Jump to content

Terra14

Korisnik
  • Broj objava

    9
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. Poštovani, prvo hvala za obračanje, čestice u potpunosti odgovaraju oznakama iz zem.knjiga, 3 čestice , nijedna ne odgovara kvadraturi iz mog vlasničkog lista, dvije su prepolovljenje u kupoprodajnom ugovoru, a jedna i nije u mom vlasništvu, problem je što Sud traži da se očitujem na tužbu u roku 30 dana i to u pismenom obliku, bez prava objašnjenja, što da poduzmem, jer čiji je ostatak čestica? Ogluha, pristajem na sve bez objašnjenja? Prigovor s argumentom o kvadaraturi, jeli to ulazak u parnicu? Još jedno pitanje: Da li, svojevremeno naš prigovor koji je zaveden u vlasničkom listu kao plomba, smanjuje mogućnost dosjelosti, jer se bojim da nebi bilo, 'pola sam kupio, a pola prisvojio'? Napomena, rok za očitovanje tuženika (mene) je 30 dana od primitka, ispada najdalje do 24.12.2017. da se moram očitovat, a produzetku pise da se pozivam na pripremno ročište na dan 23.01.2018, ovo mi nije jasno, jos jednom hvala, lp
  2. Poštovani, molim pomoć, savjet.... Na ostavinskoj raspravi nakon smrti bake ustanovljeno je da nema imovine (sin izjavljuje, kćeri se slažu). Nakon 20tak god, slučajno doznajemo (kćer) da baka ima i vlasništvo i posjed nad dosta cestica, pokrečemo postupak naknadno nađene imovine i ona je u tijeku. Na par čestica u vlasništvu bake je i kuća, ljudi koji su navodno kupili zemlju i pokreču pojedinačni ispravni postupak. Postoji i kupoprodajni ugovor, ali na puno manju kvadraturu od one na koju se buduci vlasnici zele uknjižiti. Upravo smo dobili poziv za raspravu na sudu, pitanje: da li imamo ikakva prava naknade za razliku kupljene i ubuduće knjižene kvadrature, sto je sa dosjelošću? Mi kao još uvijek vlasnici nismo ometali posjed, jer nismo ni znali za postojanje vlasništva (argumentiramo s pokretanjem naknadno nađenom imovinom). Lp, veliko hvala
  3. Hvala na brzom i jasnom odgovoru. Lijep pozdrav
  4. Postovani, molim za savjet, da li otvoriti ostavinsku raspravu zbog naknadno nađene imovine ili ne? Pitanje je: da li uknjižba novih vlasnika-nasljednika zaustavlja moguće traženje vlasništva dosjelošću. Vlasništvo pokušava steći nama nepoznata osoba, koja je navodno kupila nekretninu od naše majke, a kupoprodajni ugovor nema. U Zk je naša majka vlasnik. Hvala Lp
  5. Poštovani! Pitanje je: Rješenjem o naknadi za deposedirano zemljište (Zakon o izvlaštenju) uz procijenjenu tržišnu vrijednost zemljišta isplaćuje se i zakonska zatezna kamata, od kada teće rok za isplatu kamate, od dana Rješenja o oduzimanju ili od dana donošenja Rješenja o naknadi? Hvala, nadam se odgovoru
  6. Molba! Ako itko zna o ZASTARI za traženje naknade po Zakonu o izvlaštenju, u istom Zakonu se ne spominje zastara ali... Hvala
  7. Hvala na odgovoru, citiram Zakon o naknadi za oduzetu imov.za vrije.kom.vladavine čl.57 'za imovinu koja se po odredbama ovog Zakona ne vraća u vlasnistvo, (zbog privedenosti namjeni op.a.) prijašnjem vlasniku propada pravo na naknadu u obveznicama Republike Hrvatske'. A sto se tiće prekidanja upravnog postupka, jer u njemu ne vidim svoj interes, po Zakonu o općem upravnom postupku po čl.4 toč.1 stoji 'Tijekom postupka stranka može odustati od zahtjeva u pisanom obliku...'. Evo, ako će ovo nekom poslužit bit će mi drago, hvala
  8. Hvala na brzom odgovoru, službenik državne uprave + pravnik u mojoj firmi spominju 'krivi zakon', s obrazloženjem da po zakonu o oduz.zem.za vrije.kom.vl. naknada može biti u drž.obveznicama ako je privedeno namjeni ili povrat u vlasništvo ako nije privedeno namjeni. Čestica se danas vodi u zemljišniku kao društveno vlasnišvo, nepromjenjenog oblika i kulture, mada je u naravi cesta. Hvala na strpljenju..
  9. Molim za pomoć, neizgrađeno građ.zemljište je 1980g rješenjem o eksproprijaciji oduzeto i uknjiženo na lokalnu samoupravu, a da do danas nije plaćeno. U postupku smo naknade za oduzeto za vrijeme kom.vladavine, kako taj zakon daje naknadu u obveznicama rep.Hrvatske (14.74kn/m2) ili povrat u vlasništvo(što nije moguće), treće nema, kao npr. naknada po tržnoj vrijednosti. Rečeno mi je da sam u 'krivom zakonu'... Dakle: da li postoji ZASTARA kod traženja naknade po Zakonu o izvlašenju??? Unaprijed hvala
×
×
  • Napravi novi...