Jump to content

mojamalena07

Korisnik
  • Broj objava

    19
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je mojamalena07 objavio

  1. Poštovani,

    pokrenula sam izravnu naplatu zaostataka alimentacije temeljem presude putem Fine.

    Prva sam na redu naplate.

    Sjela je prva uplata ali fina je naplatila naknadu od ovršenika (bivšeg supruga) prije iznosa za alimentaciju.

    Pozivaju se na čl. 22 st.3 pod st. 1 Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima.

    Ima li netko iskustva s tim, mišljenja sam da prema Ovršnom zakonu nije moguće naplatiti ništa prije alimentacije ali u Fini me uvjeravaju da se oni prema zakonu prvi naplaćuju sa svojom naknadom od ovršenika.

  2. Poštovani,

    Ovršnim rješenjem Erste banka pokušala je naplatu putem Fine 2016. no nema sredstava i ne naplacuje se. U isto vrijeme stavljaju zabiljezbu ovrhe na stan. Nakon toga šalju poslodavcu no ne naplacuju se neko vrijeme. Unazad par mjeseci oslobodio se dio primanja i poslodavac im je poceo uplacivati mjesecno dio duga.

    Na koji nacin da trazim od Erste banke da se povuku sa Fine obzirom da se naplacuju putem place? Kada bi se povukli sa Fine imala bi uvjete za jednostavni stecaj ostalih dugova.

    Zabiljezbu sa stana ne zele maknuti dok se ne naplate skroz, ali bar da ih sa Fine mak em

  3. Poštovani,

    zanima me ako bi mogla dobiti vaše mišljenje o slijedećem:

     

    Bivši suprug se je zaposlio i voljan je plaćati alimentaciju i podmiriti nastali dug dok nije radio no već na Fini ima blokade od strane banke te mu se uzima 1/3 plaće.

    Napravili bi administrativnu izjavu ovj. kod bilježnika i to poslali poslodavcu. Da li je to dovoljno da poslodavac počne postupati po toj adm. zabrani i plaća alimentaciju s dugom? Da li se onda neće više naplaćivati ostale ovrhe? Plaća je manja od državnog prosjeka.

    Izjava kao smo ju niže napisali ne odgovara javnom bilježniku i kao takvu nam ju ne želi ovjeriti. U čemu je problem? Što i kako treba pisati a da bi postigli to da se samo plaća alimentacija i da nitko drugi ne može sjesti na plaću? Napominje voljan je plaćati pa nema smisla sudska tužba. A i onda bi po tome morali uzimati 1/2 a mi smo se dogovorli 1/3.

     

    Molim pomoć. Izjava glasi:

     

     

     

     

    Ime, prezime, adresa

    ADMINISTRATIVNA ZABRANA

    Ovom izjavom ja, ___________ iz _____, _______, s prijavljenim boravkom ______, OIB _______, izjavljujem da sam u obvezi uzdržavanja mldb. ________, rođene ______.g. na temelju Presude Općinskog građanskog suda u _____ Posl. br. _________, od ________.g., koja je postala pravomoćna dana ______., i to u iznosu od 1.213,00 kn (slovima: tisućudvijestotrinaest kuna) mjesečno, počev od ________. dok za to budu postojali zakonski uvjeti i to do svakog 15. u mjesecu za tekući mjesec, a u slučaju zakašnjenja s plaćanjem dužan sam platiti i zakonsku zateznu kamatu na svaki dospjeli, a neisplaćeni iznos koja teče od dospijeća svakog pojedinog iznosa pa do isplate, sve na ruke majke __________, iz _________, _______, OIB __________, kao zz mldb. ______________.

     

    Ovim izjavljujem da sam suglasan, sukladno čl. 236 Obiteljskog zakona da se radi naplate gore navedene tražbine zaplijeni dio moje plaće odnosno dio stalnog novčanog primanja sukladno članku 173. Ovršnog zakona u iznosu određenom gore navedenom Presudom, te uvećano za 287,00 kn (slovima: dvijestoosamdesetsedam kuna) na ime dosada nastale obaveze pa do ukupnog namirenja dosada nastale obaveze koja iznosi __________, te da se navedeni iznos isplati izravno majci i zakonskoj zastupnici mldb. _____________ na zaštićeni tekući račun IBAN ___________________ kod _________ bank d.d.Ukupan iznos mjesečne obaveze zajedno s dugom do otplate duga iznosi 1.500,00 kn.

     

    Poslodavac je dužan zaplijenjene iznose isplaćivati na račun vjerovnika od dana dostave isprave. Sukladno čl. 200 Ovršnog zakona, u slučaju prestanka ugovora o radu, poslodavac je dužan o tome obavijestiti vjerovnika i izjavu dostaviti novom poslodavcu odnosno drugoj osobi koja isplaćuje stalna novčana primanja.

     

    Trajanje ove izjave proteže se na neodređeno vrijeme, sve dok budu postojali zakonski uvjeti za uzdržavanje ________.

     

    Ova isprava izdaje se u jednom primjerku i ima značenje pravnog posla iz članka 77. stavka 1. Ovršnog zakon te pravni učinak pravomoćnog rješenja o ovrsi.

     

    Ovu ispravu s učincima dostave rješenja o ovrsi poslodavcu dostavlja vjerovnik, putem davatelja poštanskih usluga preporučenom poštanskom pošiljkom s povratnicom ili preko javnoga bilježnika.

     

    Za dopuštenost Izjave mjerodavni su činjenično stanje i podaci iz članka 173, stavka 3. Ovršnog zakona u vrijeme potvrde Izjave kod javnog bilježnika.

     

    Suglasan sam i pristajem da mi javni bilježnik, nakon potvrde, izda izvornik ove isprave u skladu s odredbom članka 50. Stavka 2. Zakona o javnom bilježništvu.

     

    U __________

     

    Davatelj izjave

     

    ___________________

  4. Poštovani,

     

    imam par ovrha koje su nakon pravmoćnosti na Fini no ni jedna nije naplaćena jer mi sve iznad zaštićenog dijela plaće odlazi direktno administrativnom zabranom na stambeni kredit i tako slijedećih 25 godina. Znači račun mi je blokiran i nemam nikakvog prometa po njemu.

     

    Čitala sam da su sudci zavisno o vremenu iz kojeg je ovrha (nakon 6, 12 ili 3mj ) trebali donijeti rješenje o nenaplativosti ovrhe i da se dug otpiše

     

    Naravno da to nije učinjeno.

     

    Da li da pošaljem po svakom ovršnom rješenju kakav zahtjev da se to učini? Ili?

     

    Hvala

  5. Poštovani,

    zanima me kako postupiti u slučaju kada je nenamjenski kredit koji je podignut u banci, a nakon nemogućnosti plaćanja, zatvorilo osiguravajuće društvo kod kojeg je kredit bio osiguran.

    Naime nakon zatvaranja kredita osiguravajuće društvo tereti dužnika i sudužnika u cijelom iznosu plus zatezna kamata.

    Blokadu su napravili direktno na fini za dužnika i za sudužnika ali već dvije godine nema nikakve naplate je dužnik je bio na dugoročnom bolničkom liječenju i nakon toga nije zaposlen a sudužnik ima blokadu prije za stambeni kredit (30 god) te nema mogućnosti naplate.

    Dužnik nema u vlasništvu ni nekretnine ni pokretnine, a sudužnik ima samo nekretninu koja je pod hipotekom za stambeni kredit i to je nekretnina u kojoj živi. Prodajom nekretnine nema dovoljno novca za namiriti dug banci koja je prva upisala hipoteku, niti za poreznu upravu koja ima hipoteku drugog reda.

     

    Što napravit u takvoj situaciii? kao se riješiti tog duga? Zastara? Bilo što? jer osiguravajuće društvo samo pripisuje kamate i do kada tako?

     

    Radi se o glavnici od 14.000,00 E

     

    Hvala na bilo kakvoj informaciji.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija