Jump to content

Salaš

Korisnik
  • Broj objava

    14
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je Salaš objavio

  1. prije 12 sati , Persona je napisao:

    Mislite li na to da pripremate jela doma i onda ih iza prodajete primjerice za svadbe, rođendane i sl.?

    Ne, ne mislim na to već na rješenje o iznajmljivanju apartmana koje se tako naziva, nije za firmu, već se zove rješenje o kategorizaciji za pružanje usluga u domaćinstvu,  a na to se po upisu u poreski registar razrezuje paušalno plaćanje poreza.Gđa koja je rješenje donijela to nije nakon duljeg vremena to učinila pa mi je čudno.

  2. Na 16. 01. 2007. at 17:19, Borgec je napisao:

    Poštovana,

     

    Vaša teta mora prvo u parnici dokazati da niste ispoštovali odredbe ugovora, te da pravomoćnom presudom utvrdi raskid isoga.

    Dakle, teta treba dokazati.

    Ukoliko imate prebivalište u Zagrebu i nekretnina je u badležnosti suda u Zagrebu, to bi moglo potrajati oko 6 godina.

    Zanimljiv podatak, a kakva je situacija u drugim djelovima RH, je li se što u međuvremenu promjenilo u ovih 15g?

    Što ako tužitelj u međuvremenu umre, mogu li proces nastaviti njegovi nasljednici?

    Hvala znalcima

  3. Na 20. 05. 2021. at 22:24, frenki zg je napisao:

    Svaka aktivnost Ovrhovoditelja, na određenom dugu, sa sobom povlači novi rok zastare.
    Ali, pošto se radi o dugu iz Obrta,, jeste li provjerili svoje dugovanje po svom  - O.I.B.- u. ?

    Znači, apsolutna zastara onda uopće ne postoji?

    Hvala

  4. prije 12 minuta, Salaš je napisao:

    Poštovani

    Kako znati je li promjenjeno sredstvo naplate?

    Hvala lijepa

    Oprostite na nadopuni, otići u javnobilježnički ured koji je izdao i tražiti uvid, ako se nije ništa događalo, Možemo li odmah na licu mjesta za tražiti zastaru od jb,  Može li jb tada dolaskom našim promjeniti sredstvo?

    Hvala

  5. Na 09. 04. 2018. at 13:45, Borbena7 je napisao:

    Da, to treba provjeriti i stanje spisa, da li je u međuvremenu predložena promjena predmeta/sredstva ovrhe o kojoj još nije odlučeno i koja bi prekinula tijek zastarnog roka.

    Poštovani

    Kako znati je li promjenjeno sredstvo naplate?

    Hvala lijepa

  6. Kužim što ste mislili za pobojnost, 1-3g,( subjektivni i objektivni) rok prošao.Ništavost, mana volje, što je to u pravnom smislu?

    I još jedno pitanje, može li osoba koja je 5g skrbila i sahranila tu osobu u drugoj državi na bilo koji način tražiti od osobe koja je to bila dužna refundiranje sredstava jer su troškovi bili dosta visoki?

    Hvala još jednom i srdačan pozdrav

  7. prije 8 sati , Spitfire je napisao:

    Ne bih rekao da se ovdje radi o ništetnom pravnom poslu. Naime, ništetni pravni poslovi ne proizvode pravne učinke koje bi proizveli da su valjani. Kao razlozi ništetnosti bili bi mana volje, poslovna nesposobnost, nedopuštenost činidbe, nedostatak potrebnog oblika i sl. koje je u ovom slučaju ne vidim. Kako pravni posao proizvodi pravne učinke ali se jedna od ugovornih strana nije pridržavala istoga, radilo bi se o pobojnom pravnom poslu. Vjerovatno vam je ništetnost za razliku od pobojnosti zanimljivija zbog rokova i tko se sve može pozvati na istu, ali ako bi i šli u postupak dokazivanja (eventualno djelomične) ništetnosti trebalo bi biti vrlo oprezan da se tužbeni zahtjev jednostavno ne bi odbio.

    Dobro veče,  u pravu ste, ne znam krucijalnu razliku između pobojnosti i ništavosti.

    Ali nije stvar u toj nekretnini 1/3 jer nikad nije izvršena dioba u fizičkom smislu već nastavno na to sklapamo kupoprodajni ugovor jer se želim osloboditi zajednice dižem kredit i isplaćujem  druga dva suvlasnika.Oni,  primatelj i pružatelj uzdržavanja kupuju nekretninu na trećem mjestu.Više se ne vide.Daruje mu taj dio prve nekretnine uz uvjet da je doživotno uzdržava.

     

    1.Odnosi li se taj ugovor i na tu nekretninu koja je kupljena?

    2.Kako primatelj uzdržavanja može dati davatelju uzdržavanja 1/2  jednog kata kuće (piše gore u početku ugovora) kad to uopće nije bilo u  njenom vlasništvu  već se u tom  trenutku vršila razdioba i nije bilo utvrđeno tko je vlasnik kojeg dijela te veće nektetnine.

    Rok za poboj?

    Naravno da ne razumjem razliku, zato i pitam i komentiramo, samo znam čitati pa tako ZOO... opće pretpostavke ništavnosti, mogućnost činidbe, apsolutna nemogućnost, nezaposlenje, život u različitim državama.Koliko razumjem ništetan je ugovor koji nema pravnog učinka od trenutka sklapanja ugovora.Onda ne razumjem kako je " švicarac" ništetan zar on nije imao pravne učinke?

    Hvala lijepa na odgovoru

  8.  Ovi ugovori se ne bi trebali sklapati radi rješavanja nasljeđivanja, a ovaj ugovor upravo tako počinje

    UGOVOR O DOŽIVOTNOM UZDRŽAVANJU

    1.Primatelj uzdržavanja je izvanknjižni vlasnik za 1/3 dijela nekretnine označene kao ....temeljem rješenja o nasljeđivanju...

    2.Primatelj uzdržavanja je voljan ostaviti svome sinu, davatelju uzdržavanja nekretninu opisanu u toćki jedan i to svoj suvlasnički dio od 1/3 dijela predmetne nekretnine, odnosno nakon provedenog postupka razvrgnuća suvlasništva, a koji postupak je u tijeku, primatelj uzdržavanja je voljan ostaviti svoju 1/2 dijela stana koji se nalazi na katu obiteljske kuće....koje će pripasti primatelju uzdržavanja nakon provedene diobe, a uz uvjet da je davatelj uzdržavanja doživotno uzdržava, a poslije  smrti po mjesnim običajima pristojno sahrani

    Ugovor ima nastavak u kojem govori o:

    7.Primatelj uzdržavanja dozvoljava davatelju uzdržavanja da na osnovu 1,2,3 ovog ugovora izvrši  upis prava vlasništva a nakon smrti a nakon smrti primatelja uzdržavanja.

    Primatelj uzdržavanja preminuo.

    Sve što je dalje navedeno u ugovoru nije ispunjeno,  niti se brinuo, u 5g ležanja u krevetu i  bolesti o osobi se skrbila druga osoba i sahranila i to je neupitno

    Možete li mi prokomentirati i sam početak ugovora?

    Stavke ugovora nisu ispunjene, je li on onda ništetan?

    Hvala 

     

     

  9.  Čitao sam ovdje vezano za ugovore dosta toga vezano za ugovore o doživotnom i dosmrtnom izdržavanju, raskidu, pobijanju ali manje o ništavosti.

    Ugovor doživotnom nije ispoštovan niti po jednoj točki, primatelj je prošle godine preminuo, dokazi se niti nabrojati ne mogu koliko ih ima, pa me interesira vezano za takvu vrstu tužbe  Da li je pametno upuštati se u to, Može li se znati otprilike dugotrajnost parnica Znam da ne može točno ali bar okvirno.Situacija je čista Po ovome što piše u ugovoru niti jedna od ovih stavki nije ispunjena niti je mogla biti ispunjena jer su živjeli i funkcionira li u različitim državama

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija