Jump to content

Stole123

Korisnik
  • Broj objava

    64
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je Stole123 objavio

  1. Na 06. 10. 2021. at 9:06, Borbena7 je napisao:

    Ovdje bi trebali ići na to da se ne izabere kandidat po natječaju, a ne da se osporava odluka koja se donese tj. da se osporava izbor po natječaju.

    Nastavljate raditi, ali samo do isteka ugovora.

    To se ovdje ne bi primjenjivalo, jer Vi ništa ne raskidate. Ugovor jednostavno prestaje obvezivati protekom ugovornog roka.

    Treba vidjeti u internim aktima koje su mogućnosti u slučaju da se kandidat ne izabere po natječaju.

    Imam jedno pitanje za mirovinu pa ako bi mi tko mogao pomoci jer ne mogu naci nista na internetu.

    Uglavnom jucer su mi oca trazili izvadak rodene djece kod predaje zahtjeva za mirovinu i napomenuli da ne smije biti stariji od 6 mjeseci. Ima samo mene koji imam 27 godina. U kojem uredu se to moze nabiviti i koji je postupak jer nam je to sve nepoznato

     

  2. Na 09. 08. 2021. at 13:00, Borbena7 je napisao:

    To ćete njih morati pitati ili pogledati u prethodnom ugovoru kao je obrazložena osnova za produženje. U pitanju bi bili interni akti.

    Pozdrav, imam pitanje.

    Budući da moj Ugovor o obavljanju posla  direktora Društva istječe 26.10. 2021.g. nakon toga jer ispunjavam uvjete idem u starosnu mirovinu. Međutim , temeljem provedenog natječaja samo jedna osoba ispunjava uvjete, a   koja po mom mišljenju nema kompetenciju pa samim time neće dovoljno štititi interese Društvo. Shodno tome imam namjeru na Skupštini društva ukoliko je moguće osporiti Odluku da se dotična osoba imenuje za Direktora. Shodno tome zanima me , ukoliko osporim Odluku na zakazanoj  sjednici Skupštine 15. listopada dali u tom slučaju mogu nastaviti obavljati posao direktora Društva dok se okonča spor i to  bez obzira sto moj Ugovor istječe 26. listopada 2021.g. ?  U važećem Ugovoru imam klauzulu da sam obvezan obavljati posao direktor ukoliko ja raskinem Ugovor  do izbora i imenovanja novog Direktora. Unaprijed se zahvaljujem

  3. Na 02. 08. 2021. at 17:35, Borbena7 je napisao:

    Nema razloga da ovaj izbor bude drugačiji. 

    Na javnom natječaju izabran sam za direktora Društva u tvtki  kojoj je vlasnik  Opcina . Po isteku tog  mandata od 4 godine zbog okolnosti sa CIVID -19 i sl. , Skupština drustva sa mnom  je skopila novi Ugovor bez objave natjecaja na rok od 6 mjeseci. Buduci da mi Skupstina predlaže nakon isteka roka od 6 mjeseci ponovno produženje Ugovora, zanima me na koji maksimalan rok to može biti i dali je to moguće bez natjecaja obzirom da mi je već jednom Ugovor produžen?


  4. Kod poslodavca sam u stalnom radnom odnosu i imam Ugovor o obavljanju poslova direktora Drustva. Zanima me dali Skupština po isteku spomenutog Ugovora može produžiti Ugovor i na koji rok. Odnosno treba li se objaviti natjecaj  za obavljanje poslova direktora Drustva? 

  5. Na 06. 05. 2021. at 8:07, Borbena7 je napisao:

    Pitam, jer se ovdje ne bi radilo o isteku ugovora o radu. Vjerojatno će biti sporazumni raskid ugovora o radu. Trebalo bi pogledati interne akte poslodavca, da li oni detaljno reguliraju postupak odobrenje. 

    Imam jos jedno pitanje. Dali poslodavac moze u Pravilniku o radu i Odlukom uprave odrediti da se brat i sestra smatraju članovima uže obitelji te da se u slučaju njihove smrti zaposleniku odbrava  tri plaćena dana za odlazak na pogreb te isplati jednokratna pomoć  do 3.000,00 kuna? 

  6. Na 14. 04. 2021. at 17:56, Miljko je napisao:

    Naravno da je moguće, samo vam treba potvrda od firme da su vam darovali. Ne postoji ograničenje osim koliko se može darovati neoporezivo radniku

     Poslodavac je u Ugovor o radu naveo odredbu po kojoj se zaposlenik- rukovoditelj,  nakon isteka skopljenig Ugovora nagrađuje  mobitelom i prijenosnim  racunalom koje je koristio za rad. Shodno tome dali  zaposlenik nakon isteka spomenutog Ugovora , a koji ujedno ide u starosnu mirovinu može  zadržati  predmetne uredaje bez daljnjih odobrenja i potvrda ili Uprava  Drustva treba donijeti Odluku o tome? 

  7. Poslodavac  me želi nagraditi ali u dobrima - stvarima,(uredaj mobitela i prijenosno racunalo koje sam koristio pri obavljanju radnih zadataka) ali  po isteku roka sklopljenog Ugovora za obavljanje poslova rukovoditelja . Ugovor je istekao i ispunjen je uvjet da tvrtka u prethodnoj godini posluje s ostvarenom dobiti . Zanima me dali je moguce da spomenute uredaje prenesem u svoje vlasnistvo  te do kojeg iznosa  moze biti ta vrsta nagrade? 

  8. Trenutnom direktoru Trgovackog drustva istjece mandat - Ugovor u travnju 2021. godine. Shodno tome Skupstina drustva zeli mu produziti taj Ugovor na daljnjih 6 mjeseci jer smatra da trenutne okolnosti nisu povoljne za objavu natjecaj i izbor novog direktor. Zanima me dali je dovoljno obavijestiti Trgovacki sud ili je neophodno ponoviti cijeli postupak upisa u registar suda? 

  9. Pitanje,u ozujku 2021. god. navrasavam 65 godina i tada mi istjece vozacka dozvola. S obzirom da do sada nisam imao  ogranicenje u zdravstvenom smislu , stoga me intresira dali sam obvezan kod predaje zahtjeva za produljenje dozvole predociti dokument o obavljenom lijecnickom pregledu? 

  10. Pitanje, dali sin moze prisustvovati na ročištu  i biti ispomoć ocu , jer je on osoba  oštećenog sluha. Naime, otac ne poznaje znakovni jezik   i jako teško razumije izgovorene riječi druge osobe , a ja mu u tome mogu pomoći. 

  11. prije 19 sati , malicovjek je napisao:

    Mislim da ne, hrvatska i SAD nemaju potpisan ugovor o socijalnom osiguranju, vi imate pravo kad ispunite zakonski potrebne uvjete iz svake pojedine zemlje u kojoj ste radili na razmjerni dio mirovine iz tih zemalja za onoliko godina koliko ste placali mirovinske doprinose.

    Sto se tice spajanja staza SAD - HR, da bi bili sigurni nazovite najblizu ispostavu HZMO-a i zatrazite tu informaciju.

    ili

    INOZEMNO OSIGURANJE
    tel.: 01/4595-459
     

     

    Imam jos jedno pitanje: u ožujku 2021. godine ispunjavam uvjete za odlazak u starosnu mirovinu jer imam ,( 65 godina starosti i 15 godina radnog staža).Zanima me dali moj poslodavac kod kojeg sam zaposlen na neodređeno vrijem i kod kojeg radim bez prekida 12  godina ima obvezu sukladno zakonskim propisima isplatiti mi otpremninu kod odlaska u starosnu mirovinu  .  Odnosno kolika  je u mom slučaju minimalna otpremnina za svaku godinu radnog staža koju sam proveo kod tog poslodavca.  Poslodavac ima Pravilnik o radu u kojem navodi da će svekom zaposleniku isplatiti otpremninu u skadu  s Zakonom o radu, Pravilnikom o porezu na dohodak , Pravilniku o rada poslodavca i odluci direktora Društva , ali nigdje nije naveden iznos otpremnine. Dakle, koji je postupak s moje strane kao zaposlenika da dobijem najveći iznos otpremnine kada odem u statosnu mirovinu? 

    Unaprijed zahvaljujem.

  12. , Borbena7 je napisao:

    Ne, cijeli iznos ne bi mogao biti predmet ovrhe. Ovisno o vrsti duga kojega imate čl. 173. Ovršnog zakona propisuje dio koji je izuzet od ovrhe.

     Ukoliko osoba koja je u mirovini stavi tu mirovinu u mirovanje i sklopi Ugovor o obavljanju poslova kao clan Uprave,  dali takav Ugovor može skopiti na rok od 12 mjeseci i dali je poslodavac u tom slučaju oslobođen davanja za mirovinsko , zdravstveno i dr. 
     

  13. U ožujku 2021. godine idem u starosnu  mirovinu za koju ispunjavam sve uvjete u RH. Međutim, kao Resident alien - (Zelena karta)radio sam legalno oko 5 godina na Social security u SAD/ Amerika . Shodno tome zanima me dali mi se taj radni staž stečen  u Americi može pribrojiti radnom stažu koji sam stekao u Hrvatskoj , kod odlska u spomenutu mirovinu? 

  14. prije 1 sat , Ruby_Danderfluff je napisao:

    Ne može ako više nije upisan u Imenik odvjetnika pri Hrvatskoj odvjetničkoj komori i nema dopusnicu za rad. E sad, koliko čujem, neki kolege mogu biti u mirovini na 4 sata i raditi na 4 sata, ali pretpostavljam da to jedino mogu ako su zaposleni u odvjetničkom društvu. Dakle,  u svojstvu odvjetnika, da bi naplatio odvjetničku nagradu vjerojatno više ne može, ali privatno, ako je poslovno sposobna punoljetna osoba, možda može bez nagrade.

    Zahvaljujem na odgovorima, srdacan pozdrav.

  15. , Borbena7 je napisao:

    I da, uvijek kada se pisanim putem obraćate sudu to što dostavljate šaljete u dovoljnom broju primjeraka, a što bi značilo da je uvijek potrebno dostaviti primjerak za sud i za suprotnu stranu (koliko god da ih ima). Pogledajte čl. 107. Zakona o parničnom postupku.

    Dobio sam poziv za pripremno ročište  u kojem piše , 
    Radi:  Naknada štete -ostalo 
    Shodno tome što  bi pravno  trebalo zančiti riječ (ostalo )? 

    takoder dali odvjetnik u mirovini može prakticirati odvjetništvo i zastupati stranku pred sudom ?

  16. , Borbena7 je napisao:

    Ne, cijeli iznos ne bi mogao biti predmet ovrhe. Ovisno o vrsti duga kojega imate čl. 173. Ovršnog zakona propisuje dio koji je izuzet od ovrhe.

     dali je moguće ukoliko to trenutni poslodavac i zaposlenik žele produžiti radni odnos s punim radnim vremenom i i navršenih 65 godina zaposlenika , a koji ispunjava sve uvjete za odlazak u starosnu mirovinu, odnosno dali se zahtjev za starosnu mirovinu može podnijeti sa navršenih 66 godina? 

  17.  Koristim starosnu mirovinu na način da mi se  jedan dio novčanih sredstava isplaćuje na zaštićeni račun , a ostatak je pod ovrhom. Trenutno , imam priliku raditi kod poslodavca na pola radnog vremena ili 20 h tjedno. Zanima me dali bi cijeli iznos koji mi je novi poslodavac voljan platiti za moj rad  cca. 4000,00 kuna ide pod ovrhu ili bi bio slučaj kao kod primanja mirovine,  jedan dio se isplaćuje na redovan , a drugi na zaštićeni račun? 

  18. Tužitelj je podnio tužbu na koju je u roku odgovorio  tuženik te je tužitelj na taj odgovor tuženika,  poslao podnesak sudu. Uvažavajući da je prošlo cca . 90 dana od dostavljenog   podneska od strane tužitelja, shodno tome  zanima me dali postoji zakonski rok u kojem Sud treba  zakzati pripremno ročište? 

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija