Jump to content

anita10

Korisnik
  • Broj objava

    9
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

O anita10

  • Rang
    Novak

Nedavni posjetitelji profila

Prikaz nedavnih posjetitelja je isključen i nije prikazan drugim korisnicima.

  1. Nema nikakvog pisanog obrazloženja, nego "usmene preporuke"
  2. Poštovani, može li poslodavac u trenutnoj situaciji širenja bolesti COVID – 19 "prisilno" poslati djelatnike na godišnji odmor ?
  3. Potovani, u promjenama za osobni odbitak iz 2018. piše: ...Međutim, od 1. siječnja, 2018. taj se popis značajno sužava. Članovima uzdržavane uže obitelji će se stoga smatrati: bračni drug*, roditelji poreznog obveznika, djeca nakon prvog zaposlenja te punoljetne osobe kojima je porezni obveznik imenovan skrbnikom prema posebnom zakonu.... Da li pod punoljetnu osobu kojoj je porezni obveznik imenovan skrbnikom prema posebnom zakonu mogu uključiti tetku ako joj postanem zakonski skrbnik? hvala
  4. Poštovani, molila bih savjet za slijedeći primjer: Majka želi darovnim ugovorom jednoj kćeri dati stan, te želi da se ona odmah uknjiži na svoje ime ,jer je drugoj kćeri poklonila novac za kupovinu njenog stana(druga kći ga je kupila na svoje ime). Tako druga kći ima stan na svoje ime,a prva kći na korištenje stan koji je još na majčino ime. U slučaju majčine smrti, druga kći će, iako je dobila novac i kupila sebi stan, tražiti raskid darovnog ugovora i povrat stana u masu imovine u ostavinskom postupku,te na taj način svoj nužni dječji dio. Na koje se sve načine to može spriječiti? Da li je jedino što se može napraviti potpisati dosmrtni/doživotni ugovor s majkom, odnosno da li u tom slučaju nekretnine i pokretnine koje su predmet ugovora o doživotnom/dosmrtnomuzdržavanju ulaze u ostavinsku masu u ostavinskom postupku koji se vodi nakon smrti uzdržavanoga? hvala
  5. Poštovani, imam upit za slučaj: Moja majka (koja ima dobru mirovinu) pokriva svojoj sestri troškove stanovanja u staračkom domu (teta ima min penziju cca 600kn i nema svoju nekretninu u kojoj može živjeti) U slučaju smrti moje majke, sve obveze uzdržavanja tete preuzimam ja,a obzirom da bi mi to odnosilo više od 2/3 plaće, bit će teško. Ako riješimo u Centru za socijalnu skrb da moja majka postane skrbnik,može li poslije smrti moje majke teta biti korisnik obiteljske mirovine? hvala
  6. anita10

    Ht ovrha

    G-man, puno Vam hvala na pomoci.pozdrav
  7. anita10

    Ht ovrha

    Hvala na brzom odgovoru.Sto dalje?pokusati se dogovoriti s Ht o placanju samo glavnice van suda ili otici na sud i zaprijetiti s novinarima o drzanju spisa 13 god u podrumu i nepostivanju dostave i oglasne ploce?ne znam sto dalje....
  8. Molim pomoć, 2001.godine HT donosi Rješenje o ovrsi OVRV.Jednom pokušaj uručenja i pospremanje u podrum Suda na 13 godina.2014.godine ponovno uručenje OVRV (očito nepravomoćno Rješenje).Pišem žalbu u kojoj se pozivam na rok zastare 10 godina i čl.8 Ovršnog zakona o uručenju pismena ( 2 pokušaja-oglasna ploča-8 dana i pravomoćnost) ali me odbijaju.Što dalje?Rješenje nisu uručili, nisu stavili na oglasnu ploču,nisu proglasili pravomoćnim u 13 godina. hvala
×
×
  • Napravi novi...