Jump to content

Esprit

Korisnik
  • Broj objava

    15
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je Esprit objavio

  1. S obzirom da kao državni službenik (SSS) imam relativno mala primanja, razmišljam o otvaranju malog obrta, ugostiteljstvo.

    Po meni, u Zakonu o državnim službenicima nije dovoljno razjašnjeno može li se to ili ne, pa me zanima kome se zapravo obratiti za konkretan odgovor. Tko zapravo odlučuje o tome?!

     

    SUKOB INTERESA

     

    Zabrana otvaranja obrta ili osnivanja pravne osobe

    Članak 32.

    Državnom službeniku nije dozvoljeno otvaranje obrta ili osnivanje trgovačkog društva ili druge pravne osobe u području djelatnosti na kojem je zaposlen kao državni službenik, odnosno u području djelatnosti koje je povezano sa poslovima iz djelokruga tijela u kojem je zaposlen.

     

    Mogućnost obavljanja dodatnog posla

     

    Članak 33.

    (1) Državni službenik može izvan redovitoga radnog vremena, po prethodno pribavljenom odobrenju čelnika državnog tijela, obavljati poslove ili pružati usluge pravnoj ili fizičkoj osobi, samo ako nad tim djelatnostima, odnosno nad radom te fizičke ili pravne osobe, državno tijelo u kojemu je u službi ne obavlja nadzor ili ako takav rad nije zabranjen posebnim zakonom, te ne predstavlja sukob interesa ili prepreku za uredno obavljanje redovitih zadataka niti šteti ugledu državne službe.

    (2) Odobrenje iz stavka 1. ovoga članka nije potrebno za objav¬ljivanje stručnih članaka i drugih autorskih publikacija, odnosno obavljanje poslova povremenog predavača na stručnim seminarima i savjetovanjima.

  2. Jednostavno ne mogu vjerovati da kazna nije umanjena...

    Koncentracija alkohola smješna, 0,01 više od dozvoljenog...

    Cirkus...

    Žalbe na tu presudu nema, ali postoji mogućnost ulaganja izvanrednog pravnog lijeka, ukoliko postoje novi dokazi ili sl...

    Ukoliko ništa od toga: Naplata kazne eventualno dogovoriti plaćanje na 2-3 rate, ukolko se ne plati, šalje se na poreznu upravu da oni naplate, tek nakon toga dolazi u obzir zatvor (300 kuna=1 dan zatvora).

  3. Naravno da ima šanse, ali sve ovisi o sucu...

    Obavezno dođi na raspravu/ročište kad dobiješ poziv. Lakše je kad te vidi, a ti lijepo pristojan, kažeš da se kaješ, te nabrojiš duuuugi niz olakotnih okolnosti. Moliš blažu kaznu i neoduzimanje vozačke.... Sretno! :))

  4. Cccc....

    moram priznati da ste me nasmijali, ali nemojte zamjeriti...

    Ovisi u koju policiju moraš ići - jer se jako razlikuju...

    Da, nažalost ti gospođa koja radi na šalteru može pozvati kolegu službenika polcije (ali ionako imaju uvid u AOP pa to mogu učiniti i da ne odeš prijaviti se za novu O.I.) i napisati ti kaznu koja je zakonom zaista propisana kao takva - čl.24. st.1. toč.3. Zakona o osobnoj iskaznici....

    naravno da su šalteri povezani normalno sa policijom . tako ti šalju i kaznu od 700 kn ukoliko zakasniš sa registracijom, a nisi u roku od 15 dana odjavio vozilo - a ne mora te na cesti zaustaviti policajac. oni redovito pregledavaju sve moguće prekršitelje kako bi napunili državni proračun. nažalost.

     

    ipak, nadam se da ćeš dobro proći... :D

  5. Hej,

    nadam se da nije kasno.

    Nisam detaljno čitao, ali prigovor se šalje onome tko je prekršajni nalog pisao (vidjeti da li policija i to koja ili sud)

    Definitivno navesti da nisi ti upravljao, a da se vozilom koristi više odoba - obavezno navesti 2-3 osobe sa datumom rođenja, adresom i zanimanjem.

    posao policije je da utvrdi tko je prekršaj počinio - a ukoliko te nisu zatekli na licu mjesta - mogu si.... xD

  6. Postoji realna mogućnost da je sud umrežen, pa mogu vidjeti prijavljeni prekršaj, ali ako nisi PRAVOMOĆNO prekršajno kažnjen, to se ne računa (osim ukoliko u međuvremenu postane pravomoćno). Postoje dva puta. Priznati ili osporiti.

    Ukoliko se odlučiš priznati treba navesti sve moguće i nemoguće olakotne okolnosti - priznanje, iskazano žaljenje, obećanje da se neće ponoviti, loše imovinsko stanje, uzdržavanje nekog, eventualno loše zdravstveno stanje - pa čak i članova obitelji ukoliko je to tako - bitno kako bi eventualno sudac mogao ostaviti vozačku dozvolu...

    Ponijeti na sud listu od plaće, ugovor o kreditu i sl.

  7. Lijep pozdrav!

    Pravomoćno sam razveden, plaćam alimentaciju. Vlasnik sam dvije kuće. Jednu sam kupio za vrijeme braka novcem koji sam kao poklon dobio od roditelja, a od roditelja sam za vrijeme trajanja braka dobio drugu kuću. Podliježu li te kuće na podjelu imovine (koje sam dakle zapravo obje dobio od roditelja)? Bivša žena nije ništa ulagala u niti jednu od istih nekretnina, osim što živi sa djecom u jednoj od njih.

     

    Molim konkretan odgovor s obzirom da bivša žena nije sa mnom stekla te nekretnine za vrijeme trajanja braka, već sam ih ja dobio. :-?

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija