinu i ne želi se iseliti iz stana.

    Nakon 4g. pokušaja na lijepi način da se riješi ta situacija, bez ikakvog uspjeha, odlučila sam u elektri isključiti struju u stanu i na taj način prisiliti gospođu da se iseli. NAime gospođa se ne želi ni javiti na telefon niti kad se pojavim u zgradi želi otvoriti vrata.

    Sada kad je elektra iskopčala struju, prijeti policijom.

    Zanima me što mi je napraviti, zar stvarno osoba koja ne plaća stanarinu i 4g. živi besplatno u stanu ima osnove za ostanak u tom stanu?

    Zahvaljujem se na Vašim odgovorima.

  10. Poštovani,

     

    mene zanima slučaj u kojem je djelatnik primljen na neodređeno, otišao na godišnji odmor te po povratku dao otkaz (zaposlen 5mjeseci). Da li sam dužna isplatiti cijelu plaću iako je korišteno 3tjedna godišnjeg? Malo sam razočarana postupkom, ali želim postupiti u skladu sa zakonom i obvezama koje imam kao poslodavac.

     

    Zahvaljujem.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija