Jump to content

tina1984

Korisnik
  • Broj objava

    36
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je tina1984 objavio

  1. Prije 1 minutu, BRKICA00 je napisao:

    Prema popisu vezanih i povlaštenih obrta to je slobodan obrt ali vam vjerojatno treba dozvola Hrvatskih šuma za obavljanje tog posla ako će te sijeći drva na državnom zemljištu. Možete navesti neke djelatnosti koje nužno ne moraju biti vezane  uz šumu samo pazite da te djelatnosti ne zahtijevaju povlasticu ili stručnu osobu osposobljenu za taj posao (npr. računovodstvena djelatnost morate imati završenu SSS za ekonomista). Tu vam se nalazi popis vezanih i povlaštenih obrta.

    http://www.uoz.hr/pdf/popis_vezanih_i_povlastenih_

    Sjekao bi drva koja se nalaze u mom privatnom vlasništvu jer imam dosta svoje šume, da li i onda treba kakva posebna dozvola?

    hvala

  2. Poštovani

    zanima me sljedeće, otvorio bi obrt za sječu drva i obradu tog istog u drvo za ogrjev te prodaju toga. Da li ga otvaram kao slobodni obrt i da li mi je za to potrebna kakva posebna kvalifikacija ili licence ako netko zna? I da li kao dodatne djelatnosti mogu navesti i neke druge djelatnosti nevezane za šumu?  hvala

  3. Prije 33 minuta, tina1984 je napisao:

    Postovani

    zanima me sljedeće:

    - da li se zahtjev za sporazumni razvod braka mora podnjet sudu u mjestu gdje se brak sklopio ili se može predati u bilo kojem sudu u Hrvatskoj? (dijete i ja bi se preselili u drugu općinu za vrijeme trajanja brakorazvodne parnice)

    - koji papiri mi trebaju da mogu sa djetetom preseliti u drugu općinu i prije rastave braka? suglasnost supružnika ili kakva potvrda od czss? znam samo da mi treba njegov potpis da se slaže da dijete prijavim na novoj adresi,tu potvrdu dobijem u kupu ili?

    hvala na svakom odgovoru,nisam upoznata sa pravilima a nemam ni odvjetnika tako da ne znam koja je procedura. preselila bi kod svoje obitelji u drugi grad sa djetetom i pokrenula brakorazvodnu parnicu na sudu u tom gradu ako je moguće.

    hvala

     

    i još samo dodatak,da li je obavezan Czss ako po dogovoru i supruga i mene ne želimo proći kroz to mirenje?

    suprug je rekao da se odriče prava na posjete 

  4. Postovani

    zanima me sljedeće:

    - da li se zahtjev za sporazumni razvod braka mora podnjet sudu u mjestu gdje se brak sklopio ili se može predati u bilo kojem sudu u Hrvatskoj? (dijete i ja bi se preselili u drugu općinu za vrijeme trajanja brakorazvodne parnice)

    - koji papiri mi trebaju da mogu sa djetetom preseliti u drugu općinu i prije rastave braka? suglasnost supružnika ili kakva potvrda od czss? znam samo da mi treba njegov potpis da se slaže da dijete prijavim na novoj adresi,tu potvrdu dobijem u kupu ili?

    hvala na svakom odgovoru,nisam upoznata sa pravilima a nemam ni odvjetnika tako da ne znam koja je procedura. preselila bi kod svoje obitelji u drugi grad sa djetetom i pokrenula brakorazvodnu parnicu na sudu u tom gradu ako je moguće.

    hvala

     

  5. Prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

    U tom roku mu poslodavac treba urediti status na HZMO i HZZO, te vratiti svu njegovu dokumentaciju, a temeljem koje se onda on može dalje prijavljivati.

    Hvala puno na odgovoru.

    Da li Vam je poznato da li može očekivati kakvu naknadu od zavoda? s obzirom da je otkaz zbog nepoštivanja ugovora o radu ,suprug ima odredene dokaze koje ce predočiti, ali su mu rekli putem telefona da je jako teško pravilno dokazati  takva nepoštivanja ugovora 

  6. Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

    Tako je. Sada treba čekati povratnici i računati rok od 15 dana.

    Hvala Vam na odgovoru,pretpostavljam da se ne može ni na zavod prijaviti dok ne istekne taj rok od 15 dana u kojem se poslodavac mora izjasniti? 

  7. Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

    Pisani i obrazloženi otkaz dostavljate poslodavcu, poštom i to preporučeno i sa povratnicom. Šaljete na adresu poslodavca, a ako je d.o.o. ili d.d., to je onda adresa koja je u registru upisana kao sjedište. Tek po dostavi počinju teći njegovi pravni učinci, kao i rokovi za osporavanje....

    poslao je suprug odmah nakon sto je odbio potpisati da je zaprimio otkaz,preporučeno sa povratnicom točno kako ste naveli.da li to znaci da kad on potpise da je preuzeo pismo ta povratnica je nama dokaz da je otkaz uručen i zaprimljen? on ima koliko da ga osporio,15 dana od kako primi pismo?

  8. Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

    Prva posljedica je da radnik nije dužan odraditi otkazni rok, pa poslodavac nema dovoljno vremena za pronalazak novog radnika. A u situaciji kada radnik s pravom izvanredno otkazuje ugovor o radu, on ima pravo na naknadu štete od poslodavca, ako je poslodavac kriv za nastanak okolnosti koje su dovele do otkazivanja ugovora o radu.

    ja sam pretpostavljala da se boje te naknade za koju je moj suprug rekao da ih neće potraživati iako oni znaju i svjesni su razloga koji su doveli do takvog otkaza. ono sto mene zanima je ako poslodavac ne želi potpisati da je zaprimio i prihvatio taj otkaz koji su daljnji potezi mog supruga? mora ici na tužbu ili kako ga drugačije "prisiliti" da prihvati otkaz?

  9. Poštovani

    zanima me sljedeće, ako radnik daje izvanredni otkaz poslodavcu koje posljedice snosi ta firma kojoj radnik daje otkaz na taj način? 

    Radi se o sljedećem, suprug daje izvanredni otkaz i naveo je razloge poslodavcu usmeno i nakon toga dostavio sve pismeno medutim poslodavac me želi primiti taj otkaz na pismeno. Poznato mi je da se poslodavac nemora složiti zanima me sto se može dalje napraviti ? Suprug je želio to riješiti bez tužbi i neznam čega bitno mu je bilo samo da može dobiti naknadu sa hzz-a nakon otkaza dok ne nade drugi,medutim firma se očito boji nečeg drugog ili ne znam... koje to posljedice oni još mogu snositi izvanrednim otkazom od strane radnika? 

    hvala

  10. Prije 2 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

    Nije sigurna, jer banka može u roku od 3 godine to otkriti i tužbom tražiti da se opozove darovanje (moguće je i da ne bi otkrila, ali ja ne bih bila sigurna u to). Problem nastaje i ako biste Vi htjeli otuđiti nekretninu djetetu dok je još uvijek maloljetno, jer tada suglasnost na to mora donijeti sud u izvanparničnom postupku.

    Ja je nebi uzimala natrag ostala bi nekretnina u vlasništvu sina . 

    Znaci u svakom slučaju kome got darovala banka može sudski tražiti poništavanje darivanja? hvala Vam na odg

  11. Upravo sad, Ruby_Danderfluff je napisao:

    Može, samo će u sklapanju ugovora umjesto sina potpisati njegov zakonski zastupnik, otac ili Vi.

    Ja bi nekretninu darovala da nije u mom vlasništvu radi ovrhe, nije hipoteka na kuću ali da nebi banka sjela na kuću radi naplate ovrhe za ne namjenski kredit. Da li je onda u tom slučaju sigurna ako glasi na dijete iako je maloljetno? hvala

  12. Prije 10 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

    Nemojte je darovati suprugu, zbog eventualnih problema oko bračne stečevine kasnije, ako biste se razveli. Darujte je radije djeci, tada niti ne plaćate porez (između brata i sestre se plaća).

    Htjela sam je darovati sinu ali problem je što je još mali (3 godine) pa neznam da li se uopće može tako darovati nekretnina?

  13. prije 13 sati , Matrix je napisao:

    Ovo je malo nejasno, tko je sad vlasnik nekretnine obzirom da navodite već izvršeno darovanje prema djetetu

     

    Ne

     

     

    Pod članom rodbine, u kojem su odnosu darovatelj i obdarenik

    Ja sam vlasnik,nekretnina je bila darovana meni od strane roditelja a ja bi darovala dalje s obzirom na trenutačne probleme sa ovrhom.

    Darovala bi je suprugu s obzirom da je nekretnina darovana meni prije braka . placa porez na to ili je oslobođeno placanje poreza samo ako se radi o djeci i bratu/sestri? 

    hvala :)

  14. Poštovani

    zanima me da li je moguće darovati nekretninu članu rodbine ako je već bila darovana od strane roditelja djetetu? Da li se opet može raditi darovni ugovor kod javnog bilježnika i da li se plaća porez na to? Znam da kad se prenosilo na dijete ,dijete je bilo oslobođeno plaćanja poreza na nekretninu.

    I da li ima kakve veze ako je darovatelj pod ovrhom (ne radi se o hipoteci nego općenito ovrha )?

    i da li osoba kojoj se daruje mora biti punoljetna? 

    hvala vam na svakoj pomoci

  15. S obzirom da me ko majmuna setaju sa fine u banku i iz banke u finu probat cu tu naci neko rijesenje i pomoc...

    Problem je sljedeci... Ja sam dug radi kojeg je bila blokada racuna rijesila direktno sa ovrsenikom i oni su poslali fini papir da se makne zaduznica... Fina potrazuje naknadu od pretpostavljam 65 kn jer mi nitko nije rekao tocan iznos i kao kad se rijesi sve iz redosljeda naplate tj ta naknada racun ce bit odblokiran. Ja imam raspoloziva sredstva na tom blokiranom racunu ali su u okviru dozvoljenog prekoracenja i fina ih nije dirala ni kad je nastala ovrha pa pretpostavljam da iz toga nece ni naknadu naplatit. Banka me salje u finu potpisat neku suglasnost da se koriste ti novci fina odgovara da neka rijesim sa bankom. Na fini naravno da nemogu platit tu naknadu direktno njima. I sta sad radit? Sta ja moram podmirit cijelo dopusteno prekoracenje koje je nekoliko tisuca kuna da bi si fina naplatila 60 kn naknade jer ne zele nikako drugacije naplatit nego preko blokiranog racuna? U malom sam mjestu i nitko ni na banci ni na fini mi nije rekao jednu provjerenu info koja bi rijesila problem, sta moram ic u veci grad do glavne fine ili sta , nije mi uopce jasno ? vec se dva tjedna natezemo i seljakaju me malo u banku malo u finu

    Zna netko sta da napravim ako je imao slucan slucaj?

    Hvala

    Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

  16. ako nije za ovaj dio foruma molim vas uputite me di pitati

    S obzirom da me ko majmuna setaju sa fine u banku i iz banke u finu probat cu tu naci neko rijesenje i pomoc...

    Problem je sljedeci... Ja sam dug radi kojeg je bila blokada racuna rijesila direktno sa ovrsenikom i oni su poslali fini papir da se makne zaduznica... Fina potrazuje naknadu od pretpostavljam 65 kn jer mi nitko nije rekao tocan iznos i kao kad se rijesi sve iz redosljeda naplate tj ta naknada racun ce bit odblokiran. Ja imam raspoloziva sredstva na tom blokiranom racunu ali su u okviru dozvoljenog prekoracenja i fina ih nije dirala ni kad je nastala ovrha pa pretpostavljam da iz toga nece ni naknadu naplatit. Banka me salje u finu potpisat neku suglasnost da se koriste ti novci fina odgovara da neka rijesim sa bankom. Na fini naravno da nemogu platit tu naknadu direktno njima. I sta sad radit? Sta ja moram podmirit cijelo dopusteno prekoracenje koje je nekoliko tisuca kuna da bi si fina naplatila 60 kn naknade jer ne zele nikako drugacije naplatit nego preko blokiranog racuna? U malom sam mjestu i nitko ni na banci ni na fini mi nije rekao jednu provjerenu info koja bi rijesila problem, sta moram ic u veci grad do glavne fine ili sta , nije mi uopce jasno ? vec se dva tjedna natezemo i seljakaju me malo u banku malo u finu

    Zna netko sta da napravim ako je imao slucan slucaj?

    Hvala

    Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

  17. Ne razumijem ovo potpisana nakon 3.8.2017.?  Kako provjerim kad je potpisana?  Jer 3.8.2017.je jos islo uredno placanje, bez primanja sam nekih  5 mj i tu nastaju dugovi po kreditu, znaci od ove godine

     

    Malo sam čitao, da li to znaci da se promjene zakona di se stiti nekretnina ne primjenjuju ako je ugovor o kreditu potpisan prije 3.8.17? Ako sam dobro shvatio?  

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija