Jump to content

DenisV

Korisnik
  • Broj objava

    42
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je DenisV objavio

  1. imamo jednog suvlasnika koji je zauzeo jednu zajedničku podrumsku prostoriju, ne možemo je izbaciti na silu jer je već dugo u posjedu i samim time bi bili krivi za ometanje posjeda, tako nam je rečeno s pravne strane, prije svega me zanima ukoliko sama ta osoba otvori tu prostoriju i netko od suvlasnika bude uz nju da li ta osoba može onda zauzeti tu prostoriju i ući u posjed bez da se gleda kao ometanje istog s obzirom da ne bi bila upotreba sile otvaranja vrata već samovoljno od strane trenutnog posjednika?

  2. mene zanima šta je moguće napraviti kada neki stanar zaposjedne zajedničke prostorije zgrade bez dozvole većine stanara i ne želi izaći iz njih, te kako ste to riješili, ili kako to riješiti? da li ići silom i samo razvaliti vrata, da li se u tom slučaju krši koji zakon ako si ti jednako suvlasnik tog prostora ili ići pravnim putem i tužbom zbog uzurpiranja prostora i ne davanja ključeva predstavniku i na korištenje svim ostalim suvlasnicima

  3. ukoliko je neka nekretnina prodana ali još nije provedena kroz zemljišne knjige, tj. prodavatelj/ostavitelj je još uvijek uknjižen, da li bilježnik mora izbaciti tu nekretninu iz ostavinske na temelju kupoprodajnog ugovora, ili se to naknadno riješava? a šta u slučaju da se naknadno sazna da je ta nekretnina zapravo prodana a već je napravljeno rješenje o nasljeđivanju, kakav je proces?

  4. je li moguće napraviti ispravke nakon što je zaključen zapisnik ili nakon što je izdano rješenje o nasljeđivanju?

    je li bilježnik dužan odmah nakon što je zapisnik pročitan strankama i iste ga potpisale predati ga njima?

  5. Na 14. 03. 2022. at 9:59, DenisV je napisao:

    da li na ostavinskoj mogu prisustvovati oni koji nisu nasljednici ali su članovi obitelji?

    evo da kažem svoje iskustvo, bili danas na ostavinskoj i bilježnik je dozvolio da prisustvuje i osoba koja nije nasljednik, tako da to sve ovisi od bilježnika izgleda

     

    nisam znao da je j.b. dužan dati i stanje na računu u banci, naš je rekao da nema tu informaciju i da to moramo s bankom riješiti, samo nam je rekao u kojoj banci su računi, ali zakonski mora zatražiti i te podatke od banke, niti nam je na kraju dao zapisnik, a sve je to dužan dati, ali eto nismo sve to ništa znali, nismo se sada ni bunili jer znamo pravo stanje računa i rekao nam je da će sutra već biti gotovo rješenje o nasljeđivanju, međutim rekli su mi da ga možemo prijaviti bilježničkoj komori, kakva je tu procedura, je li plaćaju onda kakve kazne?

  6. majka i teta će uskoro naslijediti jednu nekretninu na ostavinskoj i odmah ja planiram kupiti od njih istu, da li trebam čekati da se oni prvo uknjiže u zemljišne knjige ili ih se može preskočiti pa da se odmah uknjižim ja, da li mogu odmah kupiti prije nego se one uknjiže?

  7. prije 1 sat , drot13 je napisao:

    Može, ali moraš biti oprezan, jer takvim činom preuzimaš svoj dio dugova koji i dalje ostaju tebi (ako postoje), a nekretnine/pokretnine koje bi naslijedio ustupaš drugome. Za tebe je najsigurnije da se općenito odrekneš nasljedstva, jer onda ne nasljeđuješ baš ništa (ni dugove ni stvari), a sve što je u ostavinskoj masi se raspoređuje u jednakim omjerima na druge nasljednike.

    ne razumijem baš, s obzirom da druga strana bi nakon podjele nasljedstva kupila moj dio jedne nekretnine da li je moguće to napraviti tokom podjele, da odmah prepustim samo tu jednu nekretninu kako bi izbjegli kasniju proceduru pravljenja darovnog ugovora, znači preuzeo bih sve ostalo iz nasljedstva osim te jedne nekretnine

  8. kako ide proces kada su neke nekretnine prodane netom prije smrti a još nije proknjiženo kroz zemljišne knjige, da li na ostavinskoj treba donijeti kupoprodajne ugovore kako bi se to izuzelo iz nasljedstva? hoće li navesti u pozivu sve šta je potrebno u takvim situacijama?

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija