Jump to content

bartolomeo44

Korisnik
  • Broj objava

    6
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je bartolomeo44 objavio

  1. kod prijave poreza obvezno poreznoj dostavite vlasnički list za nekretninu iz ugovora u kome je upisana hipoteka.

    za hipoteku se smanjuje vrijednost nekretnine a time i porez.

    pravni stav Upravnog suda.

     

    porez se ne umanjuje jer ste za hipoteku vi već sami umanjili cijenu. porez plaćate na trzisnu vrijednost nekrentine ez obzira na to sto ste kupili stan s teretom kredita

  2. ako kupiš nekretninu s hipotekom lako se može desiti da ostaneš bez te nekretnine tj. da je banka proda ako dužnik prestane plaćati kredit.

    tržišna vrijednost nekretnine opterećene hipotekom je umanjena za vrijednost hipoteke.

    tako i porezna obveza.

     

    Trzisna vrijednost nije umanjena već eventualno cijena koju prodavatelj moze traziti. Porezna obveza nije umanjena vec je ista kao da nekretnina nema hipoteku. Svakako treba u ugovoru , ako se preuzima dug, umanjiti cijenu tako da ukupna naknanda bude realna trzinsa vrijednost.

     

    https://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=19036

  3. Hvala na vremenu i odgovoru.

    Ako sam dobro razumio, neki porez u određenom postotku kao vlasnik te umjetnine ipak moram platiti? Odnosno navesti u ugovoru tko ga plaća, prodavatelj ili kupac.

    Izgleda mi slično kao kupoprodaja nekretnine.

     

    Mora li se primljeni iznos još jednom prijaviti u godišnjoj poreznoj prijavi, pored redovne plaće (iako sam čuo da se naslijeđene, a prodane stvari tu ne spadaju?

    Puno hvala još jednom.

     

     

    jeste li saznali?imam istu situaciju...

  4. Ovaj savjet sa trešenjem tepiha je krajnje neozbiljan i samo može stvoriti konfliktnu situaciju koja može završiti fizičkim sukobom ako ne i gore.Kao i svaki sličan pokušaj "ratovanja".

     

    Isto tako je preuranjen zaključak da smao ćevabdžinica predstavlja pretjerane imisije.

     

    Pretjerana imisija je svaka imisija koja izaziva štetu. Ako nekome možete zbog roštiljanja napuniti stan dimom to je i te kako šteta i to značajna. Stan se uopće ne može lako prozračiti i osloboditi mirisa dima, a posebno ne odjeća, posteljina , zavjese itd.

     

    Mislim da ima osnova za tužbu , no problem je što se ljudi boje i teško se odlučuju na ovakve tužbe radi nedostatka novca i straha od gubitka parnice.

    Ako mozete novcano podnijeti gubitak onda svakako treba probati, na svim instancama , i treba tjerati do kraja.

     

    Pokušajte ipak prije svega informirati se kod odvjetnika s iskustvom u sličnim slučajevima da li je netko dobio sličnu tužbu. Ja sam načuo da je, al ne mogu se sjetiti gdje sam našao taj podatak.

     

     

     

     

    Kolege su rekli što se tiče nekakvih prijava za imisije.

    I tu se slažem.

     

    Ja bih npr. u vrijeme kad oni roštiljaju 'slučajno' otresao od prašine neku staru debelu deku na koju se 'slučajno' prije toga istresao sadržaj prašine iz vrećice usisivača. Pritom bih bio tako nespretan da bi veći dio istresene prašine nekako dospio na njihov balkon na kojem roštiljaju.

    Kad bi mi susjed došao bijesan na vrata, napravio bih svetačku facu i rekao - ah, oprostite, baš mi je žao. Da ste mi bar najavili da roštiljate... dosad nikom nije smetalo...

     

    Ako ne shvate poruku, ponavljanje je majka mudrosti.

  5. Poštovani,

     

    ne znam kako da trazim promjenu odluka ranijeg sporazumnog razvoda, u slijedecem slucaju :

     

    Da li je moguće dobiti pravo ravnopravnog financijskog skrbništva- ne želim djetetu na silu mijenjati ritam života i spavanja ( tražiti fizičko preseljene djeteta po sistemu pola/pola - mislim da nije dobro za dijete kad se naviklo vec na jedan ritam ) već smanjiti ili ukinuti alimetaciju jer i sam ionako skrbim o djetetu i provodim i vise od pola vremena .

     

    Želim kao otac sudjelovati u kupovini svega što djetetu treba npr odjeće i obuće, a ne da za to dajem novac bivsoj ( koja ne trosi na dijete vec sprema sebi ''sa strane'') Ovako opet trosim a uz placanje alimentacije.

     

    Bivsu sam osigurao stambeno i dao joj auto ( sve od moje obiteljske imovine, ne do bračne stečevine ), pa ne placa najam ni kredite, i uz to dobiva redovito 1700 kn alim.

     

    Doslo je i do promjena okolnosti jer ja sad zivim sa drugom ženom i njeno dvoje maloljetne djece, iz njenog prvog braka ( za koje ne dobiva alimentaciju) , a bivsa je u stan dovela muškarca s kojim zivi vec 3 godine (oboje imaju stalna primanja ).

     

    Dijete vise ne ide u cjelodnevni (1000 kn mj manje troksova) a sa mnom provodi gotovo više od 50 % vremena jer smo stalno skupa,svaki ili svaki drugi dan po više sati dnevno i kupujem joj i odjeću i npr već 2 x novi bicikl, tablet, mobitel, ide sa mnom i na snijeg i ljetovanje itd..

     

    Radi interesa djeteta (kćer ) pristao sam bio da ostane s majkom

    (iako je razvod formalno sporazuman ''zbog nelsaganja naravi' imao sam puno razloga za razvod zobg njenog krajnje negativnog odnosa prema meni )

     

    Mogu li dobiti pravno gledano, nekako jednako pravo skrbnistva , bez doslovne fizicke podjele djetet na pola ? Mogu li u krajenjm slucaju traziti fizicki podijeljenu skrb ako nema drugih opcija ? Ili tek smanjenje alimentacije - koliko?

     

    Što je najvše što mogu dobiti , a što najmanje u ovoj situaciji? Trebam li tražiti odvjetnika ili mogu sam podici neku vrst zahtjeva/tuzbe ?

     

     

    Hvala na odgovorima napred!

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija