Jump to content

ex_lege

Korisnik
  • Broj objava

    14
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. VSRH Rev 2255/1999 Sentenca Radnik ima pravo na naknadu štete zbog neiskorištenog godišnjeg odmora krivnjom poslodavca, u iznosu naknade za korištenje godišnjeg odmora za godinu kada ga nije koristio. Kratki tekst odluke: " U odnosu na revizijski navod tuženika da je tužiteljici dosuđena naknada za korištenje godišnjeg odmora za godine 1995., 1996. i 1997. kada nije koristila godišnji odmor, te da joj ne bi pripadala niti naknada, valja reći da prema shvaćanju ovog suda radnik ima pravo na naknadu štete za neiskorišteni godišnji odmor u slučaju kada ga nije koristio krivnjom poslodavca, u iznosu naknade za godinu kada ga je trebao koristiti". Dakle, taj vid naknade štete postoji i priznat je od Vrhovonog suda RH, ali samo ako je je poslodavac kriv za nekorištenje godišnjeg odmora.
  2. Fizički bolovi: - jaki bolovi 370,00 kn po danu - srednji bolovi 220,00 kn po danu - slabi bolovi 70,00 kn po danu. Pretrpljeni strah: - od 2.200,00 - 30.000,00 kn- ovisno o okolnostima slučaja Smanjenje životne aktivnosti: - 7.500,00 kn za svakih 10% Tuđa pomoć i njega: oko 15,00 kn za 1 sat nestručne pomoći. Naruženost (laki stupanj): 2.500,00-5.000,00 kn. Zbrojite iznose prema vještačkom nalazu i otprilike bi to trebao biti iznos koji ćete ostvariti.
  3. Ukoliko je sud prijedlog za ovrhu zaprimio prije proteka roka od godine dana od dana dospjeća računa- nema zastare. Ja baš i ne bi izjavljivao prigovor, predmet ide u parnicu i troškovi bi mogli biti puno veći.
  4. Morate biti svjesni da se sudovi drže orjentacijskih kriterija Vrhovnog suda glede naknade nematerijalne štete, a naknade baš i nisu nešto visoke. Tako npr.:jaki bolovi 370,00kn, srednji bolovi 220,00kn, slabi bolovi 70,00 kn sve navedeno po danima. Za pretrpljeni strah se može dobiti 2.200,00 kn - 30.000,00 kn. Kad se provede u postupku medicinsko vještačenje, koje ćete vi morati predujmiti, može se otprilike znati u kojem iznosu bii Vi i vaša žena mogli ostvariti naknade.
  5. Predložiti izricanje novčane kazne koja će se zamijeniti kaznom zatvora, ukoliko se novčana kazna ne plati.
  6. Juicy, kod prava na zakonsko uzdržavanje ili o tražbinama na temelju tog prava ne plaća se sudska pristojba.
  7. Svaki vježbenik može povest jednu osobu sa sobom. Zašto ne, što nas je više, to bolje.
  8. Stalno pričamo o poslu. Ajmo malo o zabavi. 10.06. 2006. godine održava se svečana večera za odvjetničke vježbenike. Jel ide tko?
  9. Naravno da od položenog pravosudnog glava ne boli, ali ni ne cvjetaju ruže.
  10. Napiši u prigovoru da priznaješ počinjenje prekršaja, da nisi u prekršajnoj evidenciji, te da moliš da ti se izreče opomena, posto si u teškoj financijskoj situaciji. Kako kaže prethodni post, nije ti pametno izbjegavat dostavu. Kad se donese rješenje, opet izjevi žalbu na prekršajne sankcije. Ne treba izbjegavat dostavu da bi nastupila zastara. Pouzdano znam da spisi na Visokom prekršajnom sudu mogu stajat i po nekoliko godina. Jedino se nasilje u obitelji i neki ozbiljniji prekršaji brže rješavaju, a nepropisna brzina, ako imaš malo sreće- skupljat će prašinu.
  11. Ja znam dvoje ljudi šta nakon vježbeničkog u sudu i položenog pravosudnog idu doma. Dobit mjesto savjetnika je čista lutrija.
  12. Slažem se s prethodnim postom. Verojatno ćeš biti zamolbeno saslušan putem Prekršajnog suda u Zagrebu. Sto se tiče strategije obrane, ići na zastaru je najbolje rješenje. Prvo prigovor, pa žalba na Visoki prekršajni. Svi su zatrpani, i to sve jako sporo ide, lako moguće da se neće rješiti u roku od 2 godine od počinjenja prekršaja. Tada se donese rješenje o obustavi zbog zastare i to ti je to!.
  13. Sada ti je gotovo, il platiš il u zatvor. Dok se nije donijelo rješenje mogao si se dogovoriti sa sudskim izvršiteljem, da otplatiš kaznu na rate. Pošto dobrovoljno nisi platio, a prisilna naplata u roku od 6 mjeseci nije uspjela, donosi se rješenje o zamjeni novčane kazne za kaznu zatvora. Kad se donese to rješenje, nemaš više mogućnosti da platiš kaznu na rate. Ako ti je bila kazna do 500 kn mogao si birati: ići 3 dana u zatvor ili pristati na rad za opće dobro na slobodi. Ako je bila takva kazna, sad ti je kasno i za to. Ako ne misliš platiti, javi se sudskom izvršitelju u prekršajnom sudu, da ti da dokumentaciju za zatvor, jer ako policija dođe po tebe platit ćeš i troškove privođenja, koji nisu mali.
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija