Jump to content

primus

Korisnik
  • Broj objava

    20
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je primus objavio

  1. Rješenjem HZMO-a od 31. 8. 2000. godine, dobio sam invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad, u određenoj svoti. U obrazloženju stoji da je invalidnost osiguranika uzrokovana različitim uzrocima, bolešću i profesionalnom bolešću, i to 50% zbog bolesti, a 50% zbog profesionalne bolesti.

     

    Budući da sam 50 dana proveo u vojsci (civilna straža), a u međuvremenu sam obolio od dijabetesa, zanima me da li imam osnova tražiti reviziju rješenja, nadajući se da ću dobiti veću svotu za isplatu, a zbog pogoršanog zdravstvenog stanja kao i sudjelovanja u vojsci?

     

    Molim savjet da li mi se isplati tražiti reviziju (ili šta već moram tražiti) i da li je dovoljno da im dostavim nalaze liječnika, odnosno nadležnog Ureda za obranu.

     

     

    Unaprijed zahvalan.

  2. Posto ste tako bahati, prelistajte sami nekoliko zakona vezanih uz tu temu, pitajte pravnu službu u toj vašoj državnoj tvrtki (vjerojatno je jaka)

     

    bongo je napisao:

     

    nemampojmaštajošsve ne....

     

    Točno, nemate pojma.

     

    Sve što vam nije eksplicitno dozvoljeno, ne znači automatski da je zabranjeno.

     

    Dakle, NN u ruke i udri

  3. Pričekajte da vidite što će se dogoditi na sudu. Dakle, kao što kaže Utjerivač, ispričajte svoju priču, pozovite svjedoke, gospoda će također vjerojatno nazočiti, pa kako bude...

    Istina, bilo je malo sarkazma; i nisam mislio da dotični odmah zaslužuje otkaz,ali stegovni sigurno, pa ako takve stvari opetovano radi, Zavod za zapošljavanje.

  4. Tehnički je moguće izvesti, da li je u skladu sa zakonom, iskreno, nisam siguran. Glede rada preko studentskog servisa u punom radnom vremenu, naravno da je moguće i sam sam tako radio punih 5 godina (zato i jesam toliko studirao, hehehe) i stizao na sve fakultetske obveze (napominjem da predavanja nisu bila obvezna, nema vježbi ni kolokvija, samo seminari jednom tjedno).

     

    Slično, tehnički se može izvesti da osoba koja služi civilni vojni rok u isto vrijeme bude zaposlen u nekoj tvrtki (određeno ili neodređeno vrijeme, puno ili pola radnog vremena, svejedno), a opet je druga stvar da li je to u skladu s propisima RH.

  5. Točno, nije lijepo izbjegavati pravdu na takav način, ali ponekad djeluje. (sud pošalje poziv putem pošte, poštar obilazi kuće prije podne, osoba radi cijeli da i nikako ne stigne podići preporučeno pismo, koje, nadam se da se slažete, može biti i od tetke iz njemačke koja vam šalje haribo bombone). Kada se radi o drugom prekršajnom sudu, oni tada zamolnicom drugom prekršajnim sudom pokušavaju izvršiti dostavu. Nakon mjesec, dva, prijete se policijom , pa se konačno, jelte, primi pismeno i da iskaz zamoljenom sudu. Pa onda prođe još nekih, mjesec, dvai tako redom, dan za danom...prođe godina, prođe dvje :)))

     

     

    Šalim se, nisam zagovornik takvog načina ophođenja sa sudom osim u slučajevima kada smatrate da ste 200% u pravu, a zapravo vam je to jako teško dokazati jerbo dvije službene osobe tvrde suprotno. U svim drugim slučajevima, ili plati, ili kumi, moli, preklinji, kleči da ti smanje kaznu, ostave dozvolu (ukoliko je prekršaj veliki) ili ako je manji, eventualno zamjena za rad za opće dobro, koja, nažalost, ne funkcionira.

     

    Koliko god neki tvrdili suprotno, često smo svjedoci da policija ponekad ne postupa profesionalno i zažmiri tamo gdje ne bi trebala i smjela, odnosno vidi ono što nitko drugi nije vidio. U globalu, mislim da ok više manje obavljaju svoj posao jerbo svi mi koji smo vozači smo barem jednom imali bliski susret s kamikazama, pijanim vozačima i inim koji, čim tako voze i u tom stanju sjedaju za volan, ne razmišljaju o mogućim posljedicama.

     

    baš sam se raspisao.... Jel zadaćnica u redu?

  6. redovni dopust, odnosno eventualni nagradni dani (koje, usput, skoro svi dobiju), nemaju veze s njegovim godišnjim. On nije odslužio vojni rok dok ne prođu i tih 15 plus 10 dana. Tek nakon toga će dobiti papir da je odslužio vojni rok. Jedan primjerak toga ustanova šalje nadležnom Uredu za obranu.

    Tek se onda, službeno, može aktivirati njegov godišnji odmor.

     

    Neslužbeno, raditi se može i za vrijem vojnog roka.

     

    Provjereno iz prve ruke. ;-)

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija