Jump to content

whatever

Korisnik
  • Broj objava

    70
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je whatever objavio

  1. Imam jedno pitanje...pa ako netko ima iskustva bila bih zahvalna.

    Naime, ovršenik je 2003 g. darovao supruzi sve nekretnine vrlo vjerojatno da bi izbjegao vjerovnike. Daklem, prošao je rok za pobijanje darovnog ugovora. Mene zanima da li je moguće pokretnuti postupak utvrđivnja da su te nekretnine ipak bračna stečevina i da se darovalo fiktivno ili tako nešto. any idea?

     

    Pozdrav

  2. I mene je zanimalo to pitanje i kojim Aktom je regulirano. Izgleda njihovom slobodnom voljom, jer upisninu ne plaćaju samo oni vježbenici koji odrade staz od 3 g. isključivo u odvjetništvu. Znači, varijanta godinu vježba na sudu, javnobilježništvo i sl. plus ostatak vježbe u odvjetništvu znači da plaćaš pol upisnine ili ti 2500 eura ili odradiš 3 g. u odvjetništvu pa ne platiš.

  3. Poslodavac vam je dužan dati isplatnu listu i ako plaća nije isplaćena jer vam je to ovršna isprava. Mislim da ga i za to možete prijaviti i da je odgovoran za prekršaj.

     

    Što se tiče sporazumnog otkaza vi ste ga morali potpisati, znači bez vas nije vam mogao dati sporazumni otkaz jedino ako je krivotovorio potpis a to je kazn.djelo. Imate materijala...

     

    Bitno vam je da pismeno u roku 15 d od povrede vaših prava obratite se poslodavcu i zatražite ostvarenje istih jer bez tog nećete moći dići tužbu u najgorem slučaju...

  4. Pls odgovor ako netko ima iskustva - da li moze pravna osoba sklopiti ugovor o korištenju skladišnog prostora bez naknade s fizičkom osobom a da pri tom porezna uprava ne tretira isti ugovor "samovoljno" kao zakup, odnosno na takvo korištenje razreže porez na zakupninu prema njihovim izračunima.Odnosno po kojoj pravnoj normi je Porezna uprava ovlaštena na taj način postupati?

     

    Dakle, u konkretnom slučaju se ne bi radilo o korištenju prostora za sjedište tvrtke i obavljanje osnovne djelatnosti tvrtke u tom prostoru nego samo o skladištenju.

     

    Ako ima tko saznanja kako stvari stoje u praksi bila bih zahvalna na odgovorima.

     

    Pozdrav

  5. Ako dajete izvanredni otkaz - u tom slučaju ne postoji obveza poštivanja ugovorenog otkaznog roka.

     

    1) mislim da je to stvar dogovora - odete na godišnji i pred kraj godišnjeg možete dati otkaz ako imate uvjete za izvanredni otkaz kazem niste dužni poštovati otkazni rok kod izvanrednog otkaza

     

    2) u slučaju da niste iskoristili godišnji poslodavac vam je dužan izdati potvrdu o preostalom neiskorištenom godišnjem iz prošle godine i imate ga pravo koristiti kod novog poslodavca

     

    3) da

     

    4) Jedan dan godišnjeg odmora radnik ima pravo koristiti kada on to želi, uz obvezu da o tome obavijesti poslodavca najmanje tri dana prije, ako kolektivnim ugovorom nije određen drukčiji rok.

     

    5) da

     

    6) slobodna volja osim ako nije drukčije određeno ugovorom, pravilnikom o radu ili kolektivnim ugovorom

     

    7) nema takve odredbe u Zakonu o radu ali logično mi je da bi ugovor o radu treba biti na hrvatskom jeziku a eventualno ga mozete prevesti na strani jezik...hrvatski je službeni jezik za sva tijela u RH i gdje god se obratili s Ugovorom da ostvarite neko svoje pravo trazit ce Vas ugovor na hrvatskom

     

    8) stvar ugovaranja mada bi po Zakonu o radu po meni imali pravo na razmjerni dio godišnjeg ili koristiti stari godišnji koji morate iskoristiti do 6mj tekuće godine

     

    9) ako se koristite izvanrednim otkaznim rokom ne morate poštovati ugovoreni otkazni rok

     

    To je to najkraće moguće....Pozdrav

  6. Svedrović je genijalan. Odgovarala sam kod njega i upravo to sto je objavljeno i pita i ne odstupa od tih pitanja. Pogotovo ako se ne bavis s kaznenim neće te daviti. Objavila sam njegova pitanja sva pod temom Literatura iz koje sam učio negdje u 10 mj. post pa provjeri tamo ali s njim definitivno nemaš straha.

  7. Koliko sam shatila ti koristiš usluge Bloggera protivno njihovim pravilima pa te oni mole da ukloniš sporan sadržaj obzirom da su oni odgovorni po njihovom Zakonu o autorskim pravima (tzv. DMCA). Ako ti to ne učiniš do 26.12. oni će ukloniti sadržaj jer će u protivnom oni (Blogger) biti izloženi tužbi za povredu autorskih prava od strane The Premier League.

     

    Nude ti mogućnost da vrate sporan sadržaj nakon primitka "counter notification" - a uvjete za to treba proučit na http://www.google.com/blogger_dmca.html#counter.

    - ako stignem vidit ću i to ako ti već nisu protekli rokovi...i za kraj te upozoravaju da ponovljena kršenja njihovih Uvjeta usluga može rezultirati daljnjim radnjama kojima će te onemogućiti da koristiš svoj Blogger račun.

     

    Dakle, tvoja odgovornost je u tome što kršiš pravila korištenja usluga Bloggera.

  8. to je gotovo identično a ne slično...jer vam npr. u verbalnom izgovoru ispada identično a ne slično....

     

    Nema veze sto nema oznake copyright-a moze subjekt imati tvrtku pa se na taj nacin stititi ili registrirani zig. U slucaju domena moguce da se i registrirate i da Vam ne mogu nista. Bitno je tko je nositelj domene i koje se pravo primjenjuje. Kako internet prelazi granice teritorijalnosti tu postoje brojni problemi kako izvrsavati odluke i onda se uglavnom sporovi rjesavaju arbitrazom ili mirenjem.

     

    Dakle, lako moguce da se i registrirate i da vam se tesko išta može. Međutim, vodite računa da će te time stvarati zabunu na tržištu što smatram da vam nije u interesu.

  9. U Hrvatskoj uživate autorskopravnu zaštitu po samom zakonu. Znači nema nikakvog formalnog postupka zaštite da bi ste uživali svoje autorsko pravo.

     

    Kod nas postoji samo deponiranje /znači polaganje isprave/ ili kod javnog bilježnika ili Hrvatske autorske agencije što pravno gledano ni na koji način ne utječe na opseg prava koja su vam zajamčena zakonom. Eto, samo jedan od načina kojim ćete lakše dokazivati da ste autor.

     

    Prava intelektualnog vlasništva su teritorijalna prava, znači svako nacionalno zakonodavstvo propisuje svoje uvjete zaštite.

     

    Konkretno u vašem slučaju za Hrvatsku vam ne treba registracija zaštićeni ste, ali za Ameriku da jer njihovo zakonodavstvo traži registraciju kao uvjet za stjecanje prava.

  10. hvala na odgovoru...Kaze mi antivirus da je na tom infolexu trojan virus...naručila zakon od korekta...

     

    Na zalost jos uvijek je na snazi u RH a kako vidim izrazila struka mišljenje da taj zakon treba ukinuti.

     

    Inspektorat rada uredno određuje prekršaje po tom zakonu...a u NN 26/93 je zbirno za brojne preuzete zakone određeno koliko iznosi novčana kazna u DEM-ima pa među brojnima je i Zakon o evidencijama iz oblasti rada.

     

    Pa onda prekršajni sud prilikom izricanja novcane kazne to preračuna eure...

     

    Bas me zanima kako taj Zakon određuje vođenje evidencije o radnom vremenu.

  11. Evo igram se s tehnologijom...pa vam saljem linkove pitanja moje komisije: jug, svedrović, damjanović, komadina...to su pitanja sva s legalisa i ima za neke ispitivače malo više pitanja obzirom na protek vremena od kad ih je sretno položeni objavio. Mozda nekom bude od koristi, a i neka se ponavljaju; to su za utvrđivanje gradiva:) salim se.

     

    Meni su svi u komisiji bili divota, a od toga izdvajam Svedrovića i Karlovčan Đurović definitivno najugodniji ispitivači.

     

    http://rapidshare.com/files/152047896/DAMJANOVIC_iii.doc.html

     

     

    http://rapidshare.com/files/152048322/DAMJANOVI__262__pitanja_pravosudni.doc.html

    http://rapidshare.com/files/152048614/SVEDROVI__262_.doc.html

     

    http://rapidshare.com/files/152048901/JUG_PITANJA_PRAVOSUDNI.doc.html

     

    http://rapidshare.com/files/152049031/komadina_pitanja.doc.html

     

     

    Sve me zanima hoce li ovo radit...ljudi sretno...super se naspavat poslije ispita.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija