Jump to content

smuk

Korisnik
  • Broj objava

    9
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je smuk objavio

  1. , G-man je napisao:

    Tako bi bilo prema aktualnoj legislativi. Nije logično, slažem se, ali dosad se nitko nije javio sa pravomoćnom sudskom praksom koja bi sugerirala drugačije. Slobodno me ispravi netko od modera ili korisnika, koji imaju praksu.

    onda je za mene pametnije da započnem rad u drugoj firmi nakon 8 dana

  2. Kako uskoro prelazim iz firme u firmu (sporazumni otkaz , neiskorišteni godišnji će mi biti plaćen), zanima me rok od 8 dana, kako sam shvatio ako prođe više od 8 dana od dana odjave iz stare firme do prijave u novu ja bi u novoj firmi stekao pravo na novi cijeli godišnji (ako budem radio 6 mjeseci u tekućoj godini), a ako bude prekid kraći od 8 dana onda nebi stekao puni godišnji.

    Ovo mi nije baš logično, koje su u stvari prednosti/nedostaci tog roka od 8 dana.

  3. da,ako postoji osnov za opoziv.
    mislite nezahvalnost, ostanak bez sredstava za život.

    ovdje je specifična situacija gdje je osoba darovala stan a ne pola stana kako je namjeravala, daroprimac i njegov odvjetnik su formulirali ugovor a darovatelj je potpisao ne čitajući (vjerujući daroprimcu).Prvi put su sklopili ugovor o darovanju na 1/2 stana al su ga stornirali jer nije prošlo 3 godine od dana stjeca vlasništva pa navodno zbog poreza nije smio biti darovan ili prodan.Pa je nakon 3 godine opet sklopljen novi ugovor a u izmjenjenom tekstu (darovatelj nije čitao jer je mislio da je kao i prvi.

    darovatelj je dijete a daroprimac roditelj, darovatelj opravdano sumnja (iako je nasljednik daroprimca) da će taj stan opet biti darovan drugom djetetu

  4. Također sam bio u sličnoj situaciji pa me samo zanima jedna stvar - koji je razlog da ne bi ste potpisali "ugovor o vijernosti" na godinu dana?
    jer namjeravam gibati iz firme , mijenjati kompletnu profesiju pa mi ni to usavršavanje neće koristiti u životu,nebi koristilo ni mom poslodavcu da ostanem jer je druga firma dobila poslove za koje je to usavršavanje bilo potrebno (nemam namjeru preći u tu drugu firmu) čak bi mi odgovaralo postati tehnološki višak
  5. nisi obvezan naknadno potpisati ugovor koji je nepovoljan za tebe.

    traži da iz ugovora izbace klauzulu vračanja uloženog u slučaju otkaza ugovora o radu(poslovno uvjetovanog i osobno uvjetovanog otkaza) .

     

    nekih pritisaka nebi trebalo biti. uložio je zato što je to njemu trebalo.

    mislim da bi mogao uvjetovati izbacivanjem te 2 klauzule, samo se dvoumim s tom opcijom ili odbijanjem potpisivanja kompletnog ugovora

  6. Poslodavac me je uputio na stručno sposobljavanje koje je uspješno okončano, nakon toga traži od mene da potpišem ugovor o obrazovanju koji bi vrijedio retroaktivno od dana odlaska na tečaj.

    U ugovoru je navedena obveza vjernosti poslodavcu u trajanju godine dana u suprotnom bi morao nadoknaditi troškove poslodavcu u određenom iznosu koje poslodavac smatra da je uložio o moje usavršavanje.

    Čak je navedeno da sam obvezan nadoknaditi troškove u slučaju osobno uvjetovanog otkaza (potrebna je posebna liječnička sposobnost za obavljanje posla kojim se bavim) i poslovno uvjetovanog otkaza (eventualni tehnološki višak).

    Ugovor sam odbio potpisati budući da prilikom odlaska na osposobljavanje nitko od pretpostavljanih nije spominjao eventualni ugovor jer inače sigurno nebi pristao ići na osposobljavanje na koje sam na nagovor otišao.

    Zanima me koje su mi manevarske mogućnosti zbog pritiska od strane poslodavca koji će sigurno uslijediti?

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija