Jump to content

slavencic75

Korisnik
  • Broj objava

    11
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je slavencic75 objavio

  1. Dakle, 

    Poslodavac moze radniku uplacivati mjesecni iznos do 500kn (godisnje 6000) iz bruto iznosa place, neoporezivo, u vidu 3.mirovinskog stupa. Moj problem je sto radim u javnoj sluzbi (zdravstvo) gdje, kako mi je receno, vrijede iskljucivo pravila donesena kolektivnim ugovorom, a koji naravno, ne predvida tako nesto.

    Molim nekog poznavatelja te vrste prava da mi odgovori je li to bas tako ili postoji nacin da se s poslodavcem dogovorim o ovom odbitku.

     

    Unaprijed zahvalan

  2. Dragi forumovci, molim pojašnjenje:

    Ministarstvo mi je temeljem Pravilnika kojeg je donijelo 2015.g. priznalo nekakav status, tj. izjednačilo me u nazivu, kompetencijama.... s komplementarnom strukom (liječništvo je u pitanju), te iste godine. U međuvremenu se, ove godine, temeljem tužbe Ustavnom sudu, taj Pravilnik ukida.

    Moje pitanje glasi: je li se ukidanjem tog Pravilnika automatski ukidaju i Rješenja donesena sukladno njemu, retrogradno? 

    Naime, bio sam lijen otići u Komoru da mi to Rješenje prevedu u licencu (jer mi taj novi status sukladno rješenju i nije baš nešto od životnog značenja). Ako je odgovor na gore navedeno pitanje "ne" je li to znači da se s tim Rješenjem i još par papirića mogu odšetati u Komoru i tražiti da me licenciraju za taj posao?

     

    Nadam se da sam bio dovoljno jasan :)

     

    Zahvaljujem na odgovoru, unaprijed

     

  3. A koliki je taj rok za traženje obnove postupka? Koliko se sjećam, kad sam dobio Rješenje od Suda, nigdje nije pisala nekakva uputa sta pravno mogu učiniti dalje, samo da mi se odbija žalba i da je rješenje pravomoćno

  4. Dakle ovakva je situacija: snimljen auto na parkingu gdje nije smio biti: nakon mjesec dana doma stiže kazna 300kn + obaveza javljanja imena vozača pod prijetnjom obaveznog prekršajnog naloga od 2000kn. Taj dio sam izignorirao. Stigao taj obavezni prekršajni nalog na koji sam zakasnio sa žalbom od jednog dana i građanski sud mi iz proceduralnih razloga odbija žalbu i kazna postaje pravomoćna. Nekoliko mjeseci nakon toga Grad Zagreb mi ovršuje račun preko Fine i naplaćuje se.

     

    Moj upit:

    - imam li sad, nakon što je kazna i OPN naplaćen, pravo na kakvu žalbu nekom višem Sudu?

     

    Naime, ja nikad nisam dobio u svoje ruke nikakav komad papira koji mi je trebao biti uručen (primile ga druge osobe iz šireg obiteljskog kruga). I ta ovrha, to ide bez ikakve prethodne obavijesti???

  5. bovu je napisao:

    ako si u zakonskom roku podnio poreznu prijavu (30dana od sklapanja kupoprodajnog ugovora)za što trebaš imati kopiju prijave poreza .

    nastupila je zastara.

    ako nisi podnio poreznu prijavu

    početak zastare nastupa na kraju godine u kojoj je porezno tijelo saznalo za poreznu obvezu(to je teško utvrditi).

    ako porezna obveza nije prijavljena u zakonskom roku

    slijedi kazna zbog neprijavljivanja porezne obveze

    uvečano za zakonske zatezne kamate (14%/g.)

     

    ako postoji prijedlog za ovrhu a koji je zbog neizjavljivanja žalbe postao pravomoćan (u roku od 15 dana )

    nema zastare

    zastara na sudsku odluku je 10 godina od odluke.

     

     

    S obzirom da se radi o dalekim godinama kad sam imao jako malo godina :) i o mojim rođacima koji o tim obvezama jako malo znaju kao i ja tad i sad, teško mi je sve to rekonstruirati.

     

    Oni te novce nemaju i mene sad zanima što slijedi: kuća na bubanj ili nekakav dogovor. Tko radi slijedeći korak?

  6. Zahvaljujem na brzim odgovorima i još ću samo malo zagnjaviti;

     

    Radi se o porezu državi na promet nekretninama. Plomba ili kako se već zove je upisana na nekretninu 2003. godine, a prijedlog suda za ovrhom s rokom od mjesec dana za dostavu nekih papira datira iz 2009.

    S obzirom da je od kupnje nekretnine prošlo više od 7 godina znači li to da postoji apsolutna zastara i što mi je činiti dalje da se ta ovrha obustavi?

    I još nešto mi nije jasno. Kupljena nekretnina na koju nije plaćen porez je zemljište. Kako i kojim pravom (I TKO) je odlučio napraviti ovrhu na kuću koja je na potpuno drugoj čestici? Zašto ne na tu istu zemlju radi koje je sve pokrenuto? Tko si je dao za pravo igrati se na takav način sudbinama ljudi?

    Fakat ne razumijem da Zakon omogućava takvo što

  7. Molim pojašnjenje: je li moguće provesti ovrhu nad nekretninom čija je vrijednost u najmanju ruku 50 - 100000 €, koja je pod hipotekom banke,a radi neplaćenog poreza u nekoj vrijednosti od 7000kn i sve to bez prethodnog upozorenja, sjedanja na plaću i sl. "Dobronamjerni" susjed mi je bacio bubu u uho.

    Ako je to moguće, tko pokreće ovršni postupak i kakva su moja prava

  8. 1. rješenje jest od MZSS RH, ali je bolnica pravni subjekt koji je tražio i dobio specijalizaciju za svoje potrebe - ti to znaš i ne igraš fer igru

    2. nakon polaganja specijalističkog ispita i ev. zaposlenja u drugoj ustanovi nitko te ne može teretiti za onih drugih 4 godine, ali ćeš im na ovaj ili onaj način otplatiti neodrađeni dio ugovora u trajanju od 4 godine (ovrha na plaću, kompenzacija s odrađivanjem ambulante i sl.)

  9. untitled je napisao:

    Prenošenje godišnjeg odmora u sljedeću kalendarsku godinu

     

     

     

    Godišnji odmor, odnosno prvi dio godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je ste­čen, zbog bolesti ili rodiljnog dopusta, radnik ima pravo iskoristiti do 30. lipnja iduće godine, pod uvjetom da je radio

    najmanje šest mjeseci u godini koja prethodi godini u kojoj se vratio na rad.

     

     

    A kolidira li taj članak s ovim:

     

    Pretpostavka rada u punom radnom vremenu

     

    Članak 75.

     

    Ako je za stjecanje određenih prava iz radnog odnosa ili u svezi s radnim odnosom, važno prethodno trajanje radnog odnosa, razdoblja rodiljnoga dopusta, rada u skraćenom radnom vremenu roditelja, odnosno posvojitelja te posvojiteljski dopust, smatrat će se radom u punom radnom vremenu.

  10. Poštovani forumaši molim informaciju. Naime, supruga se 20.1. o.g. vratila s porodiljnog dopusta kojeg je koristila godinu dana. Dakle, do rođenja djeteta u siječnju prošle godine je bila na onom obaveznom mirovanju tako da prošlu godinu uopće nije bila na poslu.

    Moje pitanje: ima li ona pravo na godišnji za prošlu godinu? Molim Vas da mi bar kažete koji se članak Zakona o radu odnosi na taj dio priče.

    P.S. Poslodavac ju uvjerava da nema pravo na g.o. za 2009

     

    LP

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija