Jump to content

Biserka Eršek

Korisnik
  • Broj objava

    52
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je Biserka Eršek objavio

  1. Prilikom kupnje nekretnine zakon štiti prave vlasnike i kupce ali prevare su sa sadašnjim zakonom moguće. Npr. nasljednici se mogu dogovoriti da se nekretnina proda pa da se naknadno neki od njih javi kao osoba koja polaže neko pravo na nekretninu.

    "Ukoliko nije bio obaviješten, a što je najčešće i slučaj kada se nasljednici zataje u ostavinskom postupku pa niti nemaju saznanja, tada takav pravi i istiniti vlasnik može u roku od 3 godine (računajući od dana kada se prodavatelj upisao u zemljišne knjige) podnijeti tužbu protiv prodavatelja, ali i protiv Vas, a sa zahtjevom da se upravo on ponovno upiše kao pravi vlasnik nekretnine."

    Može li se kupac nekretnine zaštiti ugovorom ili dodatnim izjavama od naknadnih potraživanja?

     

  2. prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

    Ne, jer se ovako ne dokazuje da osoba im u vlasništvu još nekretnina.

    Znam da ta dokazivanje više od toga da se posjeduje više nekretnina ali osoba može biti prijavljena i u tuđoj nekretnini odnosno živjeti u njoj a sud koristi takvu adresu gdje je vlasnik druga osoba. Opet je moguće stvoriti lažan dojam da osoba ima izbor iako ga nema.

  3. Dana 01. 11. 2022. u 12:30, Biserka Eršek je napisao:

    Od početka sudskog postupka i sud i ovrhovoditelj koriste moju bivšu adresu iako sam već dva puta zamolila da se podaci isprave i predala fotokopiju osobne

     

    Dana 01. 11. 2022. u 13:12, Borbena7 je napisao:

    Jedno je koristiti adresu za dostavu pismenu, a sasvim nešto drugo je kada je ta adresa samo naznačena u glavi podneska ili odluke.

    U članku 46. iz stavka 2. dodaje se stavak 3. koji glasi:»(3) Ovrha radi ispražnjenja i predaje nekretnine neće se provoditi prema fizičkoj osobi koja ne obavlja određenu upisanu djelatnost te fizičkoj osobi koja obavlja određenu upisanu djelatnost ako se ovrha ne provodi u vezi s tom djelatnošću u razdoblju od 1. studenoga do 1. travnja, osim ako za to postoji opravdan razlog.«.

    Ako se krivom adresom stvori lažni dojam da osoba ima drugo mjesto prebivališta ili boravišta odnosno da joj ovršena nekretnina nije jedina nekretnina ne bi li to bio mogući "opravdani razlog" za iseljenje ili tužbu novog vlasnika stana?

  4. prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

    Mjerodavan je uvijek OIB, a ne adresa.

    Pa bilo bi mi logičnije da upisuju samo OIB bez krive adrese. 

     

    prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

    Ovisi kome ste i što prijavili?

    Mene trenutno zanima koliko ja vremena imam za dokazivanje nakon što sud donese rješenje o ovrsi. Trenutno nemam dovoljno novčanih sredstava za pokretanje ili vođenje sudskog postupka (dok mi sud ne isplati ostatak novaca). 

     

     

     

  5. prije 50 minuta, Borbena7 je napisao:

    Na čemu da isprave ovaj podatak? I zašto Vam je ovo bitno?

    Od početka sudskog postupka i sud i ovrhovoditelj koriste moju bivšu adresu iako sam već dva puta zamolila da se podaci isprave i predala fotokopiju osobne.

    Prijavljena je krađa identiteta i bitno je da je točno navedeno na koju osobu se ovrha odnosi bez obzira na OIB. 

    prije 52 minuta, Borbena7 je napisao:

    Ako tvrdite suprotno teret dokaz je na Vama.

    Sudskim putem, a on ovisi o samom predmetu spora.

     

    Postoji li rok zastare za dokazivanje ukoliko to ne bude provedeno službenim putem na osnovu mojih prijava?

  6. 1. Tokom ovrhe sam više puta zamolila sud a s tim indirektno i ovrhovoditelja da ispravi moju adresu prebivalište. To još uvijek nije učinjeno. Što mogu učiniti da se podaci isprave prije završetka ovrhe?

    2. Ovrhovoditelj me u zadnjem podnesku netočno naveo kao dužnika a kad su pokrenuli ovrhu naveli su me kao jamca. Ne mogu biti u istom postupku i jedno i drugo. Ima li neki članak u zakonu na koji se mogu pozvati kako bi to spriječila?

    3. Ovrhovoditelj tvrdi da je zadužnica solemnizirana. To nije istina i vjerujem da se to može provjeriti kod javnog bilježnika jer ju nisu imali 2016. kad sam ja htjela dobiti pravu zadužnicu u kojoj sam navedena kao jamac. Što mogu učiniti u vezi netočnog navoda?

    Više od ovrhe me smetaju laži. Jel pokretanje sudskog postupka jedini način za utvrđivanje istine i kako se to može učiniti nakon što ovrha bude povedena? 

     

    DSC00199 (2).JPG

    Bez naslova.jpg

    Dokument_2022-11-01_002207.jpg

  7. Citiram: "Ovrhovoditelj osporava navod ovršenice kako je predmetna zadužnica krivotvorena...".  Ovrhovoditelj je preuzeo zadužnicu od Banke i nema nikakva saznanja o tome tko, kada i kako se dogovarao i potpisivao ugovor o kreditu. Jel ovrhovoditelj kvalificiran za to da daje ovakve izjave bez istrage ili sudskog postupka kojim bi se utvrdilo vjerodostojnost dokumenta?

  8. Čitala sam prije ovoga malo što su drugi napisali i mislim da bi ovdje trebale biti samo zahvale za to što postojite. 

    Usput se ispričavam što ponekad objavim ono što ne smijem i nadam se da se to neće više događati ali ako bude, lijepo bi molila za strpljenje i razumijevanje.

  9. Jel ovako dobro? Stvarno se ispričavam ali nisam znala da se ne smiju objavljivati dokumenti s osobnim podacima. Moji svi su bili dostupni svima prije i dok je trajala dražba pa sam mislila da se smiju.

    Ističem kako osobe koje su podnijele zahtjev nikada nisu živjele u stanu koji spominju u zahtjevu niti su imale namjeru iako im je bilo ponuđeno kako bi lakše otplatili kredit. Dokumenti idu uz prvo pitanje.

    1.jpg

    Bez naslova.jpg

  10. Moram li onda staviti dokumente ili mi netko može odgovoriti i ovako na prvo pitanje. Naišla sam na informaciju među vašim objavama.

    "Nema zakonske osnove za povrat ulaganja učinjenih prilikom adaptacije kuće kad su ta ulaganja izvršena dobrovoljno i besplatno, pri čemu se nije očekivala niti zahtijevala naknada."

    (VSRH, Rev -580/2007-2 od 29. kolovoza 2007.).-

    Mogu li to spomenuti u podnesku kako bi sud odbacio taj zahtjev pa ne bi bilo potrebe o razmatranju dva put plaćenog iznosa?

  11. Taj potpis bi mogao biti moje jedino ako je javni bilježnik na prevaru podmetnuo dokument na potpisivanje. Ne znam koja bi se druga riječ koristila da se tako dogodilo osim krivotvorenje.

     

     

    Kad sam već stavila ugovor nadam se da mogu tu i  postaviti pitanje. Dobila sam i ovu informaciju: "Ugovor je kao takav nepošten, čak se može oglasiti da nije niti nastao jer ga nije potpisala ovlaštena osoba nego direktor poslovnice (to je proces koji traje par godina kod nas, na žalost), sadrži i nepoštene ugovorne odredbe, koje vi kao jamac isto možete isticati i pokrenuti proces", Mogu li se pozvati na ništetnost ugovora?

  12. Poštovani,

    Kod ovrhe nad jedinom nekretninom mi je preostala jedino još podjela iznosa dobivenog na dražbi. Ovrhovoditelj traži oko 30 tisuća eura (većina su kamate) a meni ide ostatak. Problem je nastao kad su stvarne korisnice kredita i nasljednice istog zatražile na to još 13 tisuća eura a nisu platile niti jednu ratu kredita (imaju nasljeđenu imovinu). Kredit po kojem sam ja jamac je služio za refinanciranje njihovih dugova odnosno ja ovom ovrhom plaćam sve njihove (i navedene u njihovom zahtjevu) dugove do tada. To je mom bratu već direktno plaćeno ali da i nije taj iznos plaćam ovrhovoditelju i na to još 27 tisuća eura duga koje ostaju njima jer sam već određeni iznos platila direktno banki (krivotvorena zadužnica na kojoj sud temelji ovrhu je na iznos od 30 tisuća eura a prava je bila na otprilike 23 tisuće eura).Postoji li neki zakon na koji se mogu pozvati gdje jasno piše da se ne može dva puta naplaćivati isti iznos prilikom ovrhe?

     

     

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija