Jump to content

sveukrug

Korisnik
  • Broj objava

    12
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je sveukrug objavio

  1. Bojim se da tu nema baš puno pomoći. Osnova svega je nepoznavanje pravila recimo "igre" od strane stanara, dakle suvlasnika zgrade.

    Pa ih ovi vode ko ovce na šišanje. U igru je uključen i predstavnik stanara, naravno :).

    Eh, to me jako ljuti. Jer pravila igre su opće poznata.

    Samo gospodu koji vole šišati neuke ovce treba suočiti sa Zakonom i građevinskom regulativom.

    Nažalost, izgubih na to par dana u ovim "kukuznim vremenima" u kojim se i sama borim da preživim.

    Ali, dišpet.....ne dam im gušta. Neka oni lijepo uzmu proviziju u džep.

    Ali, posao mora biti odrađen po PS-u.

    Da li se slažete?

    A kinezi? Koliko znam, svaki dan tisuće prijava za korupciju i tisuće izgubljenih radnih mjesta svaki dan (čak i u ministarstvima).

    Na ta ista radna mjesta dolaze radno sposobni ljudi koji su voljni pošteno raditi.

    Kada će Hrvatska doći u taj stadij (nivo razmišljanja)?

  2. Upravo to sam i napravila. Samo se pitam jedno: zašto ja, kao stanar, moram učiti stanoupravitelja kako treba raditi posao? Ja za to nisam plaćena. Oni jesu, te bi trebali provoditi postupke po Zakonu, a ne činiti sve da bi se isti izbjegao. To me ljuti.

    Ali, živimo u državi u kojoj dobro prolaze upravo takvi.

    Vratila sam stvar na početak.

    Prvo troškovnik sa točno definiranim stavkama i količinama, nakon toga prikupljanje ponuda (uz reference ponuditelja).

    Vrijednost stana nam neće porasti sa ovim. Fasada je u dobrom stanju.....

  3. Ovo pojašnjenje koje ste dobili je u redu. Cijena izrade parcelacijskog elaborata ovisi o više faktora: broju čestica koje su u granici zahvata, vlasnicima, veličini samog zahvata (jer se zemljište mora označiti (iskolčiti) na terenu, pozvati svi susjedi radi izjašnjavanja, i slično). Najbolje da pošaljete upit za ponudu na dvije-tri tvrtke koje su registrirane za takvu vrst radova.

  4. Za radove koji se tretiraju kao Izvanredni radovi, potrebna je suglasnost svih stanara. Izgubila sam dva dana da malo izučim Zakon o vlasništvu i ostale.

     

    Vi možete donijeti odluku, ali prilikom dizanja kredita banka će tražiti osiguranje. Obično je to osiguranje u obliku jamaca, u ovom slučaju to su stanari.

    Svaki od stanara mora potpisati suglasnost koja se dostavlja banci.

     

    Ukoliko tih 49% stanara odbije to potpisati, jamci će biti preostalih 51%.

    Što znači da ovih 49% nema nikakvu odgovornost i mogu slobodno odbiti plaćati kredit, a ostali će kao jamci morati plaćati i svoje obveze i obveze onih 49% stanara.

     

    Najbolje bi bilo to riješiti preko pričuve, tako da se kredit otplaćuje iz pričuve koju su svi stanari obvezni plaćati.

  5. Zex, ovdje je u pitanju postavljanje "damit" fasade na samo dva pročelja dijela zgrade, koja je inače zgrada koja se sastoji od 6 ulaza.

    Parcijalna toplinska zaštita zgrade nema svoju funkciju. Dapače, može donijeti neke nove probleme nakon ugradnje iste. To mogu reći s punim pravom, jer sam građevinske struke (ovlašteni ing. građ.).

    Dakle, osobno se protivim bacanju novca na nešto što neće vršiti svoju funkciju.

    Osim toga, stanoupravitelj je poslao šest obrtnika da daju ponudu. Svaki je dao ponudu na svoj način. Stavke nisu u skladu sa pravilima struke, te ne sadrže bitne podatke koji trebaju definirati radove i materijal. Čak se i kvadratura razlikuje!

    Dakle, dobili smo šest različitih troškovnika, koje nije moguće uporediti.

     

    LP

  6. Mogu vam ovdje više dati svoj komentar no pravno konkretan odgovor. Nedavno su mi iz t-coma na računa za internet stick koji sam koristio ispostavili i 20 kuna na ime troškova opomene. Svoje račune uredno plaćam, no taj mjesec sam u vrijeme dospijeća bio u inozemstvu na poslovnom putu, i konkretni račun sam platio četiri dana iza roka.

     

    I pritom nemam nikakvih problema ni prigovora platiti zateznu kamatu za svoje kašnjenje (koja je najviša dozvoljena kamatna stopa u državi, i upravo divan profit za nula truda), no naplaćivati 20 Kuna za obavijest o kašnjenju od četiri dana je bezobrazluk koji tih nekoliko lipa zatezne kamate diže na više milijuna posto efektivne zatezne kamate.

     

    Uredno sam platio račun i pripadajući trošak obavijesti koji mi je stigao te isti dan otišao odjaviti internet stick.

     

    Ako su oni spremni na takve bezobrazluke, onda s njima zaista nemam što dalje poslovati. I to mislim da je najbolji pristup. Srećom, konkurenata ima, i nitko vam ne brani da odete k njima. Pa kad to učini nekoliko desetaka tisuća ljudi, vidjet ćemo da li će i dalje misliti da je takav način poslovanja put ka zadovoljnim i trajnim korisnicima.

     

    Ako je 20 Kuna bila njihova cijena da izgube kvalitetnog klijenta, i odvedu ga konkurenciji u naručje, nema problema, ja sam platio tu cijenu i miran otišao, pritom siguran da im je cijena dovođenja svakog novog klijenta višestruko veća od bezobrazluka koji su mi naplatili.

     

    Poslovanje se od pamtivijeka primarno bazira na poštenju i povjerenju. Nitko ne želi (ako baš nužno ne mora) poslovati s onima za koje doživljava da ga varaju i kradu. Pa tako ni ja. U t-comu su na to drevno načelo očito zaboravili. I za zaboravnost ima svoju cijenu. U mom slučaju su za 20 kuna jednokratno izgubili otprilike 1000 kuna godišnje, koliko sam na godišnjoj bazi trošio putem tog internet sticka.

     

    Primjećujem da ste i Vi kao i ja iziritirani njihovim postupkom. Zanima da li oni imaju uporište u zakonu da rade to što rade.

    Koliko sam informirana ZOO je iznad njihovih uredbi.

    Dakle, što radi pravna država u ovom slučaju?

  7. Molim vas za pomoć. Naime, sporim se sa T-mobileom radi opomena (konkretno tri) koje su poslane u roku od 4-5 dana od valute plaćanja.

    Rekla sam im da im to neću platiti, jer smatram isto ponašanje lihvarskim i nadasve nepoštenim.

    Nakon nekog vremena, dobivam OPOMENU za tri neplaćene opomene (27 kuna) koju fakturiraju u iznosu od 20 kuna uz prijetnju da će isključiti mobitel koji mi služi za obavljanje posla.

    E, sada, svi računi sa pripadajućim zateznim kamatama su uredno plaćeni (par spornih računa sa zakašnjenjem od par dana).

    Smatram da trošak opomene nije račun, a oni ga tretiraju kao takvog.

     

    Žalila sam se, zvala HAKOM, ali svejedno mi nije jasno da li itko može slati opomenu za opomene, po kojem Zakonu, te tko ima pravo nekoga isključiti iz mreže radi neplaćenih 27 kuna opomena (!).

    Molim komentar, pomoć, .....neki odgovor.

    Nije u pitanju iznos od 27 (47) kuna, u pitanju je princip.

    Unaprijed zahvaljujem

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija