Jump to content

TončicaBalončica.pok.Jakov

Korisnik
  • Broj objava

    205
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je TončicaBalončica.pok.Jakov objavio

  1. Darovni ugovor ali odvjetnik je napravio propust nije naveo česticu kuće nego samo česticu okučnice, ali je tako opisano navedeno u ugovoru i potpisano ali javni bilježnika kaže da se sad kuća vodi kao naknadno pronađena imovina jer ugovor nije valjan nema snagu

  2. Nadovezala bi se na ovu temu, ako na ostavinskoj raspravi prihvaćam nasljedstva 1/3 djela kuće a drugi dio koji mi po zakonu pripada ustupam sestri jer je tako bila očeva volja, znači ja bi bila uknjižena na 1/3 a sestra na 2/3,da li sestra mora platiti porez na dio koji joj ustupam? 

  3. Otac je darovni ugovorom ostavio meni i bratu okučnicu i kuću, no u zemljišne knjige je zavedena samo čestica okučnice ali ne i čestica katastarski broj kuće tako iza smrti oca prijavljena je samo mirovina, kuća i dalje na sudu stoji na ocevom imenu. Odvjetnica koja je pisala darovni ugovor samo je opisano opisala kako ostavlja kuću i navela 1/3,2/3 ali je izostavila katastarski broj kuće tako da kuća i dalje na sudu stoji na pokojnog oca. 

  4. prije 44 minuta, lawbydesign je napisao:

    Darovanje nije plodouživanje. Plodouživanje je vrsta služnosti koja ne utječe na promjenu osobe vlasnika. Ukoliko sami ne stanujete u kući, možete bratu dati pravo služnosti stanovanja. Plodouživanje samo ako misli davati u najam. Takvo se pravo upiše u zemljišne knjige i odredi se vremensko trajanje. Vi i dalje ostajete vlasnik tog dijela kuće.

    Da bi se ovo provelo, prvo se trebate upisati u zemljišnu knjigu kao vlasnici, a temeljem pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju.

    Kućabi se trebala prodati, ja živim u prizemlju kuće sama a brat sa ženom i djecom na prvom katu kuće potkrovlje je neuređeno, meni je rečeno ako ja darujem bratu svoj dio kuće tj stan na plodoizivanje da ja onda više nisam vlasnica svog stana i da se moj stan nemože onda prodati, bojim se da ne idem prevarena, što bi prvo trebalo, vratiti se kod javnog bilježnika ići u etaziranje pa onda u prodaju

     

  5. Kako ponovo pokrenuti ostavinsku raspravu kod javnog bilježnika zbog propusta jer na čula sam da nemogu otići kod javnog bilježnika i tražiti to sama, nego da je potrebno ići preko suda sa nekim zahtjevom, gdje se na sudu, kome se za to treba obratiti, da li mora odvjetnik napisati neki zahtjev ili mogu ja sama, što je potrebno priložiti i da li to može učiniti samo jedan nasljednik ili složno oba nasljednika. 

  6. Poštovani, 

    Otac je umro i prije smrti darovnom ugovorom je darovao kuću i okučnici meni i bratu kao njegovim nasljednicima, meni 1/3okučnice i kuće, a bratu 2/3 kuće i okučnice, kuća je legalizirana i trebala bi se etažirati, međutim odvjetnica koja je pisala ugovor samo zavela česticu okučnice, a nije navela česticu kuće tako da smo u zemljišnim knjigama zavedeni samo za okučnicu a kuća stoji na ocu, e sad brat brat hoče da mu darujem svoj dio za plodouzivanje zato što nemam za inkartavanje i uređivanje okučnice, ja sam po rješenju o nasljeđivanju zakonska nasljednica oca i majke jer sam živjela sa njima u zajednici i brinula se za njih i meni su pripale njihove mirovine, odrekli su se u moju korist, mene zanima da li se darovni ugovor može pobijati na sudu i da tražim da pola kuće ide meni a pola bratu jer nemoralno je da mu dam svoj dio za plouzivanje jer nemam novaca za vanjske radove. 

     

  7. oib nije naveden,sigurna sam da nije osoba preminla,kontaktirala sam je, a utvrđeno je da je preminula 2007 a tužba predana sudu 2013 a ovo sad je prekid nakon višeg suda.......znači da se radi o nekoj omašci jer bi prva sutkinja već u tužbi koja je predana 2013g sudu trebala utvrditi tu smrt.......nego da li je dovoljan samo podnesak ili pak žalba na rješenje?

  8. Poštovani,molim za pomoć,pristigao mi je novi dopis sa suda ,rješenje -prekid postupka zbog smrti tuženika što je utvrđeno u evidenciju mupa,naime taj dotični tuženik nije preminuo već je živa osoba,dali je potrebno samo podnjieti podnesak i obavjestiti sutkinju da se radi o nekakvoj omašci neznam sa čije strane ili je potrebno napisati žalbu na Rješenje i da o tome odlučuje viši žalbeni sud?

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija