Jump to content

3x

Korisnik
  • Broj objava

    38
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  • Osvojio dana

    1

Objave koje je 3x objavio

  1. Prije otvaranja predstečajne nagodbe započet je ovršni postupak za naplatu kamata koji je otišao u parnicu. Kamate nisu prijavljene u predstečajnu nagodbu i ona je pravomoćno završena bez njih. Parnica je i nakon završetka postupka nastavljena, održano je jedno ročište na kojemu je dužnik izjavio da je nad njim pravomoćno dovršena predstečajna nagodba. Do kad se može izjaviti prigovor završene predstečajne nagodbe u tome postupku, odnosno da li sud po službenoj dužnosti mora na to paziti jer po članku 82. Zakona o predstečajnoj...blablalba ne može se tražiti ono što nije prijavljeno u predstečajnu nagodbu?

  2. Sve gore naznačeno je točno, rok za žalbu je školski primjer prekluzivnog roka. Mene više zanima rok za podnošenje zahtjeva za postupanje upravnog tijela. Da li je rok za podnošenje zahtjeva za pokretanje upravnog postupka, koji je zakonski rok, određen drugim zakonom, prekluzivan?

  3. Državna komisija za kontroku postupaka javne nabave - DKOM, potvrdila je stav naručitelja da je ponuda neprihvatljiva budući je bjanko zadužnica kao jamstvo za ozbiljnost ponude bila probušena i uvezana u sklopu ponude, sa obrazloženjem da " probušena zadužnica nije valjana, odnosno nevažeća ". AKo će netko pogledati neka vidi na dkom.hr, upisnik - broj UP/II - 034 - 02/09 - 01/745. Ne mogu pronaći u Ovršnom zakonu ili u Pravilniku o zadužnici nekakav stav o tome pa molim mišljenje o navedenom.

  4. lota je napisao:

    vidim da nema nekih novih komentara, ali zanima me znali li tko ima li sanse da se od ove godine otvori mogućnost daljnjeg školovanja na društvenom veleučilištu nakon diplome upavnog pravnika...isti imam problem, radim u službi potpuno identičan posao kao i dipl.iur. samo što oni imaju mogućnost napredovanja i veću plaću od mene...upisala sam pravo, samo što se tretiramo kao brucoši i nemamo nikakvih olakšica, a meni kao zaposlenoj majci sa malim djetetom to je nemoguće...mislim da neću moći nastaviti dalje, uh

     

     

    Drži se i piči dalje, olakšice nemoj očekivati, i ja sam krenuo ispočetka i imam dvoje malih klinaca pa sam dogurao skoro do kraja, još 2 komada!

  5. Molim još malo Vašeg vremena. O vlasništvu nekretnine definitivno se vodi spor. Osim toga, tužitelj u tom sporu, osim tužbom pokušava vlasništvo upisati i temeljem nekakvog ugovora o zamjeni nekretnina još od 1997. godine. S time je odbijen i žali se na rješenje. Spor još nije pravomoćno završen. Kakav će učinak imati presuda u tom sporu u slučaju da tužitelj uspije sa tužbom na stjecanja nekretnine koja su izvršena nakon podnošenja tužbe. Prvi stjecatelj je nekretninu kupio od tuženika u vrijeme kad je bila upisana zabilježba spora, drugi od prvoga kad je bila i još uvijek je upisana zabilježba žalbe.

     

    Još jedno pitanje. Na nekretnini su upisane dvije hipoteke, kakav učinak bi u odnosu na gore navedeni spor i ugovor o zamjeni nekretnina imalo stjecanje nekretnine u slučaju da hipotekarni vjerovnici prodaju nekretninu?

     

    Znam da je komplicirano, ali što ću.

  6. Molim mišljenje. Motam se oko povoljne nekretnine koju je šteta ne kupiti ( ! ), problem mi predstavlja što se oko nekretnine vodi spor ( zabilježba spora nije upisana, spor nije pravomoćno završen ), ali ima upisana zabilježba žalbe. Nekretnina je u zadnja dva mjeseca promijenila dva vlasnika ( likovi su u najmanju ruku sumnjivi ). Može li se takva nekretnina steći od sadašnjeg knjižnog vlasnika, a stečeno vlasništvo štititi pozivanjem na povjerenje u zemljišnje knjige. Ne mogu pronaći prakse, ali mi se čini da se teško može u to pouzdati budući je upisana zabilježba žalbe. Unaprijed hvala svima.

  7. josip_ je napisao:

    moj tata radi u jednoj firmi kojoj je vecinski vlasnik drzava! tu radi vec 30 god i prije pola godine je imao dva infrakta i od tada je na bolovanju! sda ga firma hoce poslati u mirovinu ali on to jos ne zeli! njegova prosjecna placa je cca 4000 kn! sada me zanima kada bi on iao u mirovinu koliku bi otpremninu trebao dobiti?

     

    Potrebno je pojasniti zbog čega mu poslodavac želi otkazati ( tehnološki višak ili osobno uvjetovan otkaz zbog profesionalne nesposobnosti za rad ). Ako je tehnološki višak, a kolektivnim ugovorom ( ako je sklopljen ) ili Pravilnikom o radu nije drugačije određeno, ima pravo na otpremninu u visini trećine prosječne plaće isplaćene u zadnja tri mjeseca prije prestanka ugovora o radu za svaku navršenu godinu rada kod tog poslodavca, ne više od 6 prosječnih plaća. Ako je osobno uvjetovani otkaz zbog profesionalne nesposobnosti za rad, a kolektivnim ugovorom ( ako je sklopljen ) ili Pravilnikom o radu nije drugačije određeno, ima pravo na istu otpremninu kao kod tehonološkog viška, osim u slučaju ako nakon povratka s bolovanja ne nastavi raditi ( poslodavac mu odmah otkaže ugovor o radu zbog osobno uvjetovanih razloga ), kad ima pravo na dvostruki iznos otpremnine koji bi mu inače pripadao. Ako mu je određena opća nesposobnost za rad, tad nema otkazivanja nego radni odnos prestaje dostavom rješenja o takvoj nesposobnosti, u kojem slučaju, ako je takvo što određeno Kolektivnim ugovorom ili Pravilnikom o radu, ima pravo na otpreminu u iznosu određenom jednim od tih akata. Dakle, kalkulator, olovu, papir, isplatne liste plaće i računajte.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija