Jump to content

Aladina

Korisnik
  • Broj objava

    10
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je Aladina objavio

  1. Molim vas za pomoć.

    Prema Ugovoru o darovanju iz 1974. godine ( sestra darovala bratu) moj pokojni otac (darovani brat) je dobio zemljište. Neposredno prije svoje smrti 2016. zemljište je "očistio" i prebacio na sebe. Nakon njegove smrti zemljište nasljeđuje moja majka. E sada. Iz Porezne uprave stiže poziv u kojem od majke traže da dostavi dokumentaciju tužbe i darovni ugovor iz '74. da bi je oslobodili plaćanja poreza na nekretninu. Traženu dokumentaciju imam.

    Ono što me zanima je :

    1. Kako Porezna može naplatiti porez na nešto što je darovano 1974.godine ?!? (jasno mi je da darovanje nije roditelj/dijete ali to je bilo prije 43 godine- kojim zakonima to podliježe ? )

    2. Na koji način dokazati da porez jest plaćen '74. ?

    Sigurna sam da je pokojni otac platio ako je trebao ( to su te generacije :-) ).

    Unaprijed se zahvaljujem.

  2. Razumijem u potpunosti vašu poziciju, ali morate prijaviti naplaćeno uzdržavanje, u protivnom ćete imati nepotrebnih problema. A danas je ionako sve vidljivo, tako da je samo pitanje vremena kada će se za to saznati.

     

    Glede daljnjeg uzdržavanja, sugeriram vam da podnesete tužbu protiv bake i djeda (po ocu) za uzdržavanjem, i to za razdoblje od podnošenja tužbe pa na ubuduće, dok će za zaostatke i dalje odgovarati otac djeteta.

     

    Vjerujte da mi je muka o tome razmišljati. Njegovi roditelji su korektni ljudi. To bi značilo da bi oni plaćali alimentaciju umjesto bivšeg supruga ? Na koji način će bivši suprug odgovarati za zaostatke ? Da li je uopće moguće da ikako naplatim što mi duguje ?

    Ispričavam se zbog ovoliko pitanja.

  3. Pozdrav svima,

    Idem redom. Bivši suprug prestaje plaćati alimentaciju za dvoje djece u lipnju 2015. Bivši suprug ima obrt koji je na njegovu sadašnju suprugu jer je on blokiran , ali ipak solidno zarađuje ( živimo u malom mjestu pa je sve transparentno) U siječnju 2016. se prestajem nadati da ću dobiti od njega išta za djecu i idem na ovrhu. Nakon što tri mjeseca ništa nisam uspjela naplatiti zatražim od CZSS pravo na priznavanje prava za privremeno uzdržavanje.Prije 10-tak dana dobivam rješenje u kojem mi se to pravo priznaje s time da će prva isplata biti u 09. mjesecu.

    I tada mi na račun, prije četiri dana ,po rješenu o ovrsi sjeda uplata od cca 2.500,00 kuna. I što sada napraviti ? U rješenju piše da se svaka promjena mora prijaviti. Kad prijavim ostajem bez uzdržavanja koje mi još nije ni počelo ? Stvarno sam očajna,borim se već mjesecima. Molim Vas za savjet . Hvala.

  4. Poštovani,

    molim da me uputite. Bivši suprug ne plaća alimentaciju za dvoje djece šest mjeseci. Presuda o razvodu je pravomoćna od 02./2012., a ovršna od 03.2012. i na Fini sam dobila informaciju da moram ići preko suda jer je ovršni zakon od 10./2012. Ono što me zanima je :

    1. Da li sama mogu podnijeti sudu prijedlog za ovrhu,ako da, onda kako ?

    2. Ukoliko idem preko odvjetnika koliko se plaća usluga i na koji način : odmah cijeli iznos, ili može dio po dio s obzirom na lošu financijsku situaciju ?

    3.Kada sud odredi ovrhu što se događa ako se nema što ovršiti ?

    Bivši supružnik je dobrog imovinskog stanja ali ništa nije na njegovo ime ( tako je bilo i dok smo bili u braku ).

    Zahvaljujem .

  5. Da li je razrednica dužna poštivati želju djeteta s obzirom da zna cijelu situaciju ? Ovo što ste rekli znači da ako nema nikakvog propisa, s obzirom da se bivši ne želi urazumiti onda će biti po njegovom i na štetu djeteta ? Strašno mi je to da nema načina da se negativni utjecaj treće strane ne može zaustaviti jer sam nažalost već naučila da pred zakonom naš "predmet" činimo samo ja,bivši i naša djeca. Sve ostalo je igra živaca i čekanja da djeca narastu da bi se neke stvari riješile. Hvala Vam na odgovoru.

  6. Dobra večer.Molim vas savjet ,pomoć. Radi se o tome da moj bivši suprug na školske informacije stalno dovodi svoju novu partnericu iako se dijete(13 g) jasno izjasnilo da to ne želi.Pokušala sam razgovarati s njime no bilo je bezuspješno. Razrednica je u prvom razgovoru rekla da nova partnerica nema pravo biti prisutna ( što mi je i logično) da bi drugi puta rekla da smije ukoliko je u pratnji oca djeteta.Sama nisam uspjela "iskopati" odgovor pa me zanima da li je to u nekom pravilniku zakonom regulirano ?Logično bi bilo da samo roditelji imaju to pravo i da bi se trebala poštivati želja djeteta.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija