Jump to content

mihi14

Korisnik
  • Broj objava

    4
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Nedavni posjetitelji profila

Prikaz nedavnih posjetitelja je isključen i nije prikazan drugim korisnicima.

  1. Hvala svima Moram priznati da je odbaceni prijedlog brzo isao, oko 30 dana od predaje, no pretpostavljam da je u slucaju predaje na Vrhovni sud to duzi period od ovog prvog. U svakom slucaju hvala na informacijama.
  2. Hvala na savjetu Nemamo oboje prebivalište u Novom Zagrebu, jedan je tamo, drugi u Zagrebu. Pitanje, dali taj cijeli proces traje duže od ovog u kojem smo bili? Ako je moguća preporuka za odvjetnika u pp. Hvala vam.
  3. Hvala Vam na odgovoru. Dali to znaci da se po OZ sporazumno mogu razvesti samo stranke koje su imale/imaju zajednicko boraviste? Jer dalje se spominje ZPP i pokretanje tuzbe, sto mi ne zelimo. Totalni sam laik, no meni to zvuci diskriminirajuce, odnosno ispada doslovno prisila na postupak koji je skuplji, dulji itd. Kako ostvariti pravo na sporazumni razvod? Pokretanje procesa tuzbe umanjuje strankama mogucnost financijskog uzdrzavanja zajednicke djece za slijedecih nekoliko mjeseci... ili je bitnija mjesna nadleznost sudova koji se nalaze u istom gradu u kojem su i prebivalista obje stranke. U konacnici, stranke ce se razvesti na ovaj ili onaj nacin, stoga sam misljenja da je u interesu djece da se postupak sto prije okonca kako bi se regulirale sve prava i obaveze koje proizlaze rjesenjem o rastavi braka.
  4. Pozdrav sud je na rocistu utvrdio kako predlagatelji za razvod braka nemaju niti su ikada imali zajednicko prebivaliste, te obzirom da, kako pise u rjesenju, na cl.455 st 1 obiteljskog zakona propisuje iskljucivo nadleznost suda prema zadnjem zajednickom prebivalistu stranaka, a u konkretnom postupku stranke ne zadovoljavaju ovaj uvjet, te je sud odbacio njihov zahtjev kao nepodoban za postupanje. također sud utvrdjuje kako je prebivaliste predlagateljice na jednim, a prebivaliste predlagatelja na drugom podrucju opcinskog suda (zagreb/novi zagreb) i nije moguce utvrditi mjesnu nadleznost suda sukladno naprijed navedenom clanku OZ koji je lex specialis u odnosu na zakon o parnicnom postupku. sto i kako dalje? koji sud, ponovno sporazumni, tuzba? unaprijed hvala
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija