Jump to content

mkh50

Korisnik
  • Broj objava

    6
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Nedavni posjetitelji profila

Prikaz nedavnih posjetitelja je isključen i nije prikazan drugim korisnicima.

  1. Hvala vam Borbena na pomoći! Sa zahtjevom za ponovnim pokretanjem ostavinske rasprave obraćam se vjerovatno Sudu, ne javnom bilježniku koji je dao prvo rješenje, jel li tako? Da li trebam navesti razlog zašto ja želim pokrenuti ostavinsku raspravu?
  2. U redu, znači ja kao osoba koja nije u rodu s preminulom mogu tražiti pokretanje ostavinskog postupka radi naknadno pronađene imovine? Kakva je praksa u pogledu pogrešno upisanog imena ostavitelja? I ako se ponovno ne jave nasljednici, koja je sudbina te čestice?
  3. Ne znam da li postoji neka druga imovina osim te čestice. Znam da treba pokrenuti ostavinski postupak i da oni ne odgovaraju za dugove (pogotovo što je prošlo 7 godina od smrti ostavitelja, većina dugova kojih se boje su vjerovatno pali u zastaru) ali tko da pokrene ostavinski postupak ako nasljednici to i dalje ne žele? Što u tom slučaju napraviti?
  4. U posjedu sam rješenja koje je proveo javni bilježnik u kojem piše da se neće provoditi ostavinska rasprava zbog nemogućnosti utvrđivanja ostavinske imovine i rodoslovlja. Od nasljednika sam doznao da u svakom slučaju oni ne žele ništa poduzeti po pitanju imovine jer eto misle da će naslijediti i dug, itd... No, nebitno, što u tom slučaju napraviti u vezi čestice?
  5. Poštovani, imam pitanje vezano uz nasljeđivanje zemlje. Naime, zemljišna čestica pored moje kuće koju bi želio kupiti pripadala je osobi koja je umrla 2015. godine (treba spomenuti da je pokojnik upisan s nadimkom umjesto imenom u zemljišne knjige, Dragec umjesto Dragutin). Nasljednici preminule osobe se nisu odazvali na ostavinsku raspravu (zbog straha od određenih dugova koje je pokojnik ostavio) te ostavinska rasprava nije uopće provedena. Danas u katastru i zemljišnim knjigama čestica i dalje glasi na osobu koja je preminula. Nasljednici nisu zainteresirani pokrenuti ponovno ostavinsku raspravu. Imam dva pitanja, što će se u budućnosti dogoditi s vlasništvom nad tom česticom ako se u idućih par godina ne provede ostavinska rasprava? I da li postoji način da se nekako dođe u posjed te čestice ako potencijalni nasljednici nisu zainteresirani postati vlasnici?
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija