Jump to content

tanja22

Korisnik
  • Broj objava

    3
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je tanja22 objavio

  1. Kod oporuke, drugi nasljednici, istog nasljednog reda, imaju pravo tražiti nužni dio, što kod ugovora o doživotnom uzdržavanju nije moguće.

    Najbolji oblik oporuke je vlastoručna oporuka, napisana i potpisana u cijelosti vlastitom rukom, bez svjedoka.

    Takva oporuka se najteže osporava, ali uvijek ostaje pravo drugih nasljednika na nužni dio.

    Ugovor o doživotnom uzdržavanju sklapa se kod javnog bilježnika u formi javnobilježničkog akta, najbolje da nazovete nekoga od javnih bilježnika, oni će Vam reći koliko košta.

    Onaj s kim sklopite ugovor o doživotnom uzdržavanju je u obvezi ispunjavati odredbe ugovora i ne možete se pozvati na to da se radi o fiktivnom poslu, pa iz toga mogu nastati neka ograničenja.

    Lp

  2. 1. Imate pravo tražiti izuzeće, ukoliko postoji sumnja u objektivnost tog stručnog radnika, pismenim putem. O zahtjevu za izuzeće odlučuje ravnatelj.

    Možete i samo ljubazno zamoliti ravnatelja Centra da vas vodi drugi socijalni radnik, nekada i to upali........

    2.Nadzor je mjera obiteljsko pravne zaštite koja se izriče roditelju ili roditeljima kada su pogreške ili propusti u skrbi o djetetu viševrsni ili učestali ili kada je roditeljima potrebna posebna pomoć u odgoju djeteta.

    Mjera nadzora se ne izriče na zahtjev, ali se zahtjev treba tretirati kao obavijest o kršenju djetetovih prava i zanemarivanju djeteta, te je Centar dužan odmah ispitati slučaj i poduzeti mjere za zaštitu djetetovih prava.

     

    Ovo oko proslijeđivanja informacija majci djeteta mi baš nije jasno, jer koje su to informacije koje bi mogle pogodovati jednome od roditelja i staviti ga u povoljniji položaj.

     

    U svakom slučaju preporučam pismenu komunikaciju sa nadležnim Centrom, te zahtjevanje pismenog odgovora na primjedbe.

    Lp

  3. Molim objašnjenje pojma pravomoćnosti po ZUP-u 47/09, s obzirom da nije jasno navedeno, već samo u čl. 133. se navodi izvršnost rješenja.

    Dakle, da li to znači da je pojam pravomoćnosti rješenja u upravnom postupku, zamijenjen pojmom izvršnosti rješenja?

    Da li mogu po ispunjenju uvjeta, na rješenje donijeto po ZUP-u, staviti klauzulu pravomoćnosti kao i prije ili je "novi" ZUP tu uveo neke terminološke promjene.

    hvala!

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija