Jump to content

Iverica

Korisnik
  • Broj objava

    23
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je Iverica objavio

  1. prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

    Da, tako je.

    Nema potrebe, jer ćete sve potrebno navesti ovdje. Bitno je da je tužba (sporazumni zahtjev za razvod braka) sporazumna tj. da se volja iskaže vlastoručnim potpisima obje stranke.

    Puno hvala. Znate li možda i ovo? Kojem sudu trebamo poslati zahtjev? Adrese su nam registrirane u različitim dijelovima grada.

  2. Dana 21. 11. 2022. u 19:49, Borbena7 je napisao:

    Možete se očitovati i pisano sa podneskom na način da navedete da ste spriječeni pristupiti, te da ste u cijelosti suglasni sa dostavljenim sporazumnim prijedlogom.

    Poslati im podnesak kada/ako pozovu na ročište, shvaćam. Ako mislite na slanje podneska zajedno sa zahtjevom za rastavu, srdačno vas molim Borbena7, kažite.

    U svakom slučaju hvala na dosadašnjim odgovorima.

  3. Poštovani, možete mi molim vas reći kakva se punomoć daje odvjetniku u slučaju zastupanja u sporazumnom razvodu braka? Bez djece, imovinskopravne odnose rješavamo na drugi način.
    Znači samo razvod. Dobila sam na potpis obrazac, mislim da je to opća punomoć (NN UT-II-14), sa opsegom: u parničnom, vanparničnom, ovršnom, zemljišnoknjižnom itd. postupku (...) zbog sporazumnog razvoda braka.
    Pa sam zbunjena jer znam da je ovakav razvod vanparnični a i nisam namjeravala ništa drugo preko dotičnog odvjetnika osim ove rastave. Hvala unaprijed.

  4. Hvala. Ne bude sud zvao da dođemo osobno, ili jedan od nas? 

    prije 39 minuta, Bonaparte je napisao:

    Napišete (ili platite nekom da Vam napiše) sporazumni razvod, oboje ga vlastoručno potpišete i pošaljete na Sud, ne morate osobno odlaziti na sud. 

    Hvala. Ne bude sud zvao da dođemo osobno, ili jedan od nas? 

  5. Poštovani, zanima me koji je tijek procesa sporazumnog razvoda bez djece? Budući da ne živimo u mjestu suda gdje ćemo tražiti razvod, zanima me tko od nas dvoje i koliko puta mora osobno doći na sud?

     

     

  6. prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

    Ja bih ipak prihvatila 50% od predujma, neko vrijeme je ipak utrošeno i odvojeno, neki trošak s njihove strane je učinjen, pa mislim da u dogovoru trebate prihvatiti ovo, jer kažem, nema neke prakse, sve je podložno međusobnim dogovorima.

    Hvala na odgovoru. Ipak malo mi je to bezveze jer je velika greška u pitanju. Kao da ja krovopokrivam mušterijinu kuću pa nakon toga prokišnjava.. a ja se potrudila :-)

  7. Dobila sam neko porezno rješenje koje mi se činilo pogrešnim pa sam angažirala jedan odvj. ured za savjetovanje oko žalbe na isto. Oni su slučaj proanalizirali i savjetovali me nek se ne žalim jer nemam osnove, što sam uvažila. U međuvremenu sam dobila ispravak poreznog rješenja kojim se ono prvo rješenje ukida. Odvjetnički ured je na početku bio tražio predujam za uslugu koju su pružili i sada, kad je očito da su me krivo savjetovali, žele vratiti samo 50% od uplaćene naknade za svoj posao. Zanima me kakva je praksa, ili pravilo ako ga ima. Hvala!

  8. Prije 7 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

    Smijete, naravno, ima niz situacija u kojima firme iznajmljuju prostore za svoje radnike koji rade na terenu, to je za njih poslovni trošak, ali to se Vas ne tiče. Jedino da Vas ne bi veslao pa da sklopite ugovor s firmom koja je u blokadi, pa u tom smislu budite oprezni.

    Hvala Ruby. Znači iznajmljujem pravnoj osobi (za stanovanje radnika) - ta pravna osoba želi i režijske troškove plaćati sa računa firme, da li to znači da moram javiti HEPU, Plinari o ostalima da je korisnik gospodarstveni subjekt? (Jer se cijena razlikuje za privatni/poslovni)

  9. Molim pomoć. Smije li fizička osoba iznajmiti stan pravnoj osobi?
    Čovjek želi unajmiti (da bi živio u njemu) i plaćati najamninu i režije sa poslovnog računa, znači ugovor bi trebao biti između mene kao najmodavca i doo-a.
    Zanima me da li se ovo smije, i ako da, na što paziti. Čitam svašta po netu pa me ostavlja zbunjenu.
     

  10. Pozdrav,

    Molila bih pomoć ako je netko upućen.

    Dakle majstor je radio renovaciju kupaone i dobro zaribao stvar - susjedu ispod je mokar plafon itd. Nakon što je napravio "posao", zatvorio je svoju firmu pod čijim imenom je radio. Budući da moram popravljati štetu, zanima me ima li načina da ga prisilim da štetu i nadoknadi. 

  11. prije 17 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

    Porez na najam je za Vas isti, njemu je ugovor, pretpostavljam, potreban da bi mogao knjigovodstveno pravdati poslovni trošak i to je to. Jedino što dodatno mogu savjetovati je da Vam dostavi bjanko zadužnicu na određeni iznos (recimo, 5.000,00 kn) radi osiguranja dugovanja za najamninu i režije, ako Vam je pozicija takva da to možete učiniti bez gubitka ugovora. Sretno!

    Hvala na odgovorima Spitfire i Ruby! Znate li možda da li onda sklapam ugovor sa obrtom (pa navodim odgovornu osobu) ili?

  12. Poštovani, molim pomoć. Budući najmoprimac predlaže da napravimo ugovor između njega odn. njegovog obrta i mene kao fizičke osobe. Budući da nemam uopće ideju što bi to za mene značilo a želim izaći u susret, lijepo molim vaše saznanje. Prvo, nisam sigurna niti da li bi u tom slučaju druga strana bila on uz navođenje obrta ili samo obrt (i da li je obrt pravni subjekt ili fizički sa dodanim ovlastima. Plaćam li porez jednako kao da je s druge strane fiz. osoba,.. Zapravo sam apsolutno neupućena pa nisam sigurna što sve pitati. Hvala unaprijed na razumijevanju i uvidu.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija