Jump to content

Dio stare kuce na tuđoj zemljisnoj cestici


devildust

Preporučene objave

Ne znam dal netko ima ili je imao ovakav problem. Naime, prije 7 godina sam naslijedio kucu koja je stara nekih 150 godina, kako je bila u derutnom stanju radio sam  rekonstrukciju i podizanje krovista i sve uredno prijavio u Gradski ured, platio sve pristojbe i napravio novi krov. Ovih dana mi je obzanjeno da kuca ne moze dobiti uporabnu dozvolu zbog tog sto se dio mog dijela kuce nalazi na zemljisnoj cestici moje susjede (tocnije hodnik i dio dnevne sobe,kuca je bila prvotno jedna, pa su je prije jedno 100 godina pregradila dva brata jer su se posvađala i naravno tko je onda radio ikakve papire o tomu) Dakle u mom dijelu kuce su 40 godina zivili moji roditelji koji su je meni darovnicom dali u vlasnistvo. Projektant koji je radio projekt za rekonstrukciju krovista nije nas upozorio da jedan dio kuce ulazi zapravo u vlasnistvo nase susjede i samim tim nismo izvadili uporabnu dozvolu za građevine prije 1968.g. Geodet nam kaze da moramo spojiti cesticu na kojoj bi onda ja i susjeda bili suvlasnici iste, napraviti etaziranje pripadajucih djelova i tako imati cist papir o vlasnistvu stana u kuci. Mene zanima da li postoji mogucnost stjecanja vlasnistva dosjeloscu?  S obzirom da sam stvarni vlasnik dijela kuce na tuđoj zemljisnoj cestici, te da je dugi niz godina u posjedu mojih krvnih srodnika. Postoje dokazi u vidu ugovora, elaborata tog dijela itd, da zaobiđem sve te procedure a narocito nagovaranje susjede da budemo suvlasnici jer to tesko da ce uspjeti. HVALA NA SVAKOM ODGOVORU

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija