Jump to content

Neizravno otkrivanje identiteta maloljetnika u novinama


MihY02

Preporučene objave

Pozdrav Svima!

 

Prošlog tjedna (29.05) dogodila se svađa između mene i brata koja nije baš slavno završila (šta je - tu je, dogodilo se.. svi znamo da braća tu i tamo malo razmjere snage.. al dobro ovo nije tema).

 

E sad, "Novi l**t" je u svom članku bez ikakve moje dozvole napisao moje puno ime i prezime i punu adresu stanovanja (šta ja još do sada u nijednom slučaju i nijednim novinama nisam vidio da se pisala) čime je neizravno otkrio identitet mog maloljetnog brata (koji je jedini moj brat, smatra se osumnjićenim za taj slučaj iako nije kriv i to će se dokazat dalje u sudskom procesu).

 

Zanima me da li su te novine s tim novinskim člankom prekršile Zakon o medijima NN 59/2004:

 

članak 16. stavka 1. - jer su objavili informaciju koja neizravno otkriva identitet maloljetnika (17 godina)

 

članak 16. stavka 2. - jer su otkrili moj identitet kao trenutnog oštećenika kaznenog djela bez moje dozvole

 

Zakon sam našao na ovoj stranici

http://www.poslovni-savjetnik.com/sites/default/files/ZAKON%20O%20MEDIJIMA.pdf

 

Ako kome trebaju detalji dat ću vam i link članka na te novine na PP

 

Unaprijed zahvaljujem svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija