Jump to content

rory87

Korisnik
  • Broj objava

    43
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je rory87 objavio

  1. Zato jer se tu očito radi o oduzetoj imovinskoj koristi, i ako je određeno da se ona mora vratiti u točno određenom roku, to se tako mora i učiniti, inače će ići opoziv uvjetovanog dijela djelomične uvjetne osude. To dosad niste spomenuli, iako sam to spomenuo u postu #34.

     

    Možete pokušati temeljem odredbe čl. 68. ZPP-a, no pitanje je da li će biti uslišeno takvom prijedlogu.

     

    Ali mom suprugu u presudi nigdje nije zavedeno niti spomenuto da ako neuplati novce ide opoziv uvjetnog djela, samo je receno da u roku 90 dana od pravomocnosti mora uplatit novce koje je uzeo u drzavni proracun, i stim se podrazumijeva da se oduzima imovinska korist, dobio je tu opomenu jos prije pola godine, ali nestoji nigdje u presudi zavedeno da ce ici opoziv ako neuplati u tom roku.Znaci u presudi pise da se uvjetovani dio nece izvrsiti kazna ako osudjenik nepocini kazneno djelo u roku tri godine, i prema zakonu o oduzimanju imovinske koristi nalaze se osudjeniku da uplati novac u roku 90 dana od pravomocnosti, pod prijetnjom ovrhe.Znaci nigdje se nespominje opoziv u slucaju da neuplati novce, a tako je bilo i na usmenoj presudi.

    Dali se to podrazumijeva da ce mu ici opoziv ili je moralo biti navedeno na presudi?

    Mi kad smo pitala sudca koji mu je presudio on je reko da nece ici kazna zatvora nego da uplacuje kad izadje iz zatvora nesto simbolicno svaki mjesec...

    ali mene zanima zasto dolaze takve opomene , zanimalo me dali moze ici u zatvor ako to neplati, nevezano uz presudu?

     

    Ispricavam se na dugom postu.

  2. Nikada.

     

     

     

    Troškove određuje sud, ali ulaze (pitanje je u kojoj mjeri).

     

     

     

    Ne trebaju neki veliki novci, a u konačnici ona se može dogovoriti sa svojim odvjetnikom da će ga platiti u određenom postotku ovisno od uspjeha u sporu.

     

    A zasto je npr.mome suprugu dosla opomena da novce koje je uzeo iz kockarnice treba uplatiti u drzavni proracun inace ide kazna zatvora?

     

    I dali mozemo traziti delegaciju suda i u privatnoj parnici?

  3. Nikada.

    A zasto je npr.mome suprugu dosla opomena da novce koje je uzeo iz kockarnice treba uplatiti u drzavni proracun inace ide kazna zatvora?

     

     

    Troškove određuje sud, ali ulaze (pitanje je u kojoj mjeri).

    Dali mozemo traziti delegaciju suda i u privatnoj parnici?

     

     

     

    Ne trebaju neki veliki novci, a u konačnici ona se može dogovoriti sa svojim odvjetnikom da će ga platiti u određenom postotku ovisno od uspjeha u sporu.

     

    Aha, hvala.

  4. privatnom tužbom za naknadu štete ne može mu zabraniti izlazak iz zemlje, to može samo sud na prijedlog policije ili državnog odvjetništva u kaznenom ili prekršajnom postupku, ne u povodu građanskog postupka za naknadu štete.

     

    naknada štete izražava se u novčanom iznosu i može se prisilno naplatiti samo ovrhom, ne i kaznom zatvora. eventualna opasnost je da ga oštećenica ponovno prijavi za neko kazneno djelo, da mu se zbog novog kaznenog djela opozove uvjetna osuda i da tada zbog novog kaznenog djela ponovno ode u zatvor.

     

    Hvala vam na odgovoru...

    Da budem iskrena , ako bi moj suprug ponovio kazneno djelo bilo koje jos , ja bi ga osobno prijavila, ...:-D

     

    Ažurirano

     

    Onda jedini uvjet kod uvjetne osude jeste nečinjenje novih kaznenih djela.

     

    A parnica u kojoj će se odlučivati o zahtjevu oštećenice za naknadom štete više nema apsolutno nikakve veze sa kaznenim postupkom i izrečenom sankcijom.

     

    Hvala vam, tako sam i mislila, ali zelim se ipak uvjeriti u to...

  5. Uz navedeno treba vidjeti je li uz djelomičnu uvjetnu osudu, konkretno uvjetovani dio određena dodatna obveza da u određenom roku osuđenik naknadi štetu oštećenoj, jer tada postoji mogućnost opoziva uvjetne osude ako se to ne ispoštuje, ukoliko se takav postupak inicira (a oštećenica bi ga, prema napisanom svakako inicirala).

     

    Tokom presude sudac je odbio postavljanje imovinsko pravnog zahtjeva ostecenice prema osudjeniku , te je uputio u privatnu parnicu, tako da u presudi nema nikakve duznosti prema njoj

  6. Pozdrav,javljam se ponovo glede ovoga slucaja...

    Moj suprug ima jos mjesec dana izvrsavanja kazne zatvora,zatim slijedi uvjetna od 3 godine..

    Ostecenica prica naokolo kako ce ona mom suprugu zabraniti izlazak iz zemlje , jer on namjerava ici raditi u Njemacku, dali ona to uopce moze sa privatnom tuzbom?

    I dali on moze dobiti kaznu zatvora ako se ona nebude imala njemu scwga naplatiti?

  7. Za tijek i istek roka provjeravanja uvjetne osude, pa posljedično i nastup rehabilitacije bitno je isključivo ono što stoji u presudi.

     

     

    Da li mislite pod tim da onoliko koliko pise u presudi toliko ce zatvorske kazne izvrsiti?

    Jer nacula sam da ti referenti mogu zatraziti neke mjere opreza jos neko vrijeme dok je osuđenik na slobodi; iako se i po meni to čini bedasto...

  8. Riječ je o Uvjerenju da se ne vodi kazneni postupak.

     

    Izvadak iz kaznene evidencije govori o pravomoćnim osudama, sve dok ne protekne rok rehabilitacije.

     

    Više o tome, imate u našem članku.

     

    Hvala puno.

     

    Zanima me jos jedna stvar: Moj suprug ima jos 2 mjeseca do kraja izdrzavanja kazne zatvora, onda mu ostaje jos 3 godine uvjetne; dali njegova referentica u zatvoru moze zatraziti jos neke mjere za njega ili mu produziti rehabilitaciju sobzirom da je djelo pocinio zbog kockanja( iako on odtada nije nikako pristupio kocki, niti vani kad su ga pustali na vikende niti unutar zatvora)? Znaci ona nema nikakav valjana razlog po mome...

  9. Pozdrav nisam vam stigla dugo odgovorit, ugl moj suprug je dobio opomenu da plati iznos ukradeni, ili ce se zamjeniti kaznom zatvora.

    Međutim sudac koji mu ej presudio mu je rekao jedino ako se oglusi na opomene da to moze biti ali da to rijtko kada rade.

    Sada imam jedno pitanje u vezi vojnoga suda, mogu li vam ovdje napisati?

  10. Čl. 564. st. 1. http://www.zakon.hr/z/174/Zakon-o-kaznenom-postupku

     

    Još jednom - ukoliko je vraćanje protupravno stečene imovinske koristi postavljeno kao tzv. dvostruki uvjet u sklopu izrečene djelomične uvjetne osude (prema napisanome, obzirom na točno preciziran rok vraćanja ispada da jeste, ali ne mogu to decidirano reći, jer nemam uvid u presudu) - postoji mogućnost opoziva. Bi li doista i došlo do opoziva, to je čisto hipotetiziranje.

     

    Mogu li vam ovdje citirati presudu ili da vam se javim u poruke?

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija