Jump to content

Započeta radnja premještanja vozila


vlasnik

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Nedavno sam od Zagrebparkinga zaprimio račun za

"Započeta radnja prem. vozila – dolazak pauka".

 

Kako navedenog datuma ja, vlasnik vozila, nisam upravljao niti parkirao vozilo, u pismenom odgovoru sam zamolio Zagrebparking da taj račun ispostavi osobi koja je zatečena u prekršaju.

 

Zagrebparking mi je odgovorio:

"Po Zakonu o sigurnosti prometa na cestama (čl.86.) troškove premještanja vozila snosi vlasnik vozila, ili korisnik kod preuzimanja vozila, te iz tog razloga nismo u mogućnosti uvažiti vašu molbu i obavjest o neplaćenom računu proslijediti korisniku vozila."

 

Da li je ovo zaista tako?

 

Iz njihovog odgovora mi se čini da proizlazi da ukoliko je zaista došlo do premještanja vozila, da bi osoba koja je učinila prekršaj, korisnik vozila, to sama morala platiti prilikom preuzimanja vozila. No, kako nije došlo do premještanja vozila već je radnja premještanja samo započeta da ja, kao vlasnik vozila, moram pokriti te troškove.

Ja ne poznajem Zagrebparkingove interne procedure za premještanje vozila i samo mogu pretpostaviti da ukoliko je radnja premještanja vozila prekinuta da se je korisnik vozila pojavio u trenutku premještanja. Tada su mogli ili trebali utvrdili o kome se radi kako bi mogli ispostaviti računa.

 

Zašto ja kao vlasnik vozila moram platiti prekršaj koji je učinila druga osoba?

 

Da li imate neki savjet kako da odgovorim Zagrebparkingu?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija