Jump to content

renni

Korisnik
  • Broj objava

    32
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je renni objavio

  1. prije 55 minuta, drot13 je napisao:

    Nema mogućnosti prigovora na policijski zapisnik, ali kako ti je Jack-Butler napisao, to što su oni napisali ni na koji način nije relevantno u postupku naknade štete.

    Vezano za prigovor nisam mislio na policijsku procjenu štete, nego da su krivca naveli netočno. Napisali su da je skrivio onaj od kamiona da su rukovali dizalicom kamiona, a istina je druga.  Prekrcavali su radnici gradevnog poduzeca njihovom dizalicom, koju su odmah nakon uklonili. Očito nemaju ni dozvole ni osiguranje, vlasnik je u dogovoru s policiajcem da se tako složi zapisnik. Ne onako kako je bilo nego da se prikrije pravi krivac. Onaj s kamionom je na to ocito pristao.  Ako ne prigovorimo a ovaj od kamiona nema adekvatno osiguranje, kako onda utužiti kad su sve zamračili uz pomoć policajca

  2. prije 9 sati , Jack_Butler je napisao:

    Iznos štete u zapisniku nije od važnosti jer policajci nisu stručni istu procijeniti. 

    Za štetu su vam odgovorni svi koji su radili kod susjeda uključujući u njega. I to solidarni, odnosno svi za cijelu štetu. 

    Ne zalijećite se prema osiguratelju kamiona po polici auto odgovornosti. 

    Pisano se obratite sa zahtjevom za naknadu štete firmi koja je izvodila radove i susjedu po ponudi koju imate. Ako se ne dogovorite, jedino što preostaje je tužba za naknadu štete. 

    Kada budemo pisali zahtjev za naknadu štete da li da se pozovemo na Zakon, tj članak zakona (i koji)?  Unaprijed hvala na pomoći

  3. prije 20 minuta, Jack_Butler je napisao:

    Iznos štete u zapisniku nije od važnosti jer policajci nisu stručni istu procijeniti. 

    Za štetu su vam odgovorni svi koji su radili kod susjeda uključujući u njega. I to solidarni, odnosno svi za cijelu štetu. 

    Ne zalijećite se prema osiguratelju kamiona po polici auto odgovornosti. 

    Pisano se obratite sa zahtjevom za naknadu štete firmi koja je izvodila radove i susjedu po ponudi koju imate. Ako se ne dogovorite, jedino što preostaje je tužba za naknadu štete. 

    Najprije, hvala na odgovoru.

    Da, počinili smo grešku jer smo s tim predračunom za njima trčali da bi ih umolili da nam podmire štetu umjesto da im pošaljemo pismeni zahtjev. Nismo još ni otišli popraviti štetu, samo smo dobili ponudu za popravak štete. Nadajući se da će oni platiti, jer su nam tako  u startu obećali, da mi vidimo koliko košta popravak, da će oni dati novac,  u tome je prošlo mjesec i nešto više dana. Onda su promijenili mišljenje, jer da im je preskupo.

    Da li će to biti problem što je toliko vremena prošlo od dana kad se dogodila šteta?

    I za ovu informaciju da je odgovoran i investitor (a to je firma koja gradi stambenu zgradu) nismo znali. Svi su se oni (investitor i firma koja gradi, a očito i policajac koji je bio na uviđaju) dogovorili očito s vlasnikom kamiona da on preuzme odgovornost.

    Jedino što su nam savjetovali (osoba od našeg osiguranja) jest da taj poduzetnik čiji je kamion  mora imati policu odgovornosti  prema trećim osobama.

    Da li onda ako osiguratelj kamiona ima tu vrstu police - odgovornosti prema trećim osobama - možemo dogovarati s njim ipak?

    A još nas muči taj Zapisnik koji je očito je policajac napravio po prijateljskoj liniji s počiniteljima štete. Iako je na licu mjesta čuo istinu tko je počinio štetu, a bili smo prisutni i mi oštečenici, zapravo je napisao lažni iskaz. Također nije naveo bitnu stvar a to je da je naš auto bio parkiran na našoj parceli. Napisao je neodređeno, da je na naš parkirani auto pao taj građevni materijal prilikom ukrcaja.

    Da li napisati  prigovor na policijski zapisnik?

    Unaprijed hvala.

     

  4.  

    Moje auto, parkirano u mom dvorištu, oštetili su radnici susjednog gradilišta, kada su nestručno  i nepažljivo, uz pomoć velike  građevne dizalice, koja se nalazila  na terenu, ukrcavali građevni materijal na kamion.

    Kamion je u vlasništvu drugog poduzetnika, čiji vozač je samo parkirao kamion, a dizalicu na kamionu nije ni stavio u funkciju.

    Prvi poduzetnik, čiji su radnici odgovorni, rekao je tada odmah da će podmiriti troškove štete, kolika god da jeste.  Ipak, ja sam insistirao  dođe policija i sastavi zapisnik, za svaki slučaj.

    Napominjem da smo supruga i ja bili kod kuće i sve vidjeli:  i kada se nesreća dogodila,  i kada su policajci koje smo pozvali saslušavali sudionike, koji su svi bili tada na okupu, i radnici i šefovi, i vozač kamiona.

    Ovlašteni servis mi je izdao predračun na 12.000 kuna (auto je novo, treba mijenjati dijelove karoserije, far). Međutim,  poduzetnik čiji su radnici počinili štetu, ne želi sad platiti i želi se  "raspitati o povoljnijoj cijeni", ali ja inzistiram na popravku u ovlaštenom servisu.

    Tražio sam ga  policu osiguranja, ali tek na moje pozive,  javlja mi da će odštetu platiti osiguranje drugog poduzetnika čiji je kamion, da se tako on sa njim dogovorio, ali osim na riječima nijedan nije radio ništa, ni njih, ni police na vidiku.

    U međuvremenu sam uputio zahtjev policiji za zapisnik, ali  na moje iznenađenje Zapisnik koji sam primio  ne odgovara istini.

    Naime u zapisniku piše  da je šteta počinjena ukrcavanjem tereta  dizalicom od  kamiona. Također šteta je u opisu umanjena, na primjer za far piše da je ogreban, a zapravo je na njemu rupa itd. Policija čak navodi da bi  po "njihovoj nestručnoj procjeni"  mogla iznositi oko 2000 kuna.

    Ne samo da se prebacuje odgovornost s jednoga na drugoga (očigledno uz podršku policijskog zapisnika) nego vjerujem da ni od ovog  drugog poduzetnika (koji je sad naknadno javio da će donijeti policu) ne mogu očekivati da će mi nadoknaditi adekvatnu štetu.

    Osim toga sad me stavljaju u situaciju da prihvatim zapisnik koji ne odgovara istini, što ne želim. Mene samo zanima da mi se plati popravak u ovlaštenom servisu jer mi je auto novo. Molim savjet što poduzeti. Unaprijed hvala!

     

  5. prije 25 minuta, Borbena7 je napisao:

    Što točno trebate podmiriti tj. trošak za koju radnju?

    Poslali su dopis i račun koji šaljem u prilogu, precrtala sam neke osobne podatke.

    Bila su dva ročišta, na prvom je druga strana donijela oporuku na stanom jeziku i tražili smo da dostavi prijevod, na drugom je druga strana donijela prijevod  i još nekoliko  oporuka, osporili smo pismeno  valjanost oporuka i dopunili popis imovine, kao i naveli činjenicu da je ostavitelj imao uz hrvatsko i strano državljanstvo  i onda je došao ovaj dopis i račun 

    dopis.jpg

    račun.jpg

  6. Molim pomoć. Radi se o ostavinskom postupku kod Javnog bilježnika gdje osporavamo valjanost oporuke. I onda dobijemo dopis od Javnog bilježnika da su u ostavinskom postupku nastali troškovi, i traži da ih podmirimo u roku od osam dana kako bi on predmet mogao proslijediti na sud.

    Znači moramo platiti troškove da bi proslijedili na sud???? Ide li to tako?

    Ne znamo da li je trošak tj. račun poslan i drugoj strani. Možemo li pisati kakav prigovor?

    Unaprijed hvala.

  7. Ako je netko kupio parcelu, ali da bi dobio građevnu dozvolu, treba put koji ide preko druge susjedne parcele od koje je također kupio cca 80 posto dijela te susjedne parcele.

    Zanima me da li je potrebno da otkupi i dijelove (radio se o idealnim dijelovima) na kojima su uknjiženi još nekoliko suvlasnika na toj susjednoj parceli u svrhu puta, da bi dobio građevnu dozvolu na  parceli na kojoj želi graditi. Da li mora izvlastiti sve suvlasnike da mu parcela bude 1/1, ili je dovoljno da ima vlasništvo u određenom omjeru.

    Unaprijed hvala

  8. prije 23 sati , Matrix je napisao:

    Prema stavu Županijskog suda u Rijeci Gž 1283/01 od 20.6.2001. godine, u slučaju kada zakonski nasljednik ospori pravovaljanost oporuke ostavitelja ne navodeći niti jednu činjenicu, odnosno razloge, samim time što je osporio oporuku to ne znači da postoje pretpostavke za prekid postupka i upućivanje na parnicu.

     

    Kad je oporuka napisana rukom, potpisana od ostavitelja, na navedeni su ispod potpisa ostavitelja svjedoci, ali nema potpisa svjedoka, a ostavitelj je ovjerio potpis, da li je takva oporuka važeća. Ili ako su svjedoci navedeni, onda treba biti i njihov potpis, iako je oporuka pisana rukom?

  9. Pokojnik je napisao oporuku gdje ostavlja svu svoju imovinu osobi  broj 1. Imovina se sastoji od kuće i zemljišta u Hrvatskoj i stana u inozemstvu.

    Nakon te oporuke napisao je novu, zadnje datiranu oporuku u kojoj jednoj drugoj osobi, osobi broj 2 ostavlja stan.

    Da li ova zadnja oporuka poništava prethodnu? 

    Meni bi bilo logično ako je pokojnik promijenio odluku da svu imovinu ostavi osobi broj 1, te zadnjom oporukom dio imovine odnosno stan ostavlja osobi broj 2, da onda ona prethodna oporuka ne vrijedi više.

    Jer da li je i  kako je moguće da djelomično vrijedi ta predzadnja oporuka? Ili je valjana ili nije valjana.

    Jesam li u pravu ako mislim da ako je zadnjom oporukom ostavio stan osobi broj 2, onda ostali dio imovine ne ide osobi broj 1 prema predzadnoj oporuci.

    Nego se ostali dio imovine dijeli na sve zakonske nasljednike, a stan ide osobi broj 2?

  10. Pokojnik je hrvatski i švedski drzavljanin, imovinu je imao i u Švedskoj i u Hrvatskoj. Živio je u Švedskoj za stalno. Umro je u Hrvatskoj.  Pokrenut je proces ostavinske i u Hrvatskoj i u Švedskoj. Možemo li tražiti da se rješavanje cjelokupne imovine i u Hrvatskoj i u Švedskoj rješava u Švedskoj, prebaci sve samo u Švedsku. Ako da, kako? Unaprijed hvala!

  11. Na 16. 04. 2021. at 22:59, Matrix je napisao:

    Nastavio bi se ostavinski postupak. 

     

    Ne

    Hvala na odgovoru. Jasno mi je sada. Zanima me samo još kada bismo osporili oporuku, a ne išli u tužbu i onda bi se nastavio ostavinski postupak, da li bismo snosili zbog toga kakve troškove što smo prouzročili prekid tj stanku postupka. 

     

    Na 16. 04. 2021. at 21:45, Matrix je napisao:

    Da li ste prigovorili glede oporuke? 

    Poštovani, već ste mi odgovarali na niz pitanja, ali mene jos uvijek muče te oporuke po pitanju originala i kopija. Ako javni biljeznik kaže da su u njega pohranjeni originali imamo li pravo tražiti da nam ih pokaže da se u to uvjerimo? Ako nisu originali nego kopije smiju li se  kao takve prihvatiti? 

     

    Kad osporavaš oporuku javnom bilježniku, da li trebaš navesti razloge zašto oporuku osporavaš.

    Ili je dovoljno da napisati da ne priznaješ niti za istinitu niti pravovaljanu?

    Napominjem, u fazi kad oporuku osporavaš u postupku kod javnog bilježnika.

    Unaprijed hvala na odgovoru!

  12. To su neosporno nevaljane oporuke. Ali, kažete onda bi mi morali u tužbu. Vjerovatno glupo pitam, ali teško mi je razumijeti te pravne procedure, tj pravnu logiku. Znači moje je pitanje, ako bi osporili oporuke, i prekinuli postupak time, a mi ne pokrenuli tužbu, što bi onda bilo.

    Da li bi druga strana onda morala pokrenuti i na sudu dokazivati da su oporuke valjane?

  13. Nismo jos ništa. U međuvremenu javni bilježnik je potvrdio da su predani originali koje se pohranilo, a na uvid nam idu kopije. Ali tih desetak oporuka koje je ujak pisao, ako su i originali, budući da on nije bio psihicki sav svoj, a bilo bi predugo da  ovdje analiziram, te oporuke su sumnjive valjanosti. Međutim ni novaca ni volje nemamo da se upuštamo u dokazivanje putem suda.
    Ali ne zelimo niti izjaviti da prihvaćamo tj priznajemo oporuke, jer zelimo dio koji nam po zakonu pripada. Kako mi možemo sada postupiti?

  14. Molim pomoć u vezi oporuke. Rođaci su predali nekoliko oporuka mog pok. ujaka na ostavinskoj raspravi. Jedna je pisana rukom. Nekoliko je odštampanih. Postoje potpisi njega i svjedoka, pečati ovjere ( živio je u inozemstvu).  Ali sve su to kopije. Jeli moguće da javni bilježnik potvdi oporuke  kad nema originala ili barem ovjerene kopije originala (da je kopija vjerna originalu)? Unaprijed hvala na pomoći.

  15. Poštovani,

    majka je vlasnik zemljišta.

    Ja bih investirala u kuću za odmor.

    Da li mogu tražiti i dobiti građevisnku dozvolu kao investitor ako nisam vlasnik zemljišta odnosno da li to mogu uz neku suglasnost koju bi dala majka? 

    Ako se izgradim kuću da li sam tada vlasnik kuće budući da je izgrađena na zemljištu u vlasništvu majke?

    Unaprijed hvala na odgovoru.

  16. ova nova presuda je od 7. svibnja ove godine

     

    Ažurirano

     

    jaka pravnica. gdje je kupila diplomu ? dali je uopće ima ? traži da se presuda solemnizira.

     

    da traži dapresudu ovjere žigom pravomoćnosti i ovršnosti bilo bi ispravno.

     

    od kad je presuda za alimentaciju ?

    problem je u tome što od 2012. ovrha se vrši izravnom naplatom po računima preko fine.

     

    probaj se dogovoriti sa bivšom da općinskom sudu podnese prijedlog za ovrhu na plaću .

    ne platiš joj par alimentacija (plati na ruke i traži da ti potpiše potvrdu da nebi kasnije imao problema)

    kad sud donese rješenje o ovrsi na plaću poslodavac je dužan vršiti isplatu ili on plaća.

    ako uspije dobro tebi(nećeš plaćati za obrtnika. alimentacija ima prednost).

    banka će biti na čekanju dok se isplaćuje alimentacija.

    ili će nači drugu žrtvu.

     

    ova nova presuda je od 7. svibnja 2015

     

    Ažurirano

     

    Poslodavac je ovdje u ozbiljnom prekršaju jer odbija postupiti po pravomoćnom sudskom rješenju.

     

    poslodavac kaže da to nije njegov posao, da nije za to plaćen da je to posao Fine. a kome se obratiti? je li sudu, nekom ministarstvu?

  17. Pravomoćnom presudom Općinskog suda u dužan sam za uzdržavanje mldb. kćeri plaćati mjesečno iznos od svoje plaće na tekući račun majke djeteta, pod prijetnjom ovrhe.

    Naime, i do sada plaća​m za uzdržavanje djeteta, i prema ​prvoj ​Presudi moj poslodavac temeljem administrativne zabrane 20% moje mjesečne plaće dostavlja na račun majke djeteta.

    ​Ovom novom Presudom nastavljam izdržavanje djeteta, samo se iznos prom​i​jenio​, iznos je povećan, odnosno sada se radi o fiksnom iznosu od 2500,00 kn, i sa time sam suglasan.

    ​​Moja plaća je moj jedini izvor prihoda, te sam svom poslodavcu dostavio ovu novu presudu​ ​da umjesto dosadašnjeg iznosa​ mjesečno obračunava i dostavlja na tekući račun majke ovaj novi iznos.

    ​​P​oslodavac​ ​​me ​odbija​ (djelatnica Računovodstva ​odnosno djelatnic​a iz Pravne službe poduzeća)​​, presudu mi vraćaju poštom da riješim kod javnog bilježnika. da moram solemnizirat!?. javni bilježnik se čudi što ja to hoću. Da kako me to šalju. Stoga sam temeljem Presude kod javnog bilježnika ovjerio izjavu o isplati navedenog iznosa od plaće na tekući račun majke.

    Poslodavac međutim i dalje odbija ​postupiti po presudi „jer da su se zakoni promijenili, da oni za to nisu plaćeni“ i šalju me da to riješim u FINI.

    ​Obratio sam se sa ​navedenim dokumentima ​u Poslovnicu Fine​, a djelatnica Fine me šalje poslodavcu.

    To slanje od jednog do drugog traje već dva mjeseca. Poslodavac (pravnica) je prvo rekla da donesem presudu. Kad sam je donio ne valja to. Isto tako i u FINI, neka odem na sud po presudu, a onda kad sam donio ne valja. Radi se samo o pvećanju iznosa alimentacije.

    Inače kao sudužniku obrtniku koji ne plaća (a imao bi od čega ali neće) skidaju mi trećinu plaće. Rdai se još o 25000 eura duga. Ako to ne plati zakopao me doživotno.

    Radije bih da mi novci idu djetetu, ionako sam davao i direktno s plaće i na ruke. Ovako bih što više direktno sa plaće da ne ide na tuđi kredit. Ali moj poslodavac kao da štiti banku. A trebala bi alimentacija imati prednost.

    Kako natjerati poslodavca da postupi prema presudi (i mojoj izjavi kod bilježnika).

    unaprijed hvala.

    Pisao sam i ministarstvu za socijalnu skrb.

  18. sve što traži od banke treba tražiti pismeno

    preporučeno i sa povratnicim ili dana kopiju pismena primatelj zahtjeva pečatom/potpisom potvrdi primitak.

    Evo banka je poslala poslodavcu pred nekoliko dana, pa je muž sad dobio kopiju toga dopisa:Piše: PREDMET:Izmjena Izjave o zapljeni na plaću sudužnika. I dalje piše da molimo Vas da izvršte IZMJENU izjave o zapljeni na plaću ( NAVEDENO IME I PREZIME MOG MUŽA) jer je podmireno dospjelo dugovanje, i dalje piše banka: Molimo Vas da nastavite odbijati mjesečne obroke kredita u visini mjesečne rate kako bi dužnik ostao uredan do isteka kredita. Budući da se radi o dva kredita gdje je moj muž sudužnik istom čovjeku, poslane su takve dvije izjave.

    Otplatni plan nije promijenjen ostao je isti po oba kredita.

    Banka se inače kad je aktivirala Izjavu o zapljeni na plaću (prije tri mjeseca) bila pozvala na pismenu izjavu moga muža potpisanu kod javnog bilježnika (kad se kredit bio odobravao), kojom dozvoljava banci ovrhu na dio plaće ako dužnik ne bude podmirivao kredit.

    Kako se moj muž može osloboditi ovrhe koju banka neće da skine iako, i sami pismeno potvrđuju, podmiren je dosadašnji dug,

    Postoji li pravni lijek, žalba, dopis, izjava kod bilježnika????

    Vezano za Izjavu o suglasnosti zapljene koju je moj muž bio potpisao i koja je ovjerena kod bilježika još krajem 2001. godine za jedan kredit, te druga isto takva Izjava za drugi kredit koju je potpisao 2002. godine, da li moj muž može opozvati. Može li napisati opoziv te izjave i ovjeriti kod bilježnika i poslati banci. Može li mu to pomoći. Unaprijed hvala na pomoći.

    (Inače, nisam bila napisala dužnik ima firmu, posluje normalno, živ je i zdrav i eto podmirio je dug)

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija