Jump to content

Lion7

Korisnik
  • Broj objava

    44
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je Lion7 objavio

  1. Ugovor o doživotnom uzdržavanju je najbolje rješenje ali čini mi se da ona nažalost ipak želi njemu dati dio imovine nakon svega i to u tajnosti, da ja ne saznam, a ja ostajem ponižena do kraja. Samo još jedno, mora li se u ugovoru o doživotnom uzdržavanju točno navesti koja imovina će pripasti davatelju skrbi ili se to misli na cijelu imovinu?

  2. Naravno. Ja sam i mislila skrbiti ako budem živa i zdrava za majku. Problem je njena emotivna ovisnost o čovjeku koji nas polako ali sigurno želi uništiti.

     

    Znači nema načina da se unaprijed zaštiti imovina koju tek treba naslijediti jer ne zna se do kad će živjeti njen otac, a oni se planiraju uskoro vjenčati? On se može od nje razvesti čim ona dobije nasljedstvo i pokupiti polovinu nasljedstva. Je li tako? Što da radimo?

  3. U kom smislu mislite otvoreno, mislite na ovaj dio što još nije naslijedila? Mene samo interesira kako da se zaštitim u slučaju njene smrti a oni npr. u braku? Je li ugovor o doživotnom uzdržavanju jedini put?

  4. Pozdrav. Imam majku koja je zaslijepljena lažima mnogo mlađeg partnera koji oduvijek cilja našu obiteljsku imovinu za kojeg se na koncu želi udati. Želi sklopiti predbračni ugovor kojim bi se definiralo što je njegova a što njena imovina u slučaju rastave. No, time nisam zaštićena ja, npr. u slučaju njene iznenadne smrti, pretpostavljam on ima prava koliko i ja nažalost na njenu imovinu prije braka i imovinu koju tek treba naslijediti od oca koji je već u dubokoj starosti. Ona tvrdi da će sklopiti sa mnom ugovor o doživotnom uzdržavanju kad osjeti da je nemoćna, što je po meni nerealno jer smrt može iznenaditi a u tom slučaju najgore prolazim ja. Može li pored predbračnog ugovora sklopiti s potencijalnim očuhom i nekakav ugovor kojim se on odriče njene imovine u moju korist u slučaju mamine smrti? I jesam li ja takvim ugovorom potpuno zaštićena? Hvala

  5. Poštovani, kako znati sa sigurnošću da nekretnina koju trebam kupiti nema nekakvih skrivenih nasljednika koji bi me nakon kupnje teretili i da netko nema na kući doživotno pravo uživanja ili bilo kakav drugi ugovor kojim bi ja morala namiriti i tu osobu? (Čula sam priču žene koja je kupila stan pa se javila sasvim treća osoba a ne prodavatelj, koja je tvrdila da isto ima pravo i da je nasljednik koji je izostavljen)

  6. prije 41 minuta, Borbena7 je napisao:

    Kako je predmet ugovora o doživotnom uzdržavanju nekretnina, kao davatelj uzdržavanja ovlašteni ste zatražiti zabilježbu ugovora u zemljišnu knjigu.

    Znači ona ne može prodati bez mog odobrenja?

    prije 43 minuta, Borbena7 je napisao:

    Kako je predmet ugovora o doživotnom uzdržavanju nekretnina, kao davatelj uzdržavanja ovlašteni ste zatražiti zabilježbu ugovora u zemljišnu knjigu.

    Prvo je trebao biti dogovor da ja budem vlasnik a ona da ima doživotno pravo uživanja a onda se ona sjetila da će možda poželjeti prodati pa mi ne želi prepisati vlasništvo a s druge strane želi da samo ja naslijedim nekretnine a ne njen izvanbračni pohlepni partner.

  7. Pozdrav. Što se događa sa mojim pravom na imovinu osobe tj. majke ako smo sklopili ugovor o doživotnom uzdržavanju a ona npr. proda nekretninu za života i potroši novac? Je li moguće da ostanem bez svega unatoč tako jakom ugovoru koji isključuje svakog nasljednika?

  8. prije 16 minuta, Borbena7 je napisao:

    Da, ako će oporukom biti povrijeđeno pravo na njegov nužni dio tj. ako ukupna vrijednost oporučnog raspolaganja bude tolika da onemogući njemu da zbog toga dobije pripadajuću vrijednost svog nužnog dijela.

    prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

    Da, ako će oporukom biti povrijeđeno pravo na njegov nužni dio tj. ako ukupna vrijednost oporučnog raspolaganja bude tolika da onemogući njemu da zbog toga dobije pripadajuću vrijednost svog nužnog dijela.

    Hvala. Strašno danas svatko može lako doći do nekretnine i pored djece.

     

  9. Poštovani,

    Interesira me može li mamin izvanbračni partner, dakle žive skupa bez braka ali čak razmišljaju i o braku naslijediti imovinu nakon što ona umre, tj. dijeliti imovinu sa mnom (njenim djetetom) iako je ona tu imovinu imala već prije zajednice s njim i hoće li dijeliti imovinu koju tek treba naslijediti od oca?

    Također zanima me ukoliko stupe u brak hoće li ja morati nakon njene smrti dijeliti s njim svu obiteljsku imovinu?

    Hvala

  10. Poštovani,

    zanima me je li istina ovo što mi odvjetnik govori. Već dugo vremena čekam na pokretanje ovrhe nad poslodavcem a presuda je pravomoćna. Odvjetnik je navodno ishodio klauzulu pravomoćnosti iako ju ja još nisam platila. I sada se "čeka" na poreznu upravu da navodno izda potvrdu da se neće naplatiti ili hoće doprinosi na nematerijalnu štetu te zato nije još pokrenuo u Fini postupak ovrhe.  Je li to zaista tako? U međuvremenu sam saznala da je poslodavac iznenada u blokadi a odvjetnik me o tome uopće nije obavijestio. Niti se spominje naplata iz imovine poslodavca. Imam li razloga zabrinuti se po pitanju odvjetnika? I općenito svega. Hvala

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija